Cukrovka, nebo ne?

471
19.3.13 11:17

Cukrovka? nebo ne?

Ahoj ženy,

musím se svěřit co se mi teď děje :roll: nebo tedy poslední týden. Minulé pondělí jsem měla střevní chřipku, v úterý už to bylo všechno ok ale začala jsem mít hrozné chutě na pití. Prostě pořád strašnou žízeň, není problém vypít třeba 4-5 litrů za den. Pořád chodím na wc, no hrůza… Moje máma se s tím svěřila u našeho praktika a dneska jsem musela povinně naklusat na odběr krve protože by to prý mohla být i cukrovka :poblion: Máte někdo podobnou zkušenost? Jo a jinak v rodině nikdo cukrovku nemá, neměla jsem s cukrem problémy ani v těhotenství, malé bude 9 měsíců. Proto jsem v rozpacích, že i kdybych cukrovku měla tak jestli je možné, že se rozvinula tak rychle. Díky za vaše postřehy, asi plaším ale prostě nejsem ve své kůži. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
91
19.3.13 11:21

Kup si v lékárně test na cukr v moči a budeš to vědět hned. Pokud máš ještě velký váhový úbytek, může to být cukrovka. U mě to tak začalo - velká žízen, hubnutí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
19.3.13 11:25

No úbytek nemám, jo a ještě mě tak trochu pobolívá v zadu v kříži. Ale nevím jestli to s tím má souvislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23896
19.3.13 11:36

Tak pobolívání může být od ledvin - ale je to spíš následek než příčina bych řekla, jestli najednou hodně piješ, tak je to pro ledviny záhul a můžou pobolívat…

a nejsi ještě nějak nachlazená nebo tak? já taky občas mívám záchvaty žízně na několik dní - a cukr mám v normě…
ještě bych neplašila, ale na ten test k dr. si zajdi, to tě nezabije ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
19.3.13 11:39

Ahoj, cukrovka to může/nemusí být, ale jak píšeš o bolesti zad, to bych spíš hádala na zánět ledvin. I když příznaky u diabetu jsou, časté močení, žízeň, únava, hlad-důsledek hypoglykémie. Ale ty pokud by jsi byla v záchytu byla by to spíše hyperglykémie. Při dlouhotrvající hyperglykémii by z tebe byl cítit aceton, mohla by jsi mít tmavě zbarvenou moč. Počkej na výsledky krve a neplaš se zbytečně. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
19.3.13 11:52

@Mar__tanka1983
Ne nachlazená nejsem, jen to pití. Jinak fakt nic. Taky si myslím že ty ledviny mám od toho jak hodně piju. Díky za odpo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
19.3.13 11:53

Ženy díky, ve 4 hodiny odpo si mám volat na výsledky krve. Pak vám napíšu co a jak. Tak mi držte palce. :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
19.3.13 12:02

@luci.hor bude to v pořádku, uvidíš. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
19.3.13 12:10

Ahoj,
pokud mas doma kvasnice, tak na ne zkus nacurat. Pokud se ti udela „kvasek“, tak mas cukr v moci. Takhle prisla sestrenka na cukrovku u sveho syna. Pak ji doktor potvrdil.

j

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
19.3.13 14:20

@jjanekk
Tak s tim droždím jsem to zkusila a nic… vůbec mi „kvásek“ nevzešel. Tak snad to budu mít dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
19.3.13 18:22

Uffff ;) tak cukr mám 4,4 jsem ráda. Vše by mělo být v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
21.3.13 12:23

Tak super :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu