Cysty, cysty a zase cysty.

430
19.12.19 21:26

Cysty, cysty a zase cysty.

Ahoj dámy, píšu o radu, nebo mě trefí šlak. Mám problém s cystama. Je mi 23 let a mám 19m dceru. Otěhotnět mi trvalo víc než rok, o jedno mimčo jsme přišli. Už před tím jsem měla cysty a myslela jsem že po porodu se to dá dokupy a víte co? Stále kojím a menstruaci jsem dostala přesně po roce. A hned druhý měsíc jsem lítala po nemocnicích se solidní cystou, naštěstí další cyklus byla o 70% menší (nasadila jsem candistop a green trio a thiamin a trochu poupravila jídelníček - nejedla jsem rafinovaný cukr) a pak zmizela. No a teď jí mám, po třech měsících na 100% znovu. Tu bolest poznám, zítra ráno jdu k doktorce. Divný bylo i že jsem měla menstruaci a 14 dní jsem pořád špinila, to jsem ale připisovala kojení (teď má princezna zase období kdy to potřebuje víc, byla nemocná a rostou špičáky). A já už jsem zoufalá, jako co dělám špatně?
Zkoušela jsem rostlinou stravu, vitamíny, před otěhotněním jsem cvičila jógu, běhala a cvičila i doma, nadváhu nemám (168cm a 57kg, po porodu jsem zhubla hned). Jediný co tak mám stres. Jenomže mě to už nebaví. Chtěli bysme další mimčo ale očividně to jen tak nepůjde. Navíc mě obtěžuje, že mě to omezuje i v sexuálním kontaktu s partnerem, protože to bolí a k tomu pořád ten strach aby to třeba neprasklo a já nevim, jsem třeba někde nevykrvácela. Ten syndrom nemám, takže to se mnou žádnej lékař neřešil, jen když se udělali tak mě sledovali.
K tomu mám akné, bolestivá menstruace už není naštěstí ta hrozná jako dřív po porodu, mám obrácenou dělohu.

Prosimvás, napište mi někdo nějaký zkušenosti, co vám zabralo, dieta, vitamíny, změna životního stylu.. odříkání manter nebo cokoliv. Nikde nemůžu nic najít, ani na zahraničních webech, nic co by mi dalo naději nebo sílu a upřednostním osobní zkušenosti, chci se zas cítit že funguju.
Děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.12.19 21:34

Ahoj,
par let mam podobne potize, u me tedy diagnostikovana endometrioza po laparoskopii, tak me napada, jestli ji nemas taky? ta mrcha dokaze potrapit a stale se vraci, jedne z priznaku jsou taky caste cysty… ja mam 10 mesicni dceru a vratilo se mi to hned dva mesice po porodu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
19.12.19 21:35

@LencaH1441 bojím se toho, taky mě to napadlo.. jaké jsi měla potíže před tím, jak došlo na laparoskopii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
19.12.19 21:37

@LencaH1441 jo a otěhotněla jsi přirozeně? Já mám cykly kdy je vše v pohodě, menstruace není nijak extra bolestivá.. vlastně žádný jiný problémy kromě těch cyst nemám. Menstruaci mám pravidelnou jak hodinky celý můj život.. krvácení stejnou intenzitu. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:42

Pokusim se zestrucnit…
zacalo to pred par lety extremne bolestivou menstruaci, pak nejaka ta cysta, jedna i praskla, to jsem byla v nemocnici par dni. ale resit se to zacalo az po tom, co jsem chtela otehotnet a rok to neslo prirozene, zato bolesti pretrvavaly, takze jsem se objednala k vybornemu docentu Márovi, který se na tyto potíže specializuje a ten doporučil laparoskopii u Apolináře, kterou take provedl, protože endometrioza se jinak nepozna. Laparka to potvrdila. Odstranili mi vsechna loziska a chvili byl pokoj, pak se to asi po pul roce vratilo, sla jsem na druhou laparo, ale to uz jsem byla objednana na ivf, takze telo nemelo prostor, aby se nemoc vratila.
ivf vyslo na poprve.
endometrioza se vyznacuje bolestivou menstruaci ale i ovulaci, take spojene s neplodnosti, jedine co zabira je antikoncepce nebo tehotenstvi a doba kojeni, zkratka aby zena nemenstruovala. takovy zacarovany kruh.
my ted chceme druhe, ale prave kvuli tem potizim to moc nejde, takze nas asi dalsi ivf nemine…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:44

A taky jsem prave zkousela ruzne prirodni alternativy, cinskou medicinu, jogu, diety, vynechani kravskych vyrobku, lepku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
19.12.19 21:48

@LencaH1441 já otěhotněla přesně rok, co jsme se snažili. Ale nevyšlo to a do 3 měsíců jsem byla těhotná znovu, jinak bolesti nemívám, proto si nejsem moc jistá.. jestli je u mě pravděpodobná taková diagnóza. Je fakt, teď kojím pořád dost a nová lékařka mi říkala, že klidně můžu krvácet ale neovulovat :nevim: tak si spíš říkám, jestli je stres opravdu taková mrcha, že by mi způsoboval takový problémy. Mám ho opravdu hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:52

Ja verim tomu, ze stres vyvola hodne zdravotnich potizi…
je to beh na dlouhou trat, doporucuju treba kineziologii, byla jsem dvakrat a pokazde zasla, co vsechno v sobe clovek zadrzuje z detstvi, ani si toho neni vedom a ovlivnuje to jeho dospely zivot..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
19.12.19 21:56

@LencaH1441 děkuji! :hug: Já si psychiku léčím, jen se musím naučit vypořádat se stresem. No jsem zvědavá co mi zítra řekne doktorka, zkusím si s ní o tom promluvit i o té endometrióze. A tobě přeju, aby se druhé miminko podařilo a třeba se stal zázrak a nějak ses z toho dostala. Ani nevím, jestli se z toho vůbec dostat dá, proč se to stává. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama