Dálkové studim a pracovní úřad?

1167
7.3.16 18:23

Dálkové studim a pracovní úřad?

Ahoj holky
Nastupuji dálkové studim (večerní tedy dva dny v týdnu.)
A nevím zda když do toho nepracuji mám být vedená na úřadu práce :nevim: :nevim: když jsem končila v práci říkaly že ano ale psala jsem na pracák jelikož jsem se nedovolala a prý vedená být nemusím tak nevím nechci nic zanedbat :nevim: sice budu mít status studenta ale je to střední škola večerní forma studia nevím no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1518
7.3.16 18:29

A proč chceš být na pracáku?
Když máš „status studenta“ - myšleno asi, že za tebe stát odvádí odvody, tak proč být v evidenci ÚP?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4480
7.3.16 18:34

@A.Suky dálkové studium není denní, raději bych se přeptala na pracovním úřadě a dle toho co mi řeknou. Dle mého názoru se budeš muset zaevidovat… :think: Také jsem studovala dálkově,(při zaměstnání) a žádné studentské výhody se na mě nevztahovali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
7.3.16 18:59

Při dálkovým studiu myslím není status studenta. Studovala jsem dálkově-jeden celý den v týdnu- a byla jsem vedená v evidenci ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1167

Anonymouss: Ptám se právě jestli tam musím být ne že chci…A je to dálkové psaly že ne ale v práci mi říkaly že ano když jsem podepisovala výpověď tak prostě nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1167

Díky za info taky si myslím já mam dva dny v týdnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
7.3.16 19:05

@A.Suky Teď jsem dohledala, že jsi pracovala jako sanitářka a že jsi chtěla jít dálkově na zdrávku. Jseš opravdu na zdrávku na zdravotnickýho asistenta? A proč jsi odešla z práce, jestli se můžu zeptat? Já taky studovala dálkově ZA a byla jsem bohužel úplně mimo obor. Ty ženský, co pracovaly v nemocnici jako sanitářky nebo ošetřovatelky, tak pak měly hodně velkou výhodu během praxe. Spoustu toho uměly narozdíl ode mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
7.3.16 19:06

Nebudeš mít statut studenta, jak jsi na to přišla? :nevim: Buď si budeš platit zdravotní sama nebo se přihlásíš na pracák nebo, v tom nejlepším případě půjdeš do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
7.3.16 19:14

Nějak nechápu..to jsi kvůli večerní střední škole dala výpověď v práci? možná jsem to jen špatně pochopila ale to by byl holý nesmysl :nevim: nárok na nic nemáš, jsi normál nezaměstnaná a studium je jako takový „koníček“ pro volný čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
7.3.16 19:18

S dálkovým studiem se přihlásit na ÚP můžeš. Doporučuju si zjistit přesnou formu studia, protože kamarádce škola pojištění platila, ikdyž vždy říkala, že VŠ studuje dálkově, takže otázka takový nesmysl není. Ale obrať se na školu, ne na emimino.

Jinak samozřejmě pokud máš odpracováno, máš nárok na podporu z ÚP, dálkové studium není překážkou pro hledání zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
7.3.16 19:31

Ujasněte si střední a vysokou školu.

Pro VŠ platí, že i student kombinované a dálkové formy studia (dálkové sudium má aktuálně asi 2 školy v ČR) je studentem dle zákona a jsou za něj placeny odvody.

Pro SŠ je situace jiná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
7.3.16 19:38

@anonymouss prosím? nějak jsem nepochopila ty dvě dálkové školy v čr :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1167
7.3.16 19:50

Ano pracovala jsem jako sanitářka :) a chci si dodělat vzdělání dříve to nešlo z osobních důvodů jsem musela přerušit studium. A co se týká zdravotnictví to je to jediné co mě baví i pracovně. A mě právě řekly že je to čistě na mě ale já si zdr. platit ani nemůžu takže tam zajdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1167
7.3.16 19:52

A jsem na zdravotním asistentovi :) vzaly mě do druháku.
A výpověď jsem nedala kvůli škole i když nepopírám že se potřebuju na tu školu soustředit a že tři dny volna na učení jen s brigádou mi hodně bodnou ze školy jsem už dlouho :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1167
7.3.16 19:54

Archanda: ptala jsem se na zkušenost protože na pracák se nemůžu dovolat jen jsem se tam dopsala a řekly mi tohle. Do toho se stěhuju a lítám denně jak motorová myš tak alespon nějaké info dostanu se k evidenci nejdříve ve čtvrtek :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama