Daniel, Dominik nebo...?

Anonymní
2.4.17 14:24

Daniel, Dominik nebo....?

Ahoj, máme trochu dilema. Hledáme jméno pro chlapečka (už to hoří :mrgreen: ), a shodli jsme se jenom na dvou jménech. Daniel a Dominik. Jenže u Daniela se mi nelíbí varianta Danečku, Danýsku,…a nějak mi to tak obecně nesedí na chlapečka, ale líbí se mi moc pro staršího a dospělého (hlavně v základní variantě, používala bych Danieli). U jména Dominik to mám zase přesně naopak. Líbí se mi to pro dítě, ale už moc ne pro dospělého muže (nezní mi dost mužně). Co myslíte, které byste dali? Nebo nějaké úplně jiné? Příjmení je na Š a je krátké.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13732
2.4.17 14:27

Co David? Daniel se mi nelíbí, Dominik jde, ale také si ho neumím představit pro dospělého muže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
2.4.17 14:27

Daniel :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9632
2.4.17 14:28

Líbí se mi víc Daniel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1395
2.4.17 14:29

Dominik se mi vuuubec nelíbí, Daniel super, patří k mým favoritům :kytka: :pankac: líbí se mi oslovení Dáňo. Případně pak ten David :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
2.4.17 14:33

Já bych dala Daniel - přecejenom je hlavní, aby se to jméno hodilo pro dospělého, a jestli to tímto způsobem cítíte, tak určitě. Pro miminko a batole se nějaká varianta najde - třeba Dany, Dandy, atd… však to známe, všechny komolíme, i když jsme si to před porodem zakázaly :D :D :D A potm jenom vydržet to období ve školce, kde zřejmě bude Daneček, ale třeba když si to domluvíte, tak ani nemusí být…a doma mu budete říkat, jak chcete. Jestli je příjmení krátké a na Š, tak si myslím, že se bude Daniel hodit. No anebo to pak přehodnotit a najít něco úplně jiného, třeba Antonín (znám chlapečka Antonína Š. a zní to moc hezky)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16799
2.4.17 14:36

Daniel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.17 14:37

Ještě jsem zapomněla dodat, že je tu ještě jeden problém. Manžel má část rodiny na SK a tam se Danielovi říká Danko, což mi tedy vysloveně tahá uši. Jinak jméno v základním tvaru Daniel se mi líbí opravdu moc, ale právě ty různé tvary mě odrazují. :nevim: Tak si nejsem jistá…Daneček a Danko je pro mě nepřijatelné :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
15805
2.4.17 14:37

Daniel. A co zvolit variantu Dan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.17 14:38

@terien Máme právě krátké příjmení, tak se víc hodí delší jméno. Je to takové useknuté s krátkým jménem. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
26173
2.4.17 15:04

Víc se mi líbí z těch nabídnutých jmen Daniel…ale možná bys to měla konzultovat tady:

https://www.emimino.cz/…hled-285399/

(legrace, nemyslím to vážně ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
2.4.17 15:30

Líbí se mi obě. Daniela máme, říkáme mu Dani, Danýsku, Daníku, on sám má rád i základní tvar, vždycky s tak představuje(je mu 7 let). Dominik je taky hezký, umím si ho představit i u dospělýho, ale chlap mi to jméno vetoval :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1586
2.4.17 15:42

Za mě Daniel ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
2.4.17 16:06

Ani jedno, ale spis Dominik. Daniel mi zni hrozne teple.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
2.4.17 16:11

Mě se víc líbí Daniel. Přemýšlela sem o něm kdyby byl třetí prcek kluk. Ke kratkemu příjmení ještě můžu doporučit Damiana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama