Jméno Ezra pro kluka?

GregoryViolet
29.3.17 13:26

Jméno Ezra pro kluka?

Zdravím všechny maminky, nedávno jsem si neskutečně oblíbila chlapecké jméno Ezra a vzhledem k tomu, že čekám chlapečka, bych o něm uvažovala. Líbilo by se? Příjmení máme cizí.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

23081
29.3.17 13:30

Jestli je ti jedno, ze to je zidovske jmeno :nevim: Jak se komu libi neno dulezite, spis jak se libi vam. Ale pokud bydlite v cr, tak si lidi trochu na hlavu klepat budou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GregoryViolet
29.3.17 13:32

@pikola Židovské jméno mám i já, s tím bych si hlavu nedělala a nikdy jsem neslyšela, že by si ze mě někdo dělal legraci…v ČR bydlíme, ale jak říkám, příjmení máme cizí. :)

• Citovat
  • Upravit
9905
29.3.17 13:35

@GregoryViolet Pokud se Vam jméno libi, tak ho klidne dejte. Jen bych asi počítala, že reakce budou asi v okolí všelijake :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 13:36

Pokud se vám jméno líbí, tak ho klidu dejte. Ale počítejte že reakce v okolí různé :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 13:42

No nelíbilo. Je to jak pro starého dědka. Ale to je jen můj pocit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
29.3.17 13:43

Ezra Fitz :srdce: :srdce: na české poměry bych to nedala, v cizině jo

• Nahlásit
  • Citovat
70
29.3.17 13:44

Jméno se mi líbí moc! Poprvé jsem ho tuším slyšela ve filmu Sedm životů. Nesouhlasím zásadně s argumentem nedávat některé jména, že si okolí bude klepat na čelo. Na táboře se děcka smali jménu Alžběta, a říkali, Bože, co je to za jméno. A argument, že žijete v Česku taky neberu. Váš potomek může klidně v 15 odejít na zahraniční střední školu, nebo později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 13:49

Pokud se líbí Vám, netěšila bych okolí. U nás taky byl problém, když jsme přišli se jménem Jáchym a všichni si zvykli :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4167
29.3.17 13:54

Nelíbí se mi, a když se řekne Ezra, naskočí mi ten zpěvák (i když koukám, že Ezra je jeho příjmení)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 13:55

Ne, nelibi se mi. Jak mu budete zdrobnele rikat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21473
29.3.17 13:56

Nelíbí, na mě moc exotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GregoryViolet
29.3.17 14:00

@eviku-miluna Ezri, Ezrášek, to jsou oficiální zdrobněliny…ale stejně většinou zůstaneme u Ezry, nezní to nijak hanlivě. Sestra má také dítě, jehož jméno se špatně zdrobňuje a trauma z toho nikdo nemá. :D

• Citovat
  • Upravit
6582
29.3.17 14:06

Líbí, ale já jsem židovka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1201
29.3.17 14:09

Nelíbí a nikdy bych ho nedala. Počítej, že mu docela zavaříš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama