Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Co by jste dovezli pro pani domaci, u ktere budeme v Chorvatsku uz po treti ubYtovani jako darek. Vzdycky nam nachysta neco na privitanou (palacinky, buchtu), upece ryby a pri odjezdu dostaneme darecek ( deti nejake sladkosti, ja treba olivovy olej…) Kdyz jeste zil jeji manzel tak s nim manzel popijel. Proto bych ji rada taky neco dovezla. Je ji 65-70 let. Jen mne vubec nenapada co. Na svicicky apod. moc nejsem.
Hlavně nevoz víno ![]()
Oni jsou velmi hrdí na to svoje a všz že to naše šoupnou do sklepa…
Máme tam rodinu a jsou velmi pyšní na své produkty a ty naše patoky by nepili ani za zlatý prase ![]()
O víně jsem ani neuvažovala. Ta Becherovka mě napadla, ale zas jsem si říkala, že oni mají svoji Rakiji a ořechovku. Takže nevím jestli by to pila. Kouknu po tom hrnečku, ale aby jsme tam za pár let nepřijeli a hrneček nebyl součástí vybavení apartmánu
Myslím, že loni jsem tam nějaký takový zahlídla.
Nevím, od kud jsi. Já bych dovezla Becherovku a něco sladkého z vaší lokality (perník, Karlovarské oplatky, Štramberské uši…).
My vždy vozili Becherovku a domácí slivovici. Pan domácí chtěl vždy plzničky a měnil to s námi za jeho vína v poměru litr za litr, takže jsme na tom pěkně vydělali ![]()
My jsme vozili Plzeň, becherovku, lázeňské oplatky, knihu o Praze a dětem třeba kufřík s krtečkem.
Dačický chleba
neznám lepší a mám ho i spojený právě s dovolenou, vždy si ho tam vozíme, protože vydrží celý týden měkký ![]()
Prodávají tu becherovku i s hrnečky nebo pěknými panákovkami. ![]()
Chleba, super nápad. Oni tam vlasně mají jen takový ten bílý.
@isand Vzala bych nějaký upomínkový předmět, hrneček, vázu nebo něco takového. Ostatně ten chleba není špatné nápad, otázkou je zda jí bude chutnat…
nejsou na tuto chuť zvyklí…
Nasi uz leta vozi domacim med primo kopuvany u vcelare, nejlepsi je smiseny, ale radi i ciste kvetovy. Nasim mozou utrhat ruce:-) A pak medovici=alkohol smichany s medem, co taky dela ten vcelar.