Dát zpátky plenky na noc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xsim
Kecalka 280 příspěvků 16.10.14 22:38
Dát zpátky plenky na noc???

Ahojte holky.
Naše malá zacala chodit na nočník před třemi týdny, sama od sebe.Ze startu se ji dařilo skvelě, také si sama řekla a běžela čurat. Ted dva dny zpátky se před spaním nechtěla vycůrat a
Vyžadovala plinku.Tak jsem malé zkusila vzít plenu i na noc aby ji to nemotalo. Dvě noci skvěle za námi, bez počůraní, vydržela celou noc, Šikulka..Jenže ted se mi zdá, ze nechce vůbec pít a
Při otazce jestli chce čůrat, rekne nechci a dnes se
Stalo ze se vzápětí počůrala a to dvakrát. Jak kdyby ji to přestalo bavit.
Myslíte ze je brzo na zrušení nočních plen?
Předem děkuji :-) :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 16.10.14 22:41

Myslím, že na ni zbytečně tlačíš. Až bude připravená na noc bez ´plen prostě se ráno bude budit se suchou plenou. Nemyslím, že by ji plena na spaní mátla. Navíc se to vrací, už to vypadá, že chodí na nočník bez problémů a najednou se třeba týden dva zase počůrávají.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.10.14 22:43

Záleží na tom, kolik jí je.
Co se týká otázky, zda se jí chce, v určitém věku by si dítě raději ukouslo jazyk než aby řeklo, že jo.
Neochota se vyčurat může pramenit z tlaku na pilu, možná to řešíš příliš, dítě se sekne. Já teď 3,5 letému na pár dnů vrátila plíny, protože se začal počurávat, nechtěl, ale řekla jsem, že plínku sebereme, až do ní nebude čurat. Párkrát byla plína mokrá a po pár dnech začla být suchá, tak už jsem ji pak nedala a dobrý. Syn byl podle mě pak už vystreslý z těch nehod, nočního převlíkání, převlíkání postele, takhle se hodil do klidu, vyspal se azase je vše ok

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 16.10.14 22:44

@xsim kolik je malé? Noční „suchost“ se nedá příliš ovlivnit. Dítko na ni musí být zralé…

xsim
Kecalka 280 příspěvků 16.10.14 22:45

Mě se právě zdá, že je to na ní taky velký tlak. přitom byla tak šikovná a ted pokud ji na něco nenalákám tak jít nechce.
Ale co když zase zjistí, že plínka je pohodlnější i přes den a bude to bojkotovat?

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 16.10.14 22:48

Kolik jí je? já bych jí přes den plínku nedala. Pokud už si zvládá říkat. Nechala bych jí a klidně převlíkala a převlíkala.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.10.14 22:48
@xsim píše:
Mě se právě zdá, že je to na ní taky velký tlak. přitom byla tak šikovná a ted pokud ji na něco nenalákám tak jít nechce.
Ale co když zase zjistí, že plínka je pohodlnější i přes den a bude to bojkotovat?

moc to řešíš, postav jí nočník na viditelné místo, řekni, že tam se čurá, nech ji s holou prdelkou, ať se obsluhuje sama. Pro ní je stres, že si toho vůbec nějak extra všímáš, i když třeba pozitivně.

xsim
Kecalka 280 příspěvků 16.10.14 22:49

@Eveelin Malé budou dva roky příští tyden. Plínku měla vždy mokrou, nebo v noci měla i mléko. ted mléko dostává taky, ale jen při usinaní a max nad ránem. moč musí držet pekne když předtím byla plínka mokrá a ted vydrží krasne do rana, ikdyz vypije mléko(určitě méně)

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 16.10.14 22:51

@xsim Netlačíš na ní? Já se dcery nikdy neptám, jestli potřebuje čůrat. I když nás čeká hodinová cesta autem. Tu absolvujem celkem často a za 5 měsíců chtěla pri cestě čůrat jen jednou. Prostě si řekne. Nebudu se jí přece vůbec ptát. To jí dělá mamka, když je s námi.
A to je dcera i na noc bez plen od 21-22 měsíců. Jednou jsem ji6 nočník ukázala, ona hned pochopila, tak jsem do týdne vzala plenku i na noc a nehody nemá. I bez toho, aniž bych jí před spaním a každou půl hodinu zahrnovala dotazy, jestli náhodou nepotřebuje. Tohle dělá dceři mamka a jsem z toho na prášky. Ale u mě byl s počůráváním problém, tak to má asi už v sobě. :)

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 16.10.14 22:52
@Bibi239 píše:
moc to řešíš, postav jí nočník na viditelné místo, řekni, že tam se čurá, nech ji s holou prdelkou, ať se obsluhuje sama. Pro ní je stres, že si toho vůbec nějak extra všímáš, i když třeba pozitivně.

Tak tak..

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 16.10.14 22:54

@xsim tak velká už je dost…

xsim
Kecalka 280 příspěvků 16.10.14 22:56

@Bibi239 snažím se ji to nepřipomínat, spíše kdyz jdu já, zeptám se ji a ona jde taky :-) nočník na viditelném místě má. Ted jsme
Dokonce byli na zahrade a malá si zašla do baráku na wc sama, jen chtěla spravit leginy :-) Asi ji vážně vrátím plinku na noc

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 16.10.14 22:58

@xsim Ve dvou letech se ještě budí na mléko? Jak to řešíte s čištěním zubů? Mleko je dost kazí… Po vyčištění zubů by se měla dávat jen voda.
Kamarádky dcera začala nočník chápat až ve 3,5 letech. Já se v noci prý počůravala ještě ve školce.. Každý na to dozraje jindy. Dej po bytě dva nočníky. Jestli se neumí svlékat a oblékat, tak jí nech nahatej zadek a uvidíš.

xsim
Kecalka 280 příspěvků 16.10.14 22:59

@Elilen pokud se ji ted nezeptám, tak se pocura.Jen prvních par dni chtěla čurat jak sama chtěla, ted semi zdá ze ji to přestalo bavit.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 16.10.14 23:00

@xsim není důvod se jí ptát, když jdeš ty, pokud je schopná i ze zahrady si sama dojít, nech ji být, zvládá to. Já dávám vyčurat děti před odchodem z domu a před spaním, ale dvouleťák se poslední dobou šprajcuje, začíná nám období vzdoru, tak zkrátka nechodí, on si řekne venku, jen občas dost nevhodně (dneska si začal stahovat kalhoty uprostřed banky :mrgreen: )

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >