Dcera se bojí hovínka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.7.20 20:36

Dcera se bojí hovinka

Dceri je 23 mesicu, pred nedavnem zacala chodit na nocnik. Sama pozna, jde, pak si zatleska, jak je sikova, dostane za odmenu susenku. Asi po tydnu co zacala sama na nocnik kakat, najednou se kakani boji: seda kakat a az z ni vypadne prvni “kousek”, vyskoci z nocniku a uz odmitne se posadit znovu. Krici a utika i se spinavym zadkem. Myslim, ze se pohledu na hovinko boji. Dnes beha nervozni a dvakrat uz mela zadek spinavy, ale rve, ze kakat nechce. Nasilu se posadit nenechala. Stolice je normalni konzistence, nema zacpu. Kdykoliv se dnes do nocniku vycura, hned podskoci snad aby se u toho nevykakala. Je to normalni? Co mam delat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.7.20 20:45

Ted jsem ji dala plinku a porade se vykakala. Ted nevim jak mame pokracovat s nocnikovanim. Mam ji zase davat plinky?

• Citovat
  • Nahlásit
2427

O tom jsem uz slysela. Kup ji knizku o hovinku existuji pekne ilusttovane pro deti. Vysvetluj ji ze pejsci taky kakaji, kocicky taky…zajedte nekde ke kravam, konim kozam ukaz ji ty hovinka…mluvte o tom. Muzes ji navnadit ze nocnik ma rad hovinka bude stastnej a nebo ji ber na zachod kde to rovnou splachnes a je to. Dej ji do ruky knizku co ji bavi a nech ji posedet jak bude hotovo splachni a je to, uvidis ze to pro ni bude lepsi takhle s tim zachodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2427

K plenam se nevracej, to je spatny krok zpet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2427
20.7.20 20:50

Ber si ji na zachod sebou a ukaz ji ze i ty do zachodu curas a kadis…u nas pomaha dat do ruky obrazkovou knizku nebo ji cist a ukazovat obrazky a je to… Ja malou posadim ma wc, sednu si naproti ni na bobek a cteme krasne se naucila basnicky a ukazujeme obrazky. Jak to zblunkne parada zachod se napapal :lol: utrem zadek, splachnem a je to. Ale musim s ni na tom wc byt aby nespadla z misy nevim co ji napadne jeste nedosahne nohama ani na stupinek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.20 21:10

@Renca8 Dekuji! Je fakt, ze strasne rada napodobuje nas, zitra ji vezmu s sebou na zachod :)

• Citovat
  • Nahlásit
8684
20.7.20 21:11

Ta kniha se jmenuje: co má v plínce myš

svého času velmi oblíbená u nás :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
20.7.20 21:15
@bublinek píše:
Ta kniha se jmenuje: co má v plínce myšsvého času velmi oblíbená u nás :lol:

Musím si doplnit vzdělání, tohle neznám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
20.7.20 21:15

Nám to dělal syn a fakt to byl dost problém, do čtyř let odmítal kakat jinam než do plenky, ne že by si neřekl, to samozřejmě ano, bez plen byl i na noc od druhého roku, ale když se mu chtělo, tak chtěl nasadit plenu, vykakal se a pak ji chtěl sundat, pokud jsme mu nevyhověli, byl schopen to zadržovat klidně 4 dny s bolestmi, fakt mazec, pomohlo, až když se narodilo mladší dítě, najednou s tím sám přestal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
20.7.20 21:58

@Nora4 Starsi syn to delal take, uplne presne co popisujes. Az ve 4 letech mel zacit chodit do skolky kazdy den. To mne o prazdninach ruply nervy a vystrihla jsem v plince diru a posadila ho takhle na zachod. Za 2 nebo 3 dny uz plinu nechtel a sel rovnou na zachod :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
21.7.20 06:40

U nas tez hystericky zachvat po te co videl bobka v nocniku, hrozne brecel a schovaval se, utikal… radim nedelat z toho vedu - vysvetlit, ukazat, treba hned odnest kdyz dite faakt nechce se ani podivat… u nas za par tydnu preslo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8684
21.7.20 06:51
@Rachel_cz píše:
Musím si doplnit vzdělání, tohle neznám :lol:

nikdy není pozdě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2427
21.7.20 11:33

Tak co zakladatelko? Pak napis jak to jde dal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.20 13:32

@Renca8 Dnes jeste nekakala, ale curat chodi jako obvykle. Ke knizce jsme se jeste nedostaly, nevim, zda by to pochopila, vylozene pribehy jeste moc necteme. Ráno jsem ji vzala s sebou na zachod a ukazovala i svuj “produkt”, zatleskaly jsme mne (omouvam se za podrobnosti). Uvidime co bude dal. Ale moc dekuji za tipy, aspon uz vim, ze i takovy prubeh je v poradku. Ona totiz na zacatku hodne rychle vsechno pochopila a nabehla na nocnikovani, behem neceleho tydne byla bez nehod. Proto se i zdalo az neuveritelne, ze to probehlo tak hladce. No a ted tohle, ze.

• Citovat
  • Nahlásit
939
21.7.20 15:13

Taky jsme to tak měli - dcera šikovná, celkem brzo se naučila do nočníku čůrat, od dvou let bez plenky i na noc, ale s hovínkem byl problém. Párkrát se jí to povedlo, ale pak už nechtěla, bez nějakého zjevného důvodu, neměla to spojené s nějakým špatným zážitkem, nebolelo ji to, stolice byla normální, pochválili jsme atd. Ale jak popisuješ, jak kdyby se toho hovínka bála, když ho viděla. Sama si pak vždy přinesla plenku, řekla „kakat do plenky“, když jsem jí nandala, v mžiku se vykakala, plenku jsme sundali a zbytek dne v pohodě. Přešlo to nějak samo, bylo jí asi 2 a půl, nevím, asi k tomu musela dozrát. Já jí vždy tu plenku radši dala, nechtěla jsem ji nutit, děsila jsem se nějakých komplikací - vím, že některé děti se prostě radši nevykakají, než do nočníku, tak radši vůbec. Měly pak z toho zácpu, třeba i 6 dní bez stolice, ta je potom tvrdá, při kakání je to bolí, pak se toho ještě víc bojí a vzniká takový začarovaný kruh…
Myslím, že když je jí 23 měsíců, můžeš jí ten čas ještě dát.
Jinak my jsme taky měli knížku o hovínku - Co je to hovínko. Není to příběh, je to plné obrázků a takových těch odklápěcích okýnek, jak kakají různá zvířátka a tak…Myslím, že se to líbí i takhle malým dětem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat