Decoupage-jak dlouho schne?

2.4.20 19:48

Decoupage-jak dlouho schne?

Ahoj- mám dotaz ohledně lepidla na decoupage. Polepila jsem si kartonove desky čb fotkami (klasický papír z tiskárny) a abych je jakože zalakovala, použila jsem lepidlo na decoupage. Bylo starší a musela jsem ho dlouho rozmichavat. V každém případě to vypadá pekne, ale desky mají jedinou nevýhodu, stále lepí. Máte s tím někdo zkušenost? Už je to 28 hodin, je možné, že to ještě zaschne? Případně nevíte, jak zaschnuti docílit? Nějaký vrchní lak apod? Nebo to může být stářím lepidla? Že kdybych třeba pretrela nějakým novým, tak to zaschne v pohodě? V tomhle stavu to bude lepit ke všemu a děsím se, že když to bude někde půlroku stát v knihovně, přilepi se to k něčemu a nepůjde to odtrhnout, ach jo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24456
2.4.20 19:56

Tak běžně to zasychá v řádu desítek minut, takže po 28hodinách je něco fakt špatně :lol:
Přetřela bych to bezbarvým lakem, víc zničit to nemůžeš - a přinejhorším to udělat znova.
Lakem nějakého přiměřeného stáří a konzistence. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.20 20:26

Ja bych to za normalnich okolnosti pretrela i lepidlem nove koupenym, ale teď nevím, kde bych ho koupila :nevim: :D A jaký přesně ten lak? Nemáte s nějakým dobrou zkušenost? Ono to jakože zaschle je, ale lehce se to lepi. Takze pokud bych na to prilozila papir, neprilepi se, ale po chvili pripleskne. Nevim, jak to popsat 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
2.4.20 22:14

Bezbarvý vodou ředitelný lak, jakýkoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu