Definitivní řešení?

Anonymní
19.11.18 11:43

„definitivní“ řešení

Dobrý den,
s manželem čekáme třetí a zároveň poslední dítě, takže docela živě diskutujeme, jak „to“ budeme dělat dál.
Nechci do konce plodného života brát anikoncepci, kondom pro nás není 100% řešení a tak přišla řeč na sterilizaci, kdybych rodila císařem, nechala bych se rovnou i podvázat, ovšem dvě děti jsem rodila vaginálně a ani teď není žádný předpoklad pro sekci.

Tak přišla řeč na vasektomii, kdyby byla takova ambulantní možnost u žen, tak neváhám ani vteřinu, ale na klasickou laparoskopii se mi moc nechce.

Prosím, máte s vasektomií nebo podvázáním zkušenosti?
Jak vaši muži vasektomii zvládli, manžel není proti, jen se bojí doktorů a bolesti.

Děkuji za všechny příspěvky k tématu a přeji hezký den.

Prosím anonym, je to dost intimní téma.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.11.18 11:45
@Anonymní píše:
Dobrý den,
s manželem čekáme třetí a zároveň poslední dítě, takže docela živě diskutujeme, jak „to“ budeme dělat dál.
Nechci do konce plodného života brát anikoncepci, kondom pro nás není 100% řešení a tak přišla řeč na sterilizaci, kdybych rodila císařem, nechala bych se rovnou i podvázat, ovšem dvě děti jsem rodila vaginálně a ani teď není žádný předpoklad pro sekci.

Tak přišla řeč na vasektomii, kdyby byla takova ambulantní možnost u žen, tak neváhám ani vteřinu, ale na klasickou laparoskopii se mi moc nechce.

Prosím, máte s vasektomií nebo podvázáním zkušenosti?
Jak vaši muži vasektomii zvládli, manžel není proti, jen se bojí doktorů a bolesti.

Děkuji za všechny příspěvky k tématu a přeji hezký den.

Prosím anonym, je to dost intimní téma.

Měla jsem to stejně, 2 deti, další neplánuji. Kdyby to šlo v lok. anestezii, jdu do toho raději, než poslat chlapa. Ale do celkové anstezie jsem se nehrnula. Šel přítel a spokojenost. Asi dva dny to fakt bolelo, ale pracoval. Pak říkal, že ještě tak 2 týdny to cítil po námaze. Teď už o ničem neví.

• Nahlásit
  • Citovat
2067
19.11.18 11:57

Podvazani vajecniku je idealni prave pri císaři. Dodnes toho lituju, ze jsem o to nepozadala :? Jinak vasektomii… To bych chlapovi nikdy neudelala,hrozne ho tim doživotně omezezis. Co kdyz, treba nekdy, v budoucnu, se treba rozvedete, on si najde novou partnerku a bude s ni chtit mit deti ? Chapu, ze takhle dneska nepremyslis, ale vzhledem k 50% rozvodovosti, neni rozvod nicim vyjimecnym. Ja bych to proste svymu chlapovi neudelala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 12:03

@srpen89 ale on by byl taky pro, navíc je si jistý, že tři děti jsou jeho strop, který je schopný utáhnout jak psychicky, tak i fyzicky a finančně.

Jemu byste to neudělala, ale to samé platí i u ženy, kdy se navíc jedná o operaci.

A navíc ví, že kdyby opravdu později chtěl někde s někým další dítě, tak pořád je tam možnost, jak to udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
5812
19.11.18 12:05
@srpen89 píše:
Podvazani vajecniku je idealni prave pri císaři. Dodnes toho lituju, ze jsem o to nepozadala :? Jinak vasektomii… To bych chlapovi nikdy neudelala,hrozne ho tim doživotně omezezis. Co kdyz, treba nekdy, v budoucnu, se treba rozvedete, on si najde novou partnerku a bude s ni chtit mit deti ? Chapu, ze takhle dneska nepremyslis, ale vzhledem k 50% rozvodovosti, neni rozvod nicim vyjimecnym. Ja bych to proste svymu chlapovi neudelala.

I kdyby se rozvedl, je cesta k vlastnim detem… Vlastne spis je to vyhoda, ze je muze naplanovat a zenit znovu se muze az bude chtit a ne ze bude „muset“… Na bolest dostane prasky a strach z doktoru chapu, ale je to jako u zubare, neprijemne, je to nutne a cin driv tam clovek jde, tim driv to ma za sebou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2067
19.11.18 12:15
@Anonymní píše:
@srpen89 ale on by byl taky pro, navíc je si jistý, že tři děti jsou jeho strop, který je schopný utáhnout jak psychicky, tak i fyzicky a finančně.

Jemu byste to neudělala, ale to samé platí i u ženy, kdy se navíc jedná o operaci.

A navíc ví, že kdyby opravdu později chtěl někde s někým další dítě, tak pořád je tam možnost, jak to udělat.

Je to jen muj nazor. ;) Ja bych mu to proste neudelala. Urcite je dneska moznost mit i tak vlastni deti, ale je to zbytecne slozite. Co se tyce podvazani vajecniku, to je uplne neco jineho. Mit 3 deti, tak s dalsim nepocitam, i kdybych mela dalsich 10 chlapu. A take plodny vek zeny je dost omezeny, zato chlapuv plodny vek je neomezeny. Treba ten tvuj zblbne a bude chtit dite v 60 :mrgreen: Jak rikam, pro chlapa je to do budoucna dost omezujici, pro zenu zas tolik ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5883
19.11.18 12:22

Manžel je čerstvě po vasektomii, no scalpel no needle. Byl na soukromé klinice, celková cena 10t. Pan doktor byl skvělej, vtipálek. Zákrok trval cca 20 minut, pak ještě chvíli ležel na lůžku. Pak mohl normálně odřídit AUTEM! domů, ale jeli jsme autobusem. Ten den chladil, pak už nebylo potřeba. Hned druhý den šel do práce, pracuje od PC. Zatím bez kompikací. Jestli tě zajímá něco konkrétního, klidně se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 12:27
@Tableta píše:
Manžel je čerstvě po vasektomii, no scalpel no needle. Byl na soukromé klinice, celková cena 10t. Pan doktor byl skvělej, vtipálek. Zákrok trval cca 20 minut, pak ještě chvíli ležel na lůžku. Pak mohl normálně odřídit AUTEM! domů, ale jeli jsme autobusem. Ten den chladil, pak už nebylo potřeba. Hned druhý den šel do práce, pracuje od PC. Zatím bez kompikací. Jestli tě zajímá něco konkrétního, klidně se ptej.

Děkuji.
Jak normálně snáší bolest? Ten můj je totiž v tomhle občas na ránu a děsně všechno prožívá, tak mám spíš strach, že se mi tu pak bude hroutit v bolestech a půl roku lamentovat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
5883
19.11.18 12:31
@Anonymní píše:
Děkuji.
Jak normálně snáší bolest? Ten můj je totiž v tomhle občas na ránu a děsně všechno prožívá, tak mám spíš strach, že se mi tu pak bude hroutit v bolestech a půl roku lamentovat. :zed:

On měl „výhodu“ v tom, že ho zrovna bolí záda, má skoliózu a skříplej nerv, a to ho odrovná vždycky na několik týdnů, takže ta bolest zad přebila bolest kulí. Ale prý to nějak dramaticky nebolí. Cítí to, ale funguje normáln, až na ty záda, teda. Před zákrokem dostal KPZ, ve které byly mj. tablety od bolesti. Vzal si ji jen ten den na noc, jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58652
19.11.18 12:46
@srpen89 píše:

Jé a to myslíš, že ono " mám fakt dost, víc dětí nechci" maj jen ženský?
Bych mu to neudělala… ty děláš, jak kdyby byl nesvéprávný. :nevim: ¨Já , kdyby to bylo tak jednoduchý, jako u chlapa, tak jdu jednoznačně já ( právě proto, abych to měla do budoucna posichrovaný já, takle je to jen s tímdle :jazyk: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3700
19.11.18 12:52

@srpen89 hele, já na to chlapa neženu z toho důvodu, že bych to neudělala sobě. Kdyby došlo na rozchod, k čemu je mi chlap s vasektomií. :lol: Takže se chystám na sterilizaci, už delší dobu, ale čekám na ukončení kojení. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2765
19.11.18 13:37

Tak praktikujte prerusovanou souloz a je to ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 13:39

@zudina jasně, za tři roky máme tři děti…tohle nám moc nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
868
19.11.18 13:41
@zudina píše:
Tak praktikujte prerusovanou souloz a je to ne?

Další dítě nechtějí, tohle nebude zrovna spolehlivá antikoncepce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama