HA bez rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 19:17
HA bez rodičů

Ahoj, mám 17 let a zítra jdu poprvé sama na gynekologickou prohlídku. Mamka o ni ví, ale nemůže jít se mnou. Nevím, zda mne samotnou příjmou, bez přítomnosti zákonného zástupce. Hlavně jde o to, že si chci nechat napsat HA, o které ale mamka neví. Napíše mi ji lékař, bez souhlasu rodiče? Děkuji za odpovědi.

Reakce:
Yopii
Kecalka 321 příspěvků 18.11.18 19:24

Ahoj, ja byla sama v 16, vsechno napsal a mamka se mnou byt nemusela (pokud se teda neco nezmenilo) ;)

Aspera
Generální žvanilka 21117 příspěvků 1 inzerát 18.11.18 19:25

Co vím, ta bývalo, že HA může doktor napsat bez rodičů. Otázka je jak to bude u tebe, když tam jdeš poprvé.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 244 příspěvků 1 inzerát 18.11.18 19:26

Byla jsem v sedmnácti a antikoncepci napsala bez potíží i rodičů.

Kotatko03
Echt Kelišová 8179 příspěvků 18.11.18 19:33

Myslim, ze te ani nevysetri, bez pisemnejo souhlasu rodicu. Ja mela jit na gyndu poprve 3 dny pred 18mi narozeninami a nevzala me, cbtela souhlas rodicu s osetrejim nebo tak nejak.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 2 inzeráty 18.11.18 19:38

Driv osetrili bez rodičů i pred 18tym rokem, ale asi posledni dva roky je potreba jejich souhlas. Takze jestli jste byly poprve pred deseti lety, tak uz je to jinak. @M-i-ch-e-l-l-e @Yopii

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 18.11.18 19:47

@Pajka89 fakt? Tak to je psycho… i kdyz v nekterych pripadech je to lepsi :nevim:
Zakladatelka: na kolik tam jdes, ze by jsi predem zavalola a zeptala se primo jich?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 20:14
Zakladatelka

Na půl 3. Ale nevím, kdyby mi řekli, že tam potřebují mamku, tak jako, ona by stejně nepřijela. Je v práci. A kdyby napsala na papír: “Souhlasím s prohlídkou dcery, jméno, narozené bla bla, a podpis” Já to zvláštní no 8o

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 5 inzerátů 18.11.18 20:51

já myslím,že tě vezme a vyšetří uplně na klid,kamarádka ted byla je jí 17 a ptala se zda chce HA napsat,takže zkus,ale myslím že by neměl být s ničím problém,doporučuje se to po prvním styku nebo v 15,tak myslím že s tím nebudou takový problémy

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 18.11.18 21:21
@Anonymní píše:
Na půl 3. Ale nevím, kdyby mi řekli, že tam potřebují mamku, tak jako, ona by stejně nepřijela. Je v práci. A kdyby napsala na papír: “Souhlasím s prohlídkou dcery, jméno, narozené bla bla, a podpis” Já to zvláštní no 8o

Tak tam rano cinkni a pro jistotu se zeptej, to bude nejlepsi :) a snad to bude dobry, jak pise kolegyne vyse - na netu taky pisou, ze nad 15 let nemusi byt rodice u gyndy pro dospele :) ale zas Pajka89 psala, ze musi - muze to byt individualni, tak si tam cinkni a mas :kytka:

Luboš P
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 19.11.18 05:40

Antikoncepci pro nezletilou řešil i ombudsman (Dr. Varvařovský), zastal se lékaře, který ji odmítl předepsat bez maminky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 15:30
Zakladatelka

Ahoj, tak všechno v pohodě, bez problémů :P

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 17:43
Zakladatelka

Napsal mi HA Minisiston. Nemá někdo nějaké zkušenosti? Četla jsem na netu spíše pozitiva. ;)

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 20.11.18 18:07

No super tak hlavne ze to mas za sebou :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >