Dějepis a (dnešní) výročí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jahru
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 15.03.19 16:40
Dějepis a (dnešní) výročí

Povídají si vaše děti ve škole v rámci vlastivědy/dějepisu o důležitých, právě probíhajících výročích, i když nejsou zrovna součástí látky, kterou v té době probírají? Dneska jsem se ptala čtvrťáka, zda se jim paní učitelka ve vlastivědě zmínila o událostech, které proběhly v březnu 1939 a prý ne. Přitom je to mnohem důležitější než kupec Sámo a Přemyslovci dohromady ;)
Dotaz pro učitelky/učitele - narušilo by to výuku, dělalo by to dětem zmatek v probírané látce, bylo by to moc práce navíc, děti by to nezajímalo?
Dotaz pro rodiče - vadilo by vám, kdyby se děti dozvídaly informace nad rámec osnov (tzn. učily by se toho třeba víc než teď)?
P. S. Nic není myšleno útočně, ironicky ani nijak dvojsmyslně :kytka: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
milovnicejablek
Kecalka 204 příspěvků 15.03.19 16:46

Nevadilo a naprosto souhlasim

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 35651 příspěvků 15.03.19 16:49

Nevadilo a souhlasila bych s tím, aby to probírali a říkali si o zajímavých výročích. A nemusí se jednat jen o dějepis, třeba matematika má taky významný dny v roce, třeba den pí :D

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9509 příspěvků 15.03.19 16:50

V dějepise sme se drželi osnov ale takové témata (jakože aktuální dění, svátky apod) sme probírali spíš v občance, tam to bylo volnější a ta témata výuky se dala upravit podle toho co se kde zrovna děje. Ale to je až druhý stupeň ZŠ no.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 16:50

Jo, probrali jsme to. Ale učím velké děti, pro ty je to opakování. A mimochodem je dnes stejně ošklivé počasí stejně jako tenkrát v devětatřicátém. A znala jsem pamětníky, kteří mi o tom vyprávěli. A upřímně, myslím že děti z prvního stupně to nepobírají. Je to pro ně stejná informace jako něco o dinosaurech.

Hvězda diskuse 35651 příspěvků 15.03.19 16:52
@Anonymní píše:
Jo, probrali jsme to. Ale učím velké děti, pro ty je to opakování. A mimochodem je dnes stejně ošklivé počasí stejně jako tenkrát v devětatřicátém. A znala jsem pamětníky, kteří mi o tom vyprávěli. A upřímně, myslím že děti z prvního stupně to nepobírají. Je to pro ně stejná informace jako něco o dinosaurech.

to si nemyslím. Mám druháka a dějepis chápe dost obstojně. Celkem pravidelně ho zásobujeme informacemi, většinou ve spojitosti s nějakým výletem. A 2. světová válka je oblíbené téma. A ano nemusí tomu teď přikládat váhu, ale nějaká myšlena mu v hlavě zůstane.

vokishka
Extra třída :D 14042 příspěvků 15.03.19 16:56

Ono to není ani v kalendáři, přitom tam jsou věci jako Den vzdělanosti atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 16:57

@lucenka Hele, ty paní Chytrá. Učím přes 20 let a vím docela dobře, co dětí dávají nebo ne. Ty máš zřejmě geniální dítě, které ví i o Karibské krizi nebo masakru v My Lai.

Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 15.03.19 16:57

Nevadilo. Naopak mě dráždí, kolik času se věnuje druhohorám a který rod vymřel po meči, nebo po přeslici. Tak málo času zbývá na novodobé dějiny.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 15.03.19 16:58
@Anonymní píše:
A upřímně, myslím že děti z prvního stupně to nepobírají. Je to pro ně stejná informace jako něco o dinosaurech.

To si nemyslím, znám dost dětí mezi 7-10 roky, které toho o 2. světové válce vědí vcelku hodně. Minimálně o co v ní šlo. Některé znají i důležité osobnosti, konkrétní události apod.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 15.03.19 16:59
@Čičorečka píše:
Nevadilo. Naopak mě dráždí, kolik času se věnuje druhohorám a který rod vymřel po meči, nebo po přeslici. Tak málo času zbývá na novodobé dějiny.

Právě! A přitom novodobé dějiny jsou nesrovnatelně důležitější než Zlatá bula sicilská :zed:

Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 15.03.19 16:59
@Anonymní píše:
@lucenka Hele, ty paní Chytrá. Učím přes 20 let a vím docela dobře, co dětí dávají nebo ne. Ty máš zřejmě geniální dítě, které ví i o Karibské krizi nebo masakru v My Lai.

A ty jsi zřejmě velice nedůtklivá :think:

Hvězda diskuse 35651 příspěvků 15.03.19 17:01
@Anonymní píše:
@lucenka Hele, ty paní Chytrá. Učím přes 20 let a vím docela dobře, co dětí dávají nebo ne. Ty máš zřejmě geniální dítě, které ví i o Karibské krizi nebo masakru v My Lai.

tak zrovna o masakru v My Lai ví :D A ne nemám geniální dítě, je se s ním normálně bavíme a odpovídáme na otázky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 17:03
@Jahru píše:
Právě! A přitom novodobé dějiny jsou nesrovnatelně důležitější než Zlatá bula sicilská :zed:

Tak přesně toto napíše někdo, který toho moc o historii neví. Všechno má své příčiny i následky. Všechno souvisí se vším. I ta Zlatá bula sicilská. Bez ní by totiž naše historie vypadal jinak.
@Čičorečka Ano, možná jsem, ale @lucenka nenechá na českém školství nit suchou.

Hvězda diskuse 35651 příspěvků 15.03.19 17:05
@Anonymní píše:
Tak přesně toto napíše někdo, který toho moc o historii neví. Všechno má své příčiny i následky. Všechno souvisí se vším. I ta Zlatá bula sicilská. Bez ní by totiž naše historie vypadal jinak.
@Čičorečka Ano, možná jsem, ale @lucenka nenechá na českém školství nit suchou.

Kde teď kritizuju české školství? :think: :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama