Dáváte deky a polštáře do sušičky?

95
27.2.20 07:15

Deka a polštáře do susicky?

Pouzivate nekdo susicku i na polštáře a deky? Na jaký program můžu dát do susicky deku a polštáře? Polštáře mám protialergicke a deku normál, ale neperovou… stitky na tom nejsou vidět. Tak netuším… a mohu to pouzit i na plysaky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

63
27.2.20 07:22

Davam bezne. Na polstare mam program, ale davam vetsinou na bavlnu extra suche. U perin nekdy tvrdi susicka ze je sucha, ale neni vetsinou uz ji necham doschnout normalne na susaku… Plysaky susim take tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24156
27.2.20 08:06

Mám program deka a polštář :mrgreen: ale trvá to strašně dlouho, pokud máš nějaký plný, dobře je dát tam ty kuličky do sušičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3445
27.2.20 08:10

Ja tam nacpu vsechno. Program na bavlnu vetsinou, jen musim obcas hlidat a vylit vodu, mam rozbity indikator plne nadrze a v dekach apod je vic vody nez ve vyzdimanem pradle na 1400ot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
27.2.20 08:25

Já to dávám deky na program na syntetiku, po vyždímání v pračce je duté vlákno v podstatě suché. Na polštáře používám program na peří, je dlouhý a udělaný tak aby se obsah polštáře nesmrsknul v jednu kuličku. Polštáře suším po jednom. Deky, pokud jsou prošité nebo bez náplně podle toho kolik se jich vejde. Pokud jsou ještě trochu vlhké mám na sušičce krátký program na dosušení.

@Ijen Tak to vám asi špatně ždíme pračka když má hůř rozložené prádlo v bubnu, protože když jsem měla starou pračku, tak při 1200 otáčkách byly deky skoro suché, teď mám pračku co ždíme na 1600 otáček a deka je tak suchá, že se sušička vypne po 30 minutách a nemusím dosušovat a zásobník na vodu je skoro prázdný. Tchyně měla stejný problém se starou pračku, některé kusy musela vyndat, vyždímat v ruce a pak dát znovu na odstřeďování do pračky, protože jinak se pračka pořádně nerozjela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3445
27.2.20 08:35

@Heivka ne pracka je v pohode, zdime dobre. Ale ja prave deky s dutym vlaknem ze scanu na max otacky nedavam, jednou jsem si takhle znicila polstar a i v prodejne mi to pani potvrdila. Ale pak je v nich vic vody a ta nadrz v susicce mi preteka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
27.2.20 08:55

@Ijen Aha, já mám deky od Matějovského a ty už 10 let zvládají praní na 90, maximální otáčky a k tomu 5 let sušičku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
27.2.20 11:50

Dávám obojí. Deky často peru normálně s oblečením dle barevnosti a polštáře a peřiny taky dávám, taky - jak už někdo psal - na extra suché. A někdy protřepu a zapnu ještě jednou nebo hodím ještě na sušák nebo přes okraj postele.
Ale obecně praní polštářů a peřin nechávám radši na léto a horko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
27.2.20 12:26

Mno dala sem tam teda deku. Do pračky se mi to nejde jen po jednom. Tak to bude na dlouho. Dala sem to na pomalé sušení :nevim: vůbec tomu nerozumím :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
19.3.20 16:00

Já peru peřiny a polštáře každou chvíli… Bez sušičky si to neumím představit, to bych sušila celé dny… Dávám to na program umělých vláken, tak že nižší teplota, ale na dlouho. Pak je to všechno krásně načechrané ;-) Ale asi záleží v jaké je máš kvalitě. Já to koupila na i-matrace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
19.3.20 16:21

@Sunny.Ami Dávám je tam a dávám je na zdravotní program jako většinu dalšího prádla a zatím dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama