Delší studium a poplatky

45
26.10.19 11:59

Delší studium - rada

Ahoj, nemá některá z Vás zkušenost s poplatkem za delší studium. Jde mi o následující situaci. Na VŠ A jsem byla tři roky, těsně před státnicema jsem na jeden rok přerušila a začala studovat školu B. Na škole A jsem následně udělala státnice a asi za dva měsíce jsem zanechala studia na škole b. Celkově jsem tedy studovala Bc. na škole A tři roky (úspěsně) a na škole B jeden rok (neúspěšně). Nyní jsem nastoupila na navazující Mgr. a o půl roku jsem si to protáhla. Tedy Mgr. studuji 2 roky a něco. A ted mi přišelo rozhodnutí o poplatku za studium. Chci se zeptat, jestli je to správně? Já myslela, že v bakalářském programu jsem měla 3+1 zdarma a v Mgr. programu je to opět 2 + 1 zdarma. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1433
26.10.19 12:02

Ja si tez myslim, ze se to dela na bc. a mgr. Ja tez mgr. delala 3 roky a nic jsem neplatila. Ten rok navic byl erasmus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19807
26.10.19 12:07

@Klara113 Taky mně to vychází stejně jako tobě i podle tohoto https://student.finance.cz/…platky-2017/

Ale určitě se zeptej na studijním. Je možné, že se nějaká data k tvému studiu ztratila a v matrice studentů ti to naskočilo jinak. To se stát může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28571
26.10.19 12:07
@Klara113 píše:
Ahoj, nemá některá z Vás zkušenost s poplatkem za delší studium. Jde mi o následující situaci. Na VŠ A jsem byla tři roky, těsně před státnicema jsem na jeden rok přerušila a začala studovat školu B. Na škole A jsem následně udělala státnice a asi za dva měsíce jsem zanechala studia na škole b. Celkově jsem tedy studovala Bc. na škole A tři roky (úspěsně) a na škole B jeden rok (neúspěšně). Nyní jsem nastoupila na navazující Mgr. a o půl roku jsem si to protáhla. Tedy Mgr. studuji 2 roky a něco. A ted mi přišelo rozhodnutí o poplatku za studium. Chci se zeptat, jestli je to správně? Já myslela, že v bakalářském programu jsem měla 3+1 zdarma a v Mgr. programu je to opět 2 + 1 zdarma. Děkuji :)

A kolik vám je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7949
26.10.19 12:13

@Klara113 a neni vam vic jak 26let?

Jinak v tom dopise mel na dny ty studia rozepsany, vy ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19807
26.10.19 12:18

@vokishka @Cenarius Pokud se dobře pamatuji, tak věk nad 26 let v tom nehraje roli. Tam je problém v tom, že si člověk musí platit zdravotní, Jinak to nemá na poplatky za studium vliv, ted pokud nepřesáhnete dobu pro studium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
26.10.19 12:19

Věk s poplatky za studium nemá nic společného :) když půjde 50 léta dáma studovat VŠ, když nikdy žádnou VŠ nestudovala, tak nic za školu platit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
688
26.10.19 12:46

No klasika je Bc 3+1 a mgr 2+1… Což ti vychází. Došla bych se zeptat na studijní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2409
26.10.19 13:01

Přidala bych se k dotazu - mám vystudovane 2 Mgr., tu první jsem o rok protáhla, druhou jsem měla klasicky za 5 let - obě školy jsem dělala skoro souběžně, celkem 7 let.. Neplatila jsem nic. Kdybych teď šla na třetí VŠ, tak bych ji už celou platila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
26.10.19 13:40

Obě jsi ale úspěšně ukončila, ne? Ty bys platila maximálně za DALŠÍ studium a ne DELŠÍ studium, což není totéž. Mám pocit, ze poplatek za další byl zrušen. Zkus ověřit. Kazdapadne operuj s termínem DALŠÍ STUDIUM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
26.10.19 14:53
@Beckyttine5 píše:
Přidala bych se k dotazu - mám vystudovane 2 Mgr., tu první jsem o rok protáhla, druhou jsem měla klasicky za 5 let - obě školy jsem dělala skoro souběžně, celkem 7 let.. Neplatila jsem nic. Kdybych teď šla na třetí VŠ, tak bych ji už celou platila?

Ano, bezplatných je pouze 7 let. Bc. 3+1, navazující Mgr./Ing. 2+1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5773
26.10.19 15:02
@AnnieTRoj píše:
Ano, bezplatných je pouze 7 let. Bc. 3+1, navazující Mgr./Ing. 2+1.

Proč radíš, když nevíš, jak to je? Pokud obě předchozí studia ukončila úspěšně, další studium na veřejné VŠ je bezplatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
26.10.19 15:20
@Beckyttine5 píše:

Ano, bezplatných je pouze 7 let. Bc. 3+1, navazující Mgr./Ing. 2+1. @Wani
Omlouvám se, znám jiné informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2409
26.10.19 15:35

I tak děkuji.. Když jsem ještě studovala, tak vím, že poplatky za další studium byly, ale výrazně nižší než za delší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9321
26.10.19 21:22

@Beckyttine5 Zrušili ho cca 3 roky zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat