Denní studium VŠ s malým dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 14:15
Denní studium VŠ s malým dítětem

Ahoj,

mám půl roční dítě a dostala jsem od rodičů nabídku, že jestli půjdu studovat na VŠ, tak mamka bude hlídat syna během přednášek, zkoušek, nutné doby na učení a pomůže mi i s domácností, taťka že mi pomůže finančně. Mám partnera, který ale pracuje i přesčasy, abychom to finančně zvládli. Sám moc neví, jak se k téhle nabídce postavit. Problém je, že jsem z lycea a uplatnění nevypadá nic moc, do budoucna ale budeme závislí na dvou platech. Takže musím nějak řešit to svoje možné uplatnění, ale trochu se toho bojím. Navíc abych si to pak nevyčítala, že jsem přišla o tolik času se synem. Jak byste se rozhodli vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15379 příspěvků 03.07.19 14:27

Šla bych do toho

Hoa Mai
Kelišová 6568 příspěvků 15 inzerátů 03.07.19 14:28

Hodne zalezi na tom, jak je ta VS narocna a jaky obor si vyberes. Ja bych svou VS s ditetem studovat nechtela, i kdyz jsem mela detne spoluzacky. Ale ano, prisly o dost casu se svymi detmi a jejich chlapi byli financne za vodou, takze o penize se nestaraly. Moje sousedka delala VS dalkove pri jednom a pozdeji dvou detech, na deti mela casu relativne dost, ale v zaloze armadu hlidajicixh pribuznych. Ale jsou skoly a obory, kde bys to mohla zvladnou relativne v pohode, na tu otazku se obecne sost spatne odpovida. Pro tve budouci uplatneni by to kazdopadne bylo dobre.

Kotatko03
Echt Kelišová 8742 příspěvků 03.07.19 14:28

A nebylo by snazsi dostudovat dalkove? :nevim:

Zalezi jak mas tezkou skolu, ja delam prezencne ekonomku a jeden semestr jsem skoro nemohla do skoly chodit a sehnala jsem si materialy po spoluzacich a dala to, ale ne na kazde VS to takto jde, nekde maji povinnou dochazku, materialy se tezko ziskavaji…

Ale rozhodne vim, ze bych nesla studovat (skoro denne chodit do skoly) na ukor casu, ktery stravim s ditetem…ale to je muj nazor.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 03.07.19 14:29

Záleží jaká VŠ.. některá je méně náročná, některá více.. přednášky zaberou dost času, nejsou sice povinné, ale bez nich bych to nedala.. pak semináře.. zápočty, semestrální práce… závěrečná práce, která spolkne dost času a energie.. o čas s dítětem denním studiem hodně přijdete.. na Vašem místě bych volila kombinované (dálkové) studium.. to by bylo ideální.. přednášky bývají např. pátky, soboty každý druhý týden, to už je úplně o něčem jiném… navíc už svým rodinným stavem jste dost jinde než svobodní spolužáci bez závazků a dětí.. kombinovanou formu jsem zvládla u 2vš i při práci úplně v pohodě :kytka:

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 03.07.19 14:29

Já osobně bych volila kompromis, dálkové studium a péči o dítě. Nechtěla bych se okrádat o čas s ním a přenechat jeho výchovu své matce.

P4ja
Extra třída :D 10080 příspěvků 03.07.19 14:30

To hodně záleží na tom jakou VŠ si vybereš. Kam budeš dojíždět a tak. Jsou školy, kde jsou hodně přednášky, a pak tam tolik být nemusíš a stejně tak laboratoře atd.kde být musíš. Taky jestli plánuješ jen Bc. a nebo je v tom oboru dobré mít Mgr/ Ing.

Takhle je to hodně na vodě. A jinak záleží na rodičích, abys jim pak nemusela do konce života být vdecnaz, že ti umožnili studovat a nebo to berou v pohodě.

Hoa Mai
Kelišová 6568 příspěvků 15 inzerátů 03.07.19 14:32

@Lucy75 Jen k te poznamce o (ne)povinnych prednaskach U nas treba povinne byly, resp. oficialne ne, ale neofiko si vyucujici zaznamenavali dochazku a tem, co nemeli 80procent naparili seminarku navic, co prictom kvantu praci, co jsme meli psat a co jsme meli vsechno precist bylo dost neprijemne.

Habrk
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 03.07.19 14:41
@Anonymní píše:
Ahoj,mám půl roční dítě a dostala jsem od rodičů nabídku, že jestli půjdu studovat na VŠ, tak mamka bude hlídat syna během přednášek, zkoušek, nutné doby na učení a pomůže mi i s domácností, taťka že mi pomůže finančně. Mám partnera, který ale pracuje i přesčasy, abychom to finančně zvládli. Sám moc neví, jak se k téhle nabídce postavit. Problém je, že jsem z lycea a uplatnění nevypadá nic moc, do budoucna ale budeme závislí na dvou platech. Takže musím nějak řešit to svoje možné uplatnění, ale trochu se toho bojím. Navíc abych si to pak nevyčítala, že jsem přišla o tolik času se synem. Jak byste se rozhodli vy?

Co je to za vysokou? Já bych do toho šla. Bakaláře třeba denní studium a navazující magisterské kombinovaně. Já u syna dostudovala kombinovaně magisterské studium a teď jsem na další vysoké a jsem na začátku těhotenství. Přerušovat nehodlám. Jsem domluvená s manželem, že bude hlídat. Upřímně bych se zbláznila z toho být jen doma, tak jsem ráda, že mám únik tu školu.

Kelsey
Hvězda diskuse 46248 příspěvků 03.07.19 14:47

Mam kombinovane studium. Na dennim bych dle jejich harmonogramu byla ve skole kazdy cely ctvrtek a patek. To si nemuzu dovolit, ze chodim do prace. Decka mam tri. Dve jsou skolacky. Takze jezdim o vikendech (ne kazdy). Zvladla jsem tri roky a letos uspesne dodelala. Od zari budu pokracovat kombinovanym studiem na Mgr. a pridala jsem si bokem na jine skole doplnujici studium, abych mela rozsirenou kvalifikaci. Takze budu vice o vikendech vytizena. Pocitam, ze se mi to bude stridat a budu bez volnych vikendu. Ale denni bych nemohla. I takhle je toho plno, jak se blizi zkouskove.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 03.07.19 15:26

Denní dost těžko.. Šla byhh do kombinovaného studia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 16:10

No, tos měla podávat přihlášku ještě s břichem, ne už s lezoucím miminem když už… Denní jsem dostudovávala poslední rok a půl s miminem a bylo to dost hard. A to nebyl kdoví jaký obor, žádná medicína nebo technika. :? Jako nic není nemožné. Ale ujasni si s mamkou a pokud možno i s manželem a dalšími hlídači, že vejška znamená hlavně kopec domácí přípravy, ne že zajdeš 3× měsíčně na přednášku a tím to hasne. V podstatě s miminem dokud leží a brouká je to fajn, jak už leze a chodí, musíš být neustále s ním a vše ostatní dělat po nocích. To že ti mamka pohlídá přes povinné přednášky a semináře je totiž tak desetina práce. Za mě už bych do toho znova nešla, pořád jsem myslela na to, že něco dělám na úkor něčeho - buď jsem se učila - nebyla jsem s dítětem a manželem + doma se kupil bordel, nebo jsem teda uklízela, ale učení leželo - nebo jsem se věnovala rodině a cítila se provinile vůči škole. :nevim: Samozřejmě většina jde na úkor spánku, s dítětem se dá učit tak první 3 měsíce, kdy jen leží, jak se začne pohybovat, to už neexistuje si otevřít knížku a učit se. :nevim: Jo a pokud nebydlíš v místě školy, to už si vůbec nedokážu představit, připočítávat k tomu ještě procestovaný čas. :nevim: A denní vs. kombinované - dost záleží na zvoleném oboru. Na VŠ to „sezení ve škole“ je totiž fakt většinou ten minimální čas, mnohem víc je potřeba udělat doma…

Kelsey
Hvězda diskuse 46248 příspěvků 03.07.19 16:31

Na uceni jsem si nasla vychytavku. Poridila jsem si pred stanicemi diktafon a vsechny materialy jsem si nacetla a poslouchala. Bezne pres den a pak mesic i v noci. Ze jsem mela dlouhe zaznamy. Na pokracovaci si poridim kvalitnejsi, kdyz jsem zjistila, ze to funguje.
Je fakt, ze tech seminarek a praci doma pripravit je hodne. Kdyz jsou k tomu decka.
Lepsi zkusit, jak litovat, ze to clovek nezkusi. Vzdat to jde vzdycky.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 03.07.19 16:37

Zalezi na oboru. Nejde jen o prednasky, ale o seminare, cas straveny na laborkach, priprava na zkousky. Nektere skoly ani kombinovane neumoznuji. A taky jaka je uplatnitelnost na trhu prace az absolvujes. Jestli ta energie a cas vlozeny do studia bude mit vyznam. Jiste, muzes studovat jen tak pro radost, nic proti, ale to mi z tveho dotazu nevyzniva.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 18:05

Děkuju za názory, jde o obory Dentální hygienistka, Fyzioterapie nebo Ergoterapie, v pořadí podle toho, co bych chtěla nejvíce. Ani jedno nejde kombinovaně, ale jsou to pro mě obory, které mají smysl…nějakou Fildu, Ekonomku nebo Humanitní studia bych nechtěla, na Všeobecné lékařství už je pozdě s dítětem, do toho bych se už nedala a na techniku nemám hlavu…učitelství a obecně pedagogika mě nelákají, jedině když tak, tak Logopedie, ale to je také běh na delší trať. U těch tří prvně zmíněných oborů by stačil bakalář, ale vyžaduje to hodně času, prostě každodenní škola, tedy šlo by o každodenní hlídání prcka - mamka je doma, takže by jí to nevadilo…kdybych musela do práce, taky by to tak dopadlo a my jednou budeme potřebovat i ten další plat - není to jednoduché :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama