Deprese na mateřské

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.11.21 13:45

Deprese na mateřské

Mám pocit, že mám depresi nebo náběh na depresi, jsem na mateřské, chlap pořád pryč, rekonstruujeme, rodina daleko, hlídání žádné. Snažím se být dobrou matkou, čtu si teď občas i knížky o výchově, ale spíš zjišťuji, jak vsechno dělám blbě a nemám energii to zlepšit, protože už jsem z toho vyčerpaná. Potřebovala bych pomoc, ale nikdo mi ji nenabídne. Partner je taky na hranici vyčerpaní, o problému ví, ale taky na tom není o moc lépe. Moje kariéra je asi úplně mrtvá, ztrácím kvalifikaci a smysl života, a to jsem si myslela, že si mateřskou užiju, protože nejsem přece karieristka. Jak tohle vůbec řešit, kdyz okolí nepomůže?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
531
6.11.21 13:49

Nemusíš být izolovana doma, choď na hriste, do parků, dětských koutku, tam se seznámíš s ostatními maminkami, pokecate, uslyšís problémy ostatních (horší problemy) a pak zjistíš, že vlastně žádný problém nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.21 13:56

Popravdě z toho stejného mám taky trošku obavy-postavili jsme daleko od mé rodiny, daleko od kamarádek, daleko od všeho co znám. Ještě než jsme se nastěhovali, tak už jsem otěhotněla a navíc covid, takže ani nebylo moc kde si kamarádky sehnat. Úplně ti neporadím-nevím jak z toho ven, navíc mám strach, že mě čeká to samé. Takže jen neboj se-nejsi v tom sama, je nás určitě víc. Takže všechny holky, ženy-kde se s prckama během covidu seznámit ať se doma nezblázníme? Dejte tipy prosím :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 14:01

Tedy potýkám se navlas s tím samým. Nechcete založit uzavřenou skupinu? Byla jsem sportovně založená, pracovala „hlavou“ a teď se doma potácím mezi péčí o dítě, vařením a úklidem-práce, které nejsou vidět. Výchovu příliš nezvládám, ač knihy také načtené mám, bývám docela nervní a v oboru mateřství solidně selhávám.

• Citovat
  • Nahlásit
37147
6.11.21 14:08
@Anonymní píše:
Mám pocit, že mám depresi nebo náběh na depresi, jsem na mateřské, chlap pořád pryč, rekonstruujeme, rodina daleko, hlídání žádné. Snažím se být dobrou matkou, čtu si teď občas i knížky o výchově, ale spíš zjišťuji, jak vsechno dělám blbě a nemám energii to zlepšit, protože už jsem z toho vyčerpaná. Potřebovala bych pomoc, ale nikdo mi ji nenabídne. Partner je taky na hranici vyčerpaní, o problému ví, ale taky na tom není o moc lépe. Moje kariéra je asi úplně mrtvá, ztrácím kvalifikaci a smysl života, a to jsem si myslela, že si mateřskou užiju, protože nejsem přece karieristka. Jak tohle vůbec řešit, kdyz okolí nepomůže?
Čekáš, až se někdo nabídne nebo aktivně prosíš o pomoc a nikdo nechce pomoci?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.21 14:09
@Anonymní píše:
Tedy potýkám se navlas s tím samým. Nechcete založit uzavřenou skupinu? Byla jsem sportovně založená, pracovala „hlavou“ a teď se doma potácím mezi péčí o dítě, vařením a úklidem-práce, které nejsou vidět. Výchovu příliš nezvládám, ač knihy také načtené mám, bývám docela nervní a v oboru mateřství solidně selhávám.

super nápad, napište soukromou zprávu-pošlu vám odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
6.11.21 14:21
@Kalbe píše:
Nemusíš být izolovana doma, choď na hriste, do parků, dětských koutku, tam se seznámíš s ostatními maminkami, pokecate, uslyšís problémy ostatních (horší problemy) a pak zjistíš, že vlastně žádný problém nemáš.

Nesouhlasím. V parku a hřišti jsme denně, chodím se synem na kroužky. Jsem v tomto aktivní. S kamarádkami se vídám cca jednou týdně. Přesto si občas připadám stejně jako zakladatelka.

To, že má někdo “větší” problémy (existenční, zdravotní), neznamená, že je nutno popírat, jak se ona cíti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
6.11.21 14:22

@mandle-v-cokolade Pokud bude uzavřená skupina, ráda bych se přidala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
6.11.21 14:28

@mandle-v-cokolade pokud bych mohla, rada bych se pridala ☺️ Depku teda zatim nemam, maly ma teprve 7 mesicu, ale jsem v podobne situaci jako vetsina tady - bez hlidani, kvuli stehovani bez kamaradek, nemam cas na nejaky seberozvoj nebo vetsi sportovni vykony :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.21 14:30

@Luminance Poslala jsem ti zprávu s odkazem  :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
6.11.21 14:32
@Anonymní píše:

1. nechtit mit vsechno perfektni. Byt si vedoma toho, jakou mas kapacitu, a brat to jako svoje realne maximum. Nechtej vic.
2. slevit z pozadavku na rekonstrukci a vse ostatni. I obycejna ci provizorni reseni k zivotu staci.
3. ulovit kuc casu a energie chlapa i pro sebe a dite. Sebekrasnejsi barak to nikdy nenahradi.
Proste zvolnete.
4. vezmi dite a bez ven, na hriste, do hospody, na veletrh, kamkoliv.
5. neres naklizenou domacnost, neni to dulezite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
6.11.21 15:04

@mandle-v-cokolade taky se ráda přidám. :mavam: Taky jsem sama bez pomoci rodiny a mateřská mě ubíjí :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.21 15:32

@Capelucia Poslala jsem ti odkaz do SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 16:27
@mandle-v-cokolade píše:
super nápad, napište soukromou zprávu-pošlu vám odkaz

Píšu taky :kytka: (Zakl.)
Taky se mi nápad líbí

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 16:30
@Russet píše: Čekáš, až se někdo nabídne nebo aktivně prosíš o pomoc a nikdo nechce pomoci?

Prosím o pomoc, pravda, jen manžela, ne rodinu, která je daleko.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat