Detske bioobleceni Lotties

30.7.08 15:35

Detske bioobleceni Lotties

Ahoj holky,
chci se zeptat, mate nekdo zkusenost s detskym oblecenim Lotties? Domca ma atopicky ekzem a dnes nam ho Dr. doporucila (jak pro mimi, tak pozdeji treba vetsi puncochacky apod.).
Maji pekne veci, ale rikam si, jestli je to nutne (tedy krome te kombinezky proti skrabani, tu mozna budeme muset koupit :roll: ).
Je to fakt tak super, nebo staci bavlnene veci z normalniho obchodu? 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
30.7.08 19:11

Já mám doma jednoho dvouletého atopika a bioobleček zatím žádný nemáme (to bychom se nedoplatili). Kupuju když je to možné bílé bavlněné věci. Punčocháčky taky čistě bavlněné, ale mnohem levnější - slovenské z Tatrasvitu (mají na www.proalergiky.cz).
Z Lotties jsme měli pouze látkové pleny, s těma jsem byla moc spokojená (a používali jsme i jiné látkovky z biobavlny).
Tím teda nechci říct, že biooblečení není dobré, určitě je fajn. Jenže je fakt drahé, takže všechno bio člověk stejně mít nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
31.7.08 13:30

Zdravicko, jsem taky mama dvouleteho alergika, atopika a biooblecky taky nemam, pac mi prijdou (BOHUZEL) straslive drahe.
Cetla jsem knizku „Non-toxic pregnancy“ (Netoxicke tehotenstvi), kde si brala autorka na paskal temer vsechno…od jidla, obalove materialy, kosmetika, konzervanty ve vsem moznem, dnesni moderni nabytek plny chemie, elektronicke pristroje, radiaci, obleceni, barvy na steny, no uplne vsechno. Strasne zajimave cteni, ale kdyby se tim chtel clovek opravdu drzet a vyhnout se vsemu fuj, tak z toho zbyci. Co me v te knize, jako z mnoha dalsich veci ale hodne zaujalo, bylo, jak je dnesni bavlna zamorena pesticidy, chemii pouzivanou pri vyrobe a nasledne i louhy, ktere ji beli. Takze mile maminky, bohuzel spatna zprava, bila barva bavlny jeste nezarucuje nezavadnost, nebot je silne belena a neptejte se radsi cim. Zaver byl ale takovy, ze cim starsi obleceni, tim lepsi. Takze pokud maminka neni snob a nevadi ji nejaky ten starsi zaprany flek nebo zasita direcka (vim, kazda mamina chce mit to svoje mimi jako ze zurnalu a ne jako ze socialky, ale to je uz otazka priorit) tak staci sehnat starsi obleceni ze sekace, nebo po sousedech, sourozencich nebo bratrancich, co ja vim. Teorie je takova, ze cim starsi, tim je obleceni vice prane a tim padem se mely ty hnusy sanci dostat ven. Ruku na srdce, dnesni obleceni je sice nadherne, ale ja jsem ho po nescetnem prani pomalu po dvou mesicich nepoznala. Naopak bavlneny prehoz a polstarek po me same, je stale nadherny, pevny, pekne barvy, zkratka stara dobra kvalita a navic je to uz milionkrat prane, tudiz to nema tu kontaminaci moderni vyroby.
Prominte mi ten muj elaborat, lae to tema mi zkratka hodne lezi u srdce. :oops: :)

Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
31.7.08 13:45

Markét, kdysy jsme v v seku narazila na 3 kousky oblečení značky eco-proudukt, třeba by taky bylo vhodný pro atopiky.
Jinak s tím vypíráním chemie s tebou sdílím stejný názor, fakt raději koupím oblečení v sekáči, vyprané několikrát a po tom vyprání taky budu vědět, jak asi bude v budoucnu vypadat :lol: , než kupovat oblečení u ťamanců. Já je úplně obdivuju, jak v tom chemickém smradu v jejich obchodem můžou celý den existovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.08 14:06

ahoj,
je fakt, ze to Lotties obleceni je hodne drahe. Zatim kupuju ty bavlnene oblecky vsude mozne, ale kdo vi, co tam je za barviva a tak..
Taky jsem neco pokoupila po sekacich.. Bohuzel jsme i neco dostali a u par veci vim, ze je to od vietnamcu, nechapu, jak tam nekdo neco muze koupit, je z toho citit ta syntetika… ufff. :roll: Takze to Domca rozhodne nosit nebude.
Na tu stranku www.proalergiky.cz jsem vcera taky narazila, takze se tam na to obleceni mrknu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama