Dětský cestovní pas staršího data

Anonymní
6.6.17 13:39

dětský cestovní pas staršího data

Děti mají pasy téměř 5 let staré - tudíž „papírově“ ještě platné, ale podoba už tam samozřejmě není…Chceme jet letos na dovolenou do zahraničí a protože první volbou pro nás dlouho byla Itálie, nové pasy jsme neřešili (pro cestu tam jsme je vyhodnotili jako dostačující).
Nicméně situaci jsme trochu přehodnotili a říkáme si, jestli nezkusit letos Chorvatsko. Jenže mě děsí právě ty dětské pasy a případné kontroly na hranicích ve spojení s tamní mentalitou, kdy se obávám, že by toto mohl být potenciální problém.
Prosím, buďto mě uklidněte, že se není čeho bát a tento pas bude eventuálně stačit i chorvatským celníkům a nebo mi na férovku řekněte, že to není dobrý nápad a máme jet raději jinam. Nerada bych se dostala do situace, že zaplatím ubytování a na hranicích se budu muset otočit zpět domů.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
6.6.17 13:45

Není se čeho bát, bála bych se s tím jet jedině do Bosny co se týče tady toho okruhu států

• Nahlásit
  • Citovat
11787
6.6.17 13:46

Děti si v dokladech musí být podobné, což po 5 letech asi nejsou. Pas i občanku dělají do měsíce, to ještě stihneš, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.17 13:48

A čo tak nové pasy? My žijeme v ČR a každé dva roky deti potrebujú nové pasy, tie potrebujú od svojich 6 mesiacov a musíme po ne na SVK. U nás to ale ide urobit do 2 pracovných dní za poplatok 24 eur. Ako dlho to trvá pre Vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.17 13:48

@Monchichik Nestihnu - chceme odjet za 3 týdny. ;)
Ta podoba je relativní pojem…já je v tom třeba vidím. Ale z objektivního hlediska chápu, že mé dítě vypadalo v roce jinak než vypadá teď v šesti letech.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.6.17 13:49

@misinova mama 30 dní. Jak pas, tak občanka. S tím, že je oficiální platnost 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
Doe_Jane
6.6.17 13:50
@Anonymní píše:
@Monchichik Nestihnu - chceme odjet za 3 týdny. ;)
Ta podoba je relativní pojem…já je v tom třeba vidím. Ale z objektivního hlediska chápu, že mé dítě vypadalo v roce jinak než vypadá teď v šesti letech.

stihla bys to, do tří týdnů to hotové bude, ale teď jsou tam hrozné fronty..
a přímo na úřadě mi řekli, že pokud je pas platný tak ať to vůbec po evropě neřešíme nějakou podobu :) ta může být jiná i pokud si já obarvím vlasy

• Nahlásit
  • Citovat
9124
6.6.17 13:52

Taky bych to asi neřešila, ta podoba tam je i tak, pokud ho nemá od novorozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.17 13:52

@Doe_Jane Děti tam mám naštěstí černobíle. :lol: Jen teda to mladší tam má ještě plešku. V každém případě děkuji za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
Doe_Jane
6.6.17 13:54
@Anonymní píše:
@Doe_Jane Děti tam mám naštěstí černobíle. :lol: Jen teda to mladší tam má ještě plešku. V každém případě děkuji za názor.

nemáš se čeho bát, pokud se jim nebude zdát podoba tak si to projedou systémem, ale vy nic špatně neděláte, můžeš si zavolat na úřad řeknou ti to samé :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
5704
6.6.17 13:57

Dětem jsem teď po 4 letech měnila pasy kvůli podobě. Ani jsem nemusela říkat důvod výměny pasů, rovnou si napsali, že je to kvůli podobě. Ta platnost 5 let je sice pravda, ale další podmínkou je, že si dítě musí být podobné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
6.6.17 14:09

@Doe_Jane Já teda nevím, ale před dvěma měsíci jsem nechala dětem dělat pasy a paní mě přímo upozorňovala, že sice platí pět let, ale děti si musí být podobné, pokud nebudou, je nutný nový pas. Říkali mi to jak při objednávání, tak při vyzvednutí pasů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
6.6.17 14:32

Ze stejného důvodu jsem právě nechávala dceři dělat nový cestovní doklad. Má pas dělaný v 1,5 roce, ted je jí 4,5 a prostě už není to batole z pasu. Je opravdu podmínka, aby si díte bylo podobné i když je doklad platný Nám teda stačí do Řecka občanka pro děti a tu nám udělají do 14 dnů. Jestli by se stihl i pas nebo tam se aktuálně před sezonou čeká déle nevím…Do Chorvatska je ale bohužel třeba ten pas. Zavolat na místní úřad a zeptat se, jaké mají ted dodací lhůty na pasy?!?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11787
6.6.17 14:39

@Haniii Do Chorvatska není potřeba pas, může se jet na občanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
6.6.17 14:42
@Monchichik píše:
@Haniii Do Chorvatska není potřeba pas, může se jet na občanku.

Jo, ale tu občanku musí mít i děti.

Každopádně, já bych podobu na fotce v pasu 100% řešila. Mladšímu dítěti dělám pas každý rok (ta mimina se rychle mění) a staršímu co dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama