Dětský tábor na farmě

12
20.4.21 15:53

Dětský tábor na farmě

Dobrý den,
kdysi jsem tady četla jeden příspěvek s nápadem dětí na farmě - různé akce, tábory atd. a tak bych se s Vámi chtěla podělit o něco, na čem nyní pracuji. Sama jsem působila na několika táborech jako vedoucí, pod různými organizacemi avšak časem mi tato práce začala připadat spíše jako snaha dostat z rodičů co nejvíce peněz bez ohledu na kvalitu provedení týdne, který děti na táboře stráví. Rozhodla jsem se tedy, že bych ráda uspořádala tábor vlastní a zkusila dělat některé věci trošku jinak… do toho však přišel covid a tak se mi nakonec na můj vysněný tábor přihlásilo málo dětí. Jednalo se o děti, které jsem většinou znala, ať už z vesnice (blízko Prahy), kde jsem bydlela, nebo kroužků a bylo mi líto, že bych jim tábor zrušila úplně.
A zde vznikla myšlenka, vzít je na naši malou rodinnou farmu v krásném prostředí Českého Ráje, kde se mimo společnou zábavu a hry dozví také něco o zvířátkách, přírodě a můžou si vyzkoušet věci, ke kterým se třeba běžně nedostanou… Nakonec se našeho společného týdne v létě účastnilo celkem deset dětí (6-11 let), které vytvořily naprosto úžasnou partu, se kterou jsme dělali výlety, splavovali Jizeru, pečovali o zvířátka a mnoho dalšího. Nutno také podotknout, že mě v tomto nápadu podpořili další vedoucí/kamarádi, bez kterých by realizace nebyla možná.
Největší zážitek pro mě byl ten, když se mi po tomto společném týdnu ozvali rodiče, že děti si to nemůžou vynachválit a zda by bylo možné uspořádat tuto akci i další rok - jedni sourozenci dokonce upřednostnili náš minitábor, před táborem, na který jezdili léta předtím. Všechny děti z loňska už jsou nyní přihlášené a doufají stejně jako my vedoucí, že se v létě všichni společně uvidíme (když nám to covid dovolí).
Zajímá mě, zda by někoho tato akce oslovila a jestli na léto naplánovat ještě další týden pro nové zájemce.
Pokud ano, klidně napište my se moc těšíme na další úžasné děti, které nás něčím obohatí a my se jim pokusíme také něco předat :kytka: :) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9914
20.4.21 22:05

Myslím, že je to dobrý nápad, syn byl loni na podobném „táboře“, byl teda příměstský a byli ve velkém kravíně. Bylo to super, syn byl nadšený a i všechny ostatní děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21937
20.4.21 22:21

@NKateřina určitě je to super nápad, a zájemci budou, u nás ve městě se dělá tábor v takovém jakoby skanzenu a dětí se jim hlásí víc, než je kapacita
pro nás ovšem je bohužel Český ráj moc daleko, přeji moc štěstí s touto akcí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat