Dětský vozík za kolo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JirinaJirinaJirina
Nováček 4 příspěvky 14.04.19 15:43
Dětský vozík za kolo

Dobrý den, měla bych dotaz týkající se vozíků za kolo pro děti. Jelikož na kole jezdím ráda a každým dnem se mi má narodit syn nebo dcera tak mě zaujal právě tento vozík. A chtěla bych se zeptat jestli se dá zapřáhnout za jakýkoliv kolo nebo jestli na to musí být nějaký speciální. Pokud někdo s těmito vozíky má zkušenosti tak mi prosím napište, předem děkuji :)

Reakce:
Fofrník
Závislačka 3759 příspěvků 14.04.19 15:59
@JirinaJirinaJirina píše:
Dobrý den, měla bych dotaz týkající se vozíků za kolo pro děti. Jelikož na kole jezdím ráda a každým dnem se mi má narodit syn nebo dcera tak mě zaujal právě tento vozík. A chtěla bych se zeptat jestli se dá zapřáhnout za jakýkoliv kolo nebo jestli na to musí být nějaký speciální. Pokud někdo s těmito vozíky má zkušenosti tak mi prosím napište, předem děkuji :)

Na osičku zadního kola přiděláš držák (je součástí vozíku) a potom k tomu připínáš vozík. Je to jako vozík za auto. Jednoduše připojíš a jednoduše odpojíš. Jinak ho lze použít jako kočár do terénu. Nám se to osvědčilo.

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 37 inzerátů 14.04.19 16:09

Taky je dost drahé a jízda s vozíkem Tě může i překvapit. Kolo se chová jinak, je to samozřejmě namáhavější a především jsem byla po… strachy, kde mě co sejme a jestli se vyválím. Vozík se sice nepřeklopí, ale s dítětem v závěsu je ten pocit úplně jiný.

JirinaJirinaJirina
Nováček 4 příspěvky 14.04.19 16:11

A jde to tedy za jakýkoliv kolo nebo k tomu jsou speciální. Já že mám starší tak abych nekoupila vozík a nezjistila že ten držák tam nepasuje :)

Russet
Neúnavná pisatelka 15025 příspěvků 14.04.19 16:13
Dobrý den, měla bych dotaz týkající se vozíků za kolo pro děti. Jelikož na kole jezdím ráda a každým dnem se mi má narodit syn nebo dcera tak mě zaujal právě tento vozík. A chtěla bych se zeptat jestli se dá zapřáhnout za jakýkoliv kolo nebo jestli na to musí být nějaký speciální. Pokud někdo s těmito vozíky má zkušenosti tak mi prosím napište, předem děkuji :)

Zkušenost mám, vyjeli jsme párkrát. Podle mě je lepší počkat, až dítě povyroste a bude jezdit samo. Nedovedu si tam představit vozit kojence.

JirinaJirinaJirina
Nováček 4 příspěvky 14.04.19 16:18
@Russet píše:
Zkušenost mám, vyjeli jsme párkrát. Podle mě je lepší počkat, až dítě povyroste a bude jezdit samo. Nedovedu si tam představit vozit kojence.

Tak samozřejmě bych ho v tom vozila až by bylo větší já že mě to zaujalo s přítelem jsme se o tom bavili a chtěla jsem vědět zkušenosti kdo ten vozík má a využívá ho tak jaký jsou pro a proti.

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 37 inzerátů 14.04.19 16:25

Držák se chytá za kus rámu, to je univerzální. Já koupila starší vozík, tam toho kus chybělo, ale nebyl problém si to upravit. Vozila jsem i kojence, ale fakt jsem měla mírně sevřené půlky, narvala jsem do toho dětskou sedačku, miminkovník do toho nešel a stejně je na mě drahý, koupila jsem radši i pidihelmičku a jezdila jen u nás okolo pole.

Russet
Neúnavná pisatelka 15025 příspěvků 14.04.19 16:26
Tak samozřejmě bych ho v tom vozila až by bylo větší já že mě to zaujalo s přítelem jsme se o tom bavili a chtěla jsem vědět zkušenosti kdo ten vozík má a využívá ho tak jaký jsou pro a proti.

Já jsem malá a malovala jsem si, jak budu bruslit s tím vozíkem. Ale je na mě moc těžký. Neskladný. Sama bych nikdy jet s tím vozíkem nechtěla a ani bych neuměla tam namontovat. Takže jsem se ani nemohla sebrat a jet třeba za příbuznými sama.

JirinaJirinaJirina
Nováček 4 příspěvky 14.04.19 16:34
@Zkai píše:
Držák se chytá za kus rámu, to je univerzální. Já koupila starší vozík, tam toho kus chybělo, ale nebyl problém si to upravit. Vozila jsem i kojence, ale fakt jsem měla mírně sevřené půlky, narvala jsem do toho dětskou sedačku, miminkovník do toho nešel a stejně je na mě drahý, koupila jsem radši i pidihelmičku a jezdila jen u nás okolo pole.

Děkuji, my tady máme cyklostezku a taky kolem cesty kam auta nejezdí právě proto to zvažuji že si ho pořídím ještě rozhodnuta nejsem ještě se rozhodnu moc děkuji všem za názory :)

Beckyttine5
Kecalka 413 příspěvků 14.04.19 17:13

Raději si pořid cyklosedacku, já jezdím s malou od jejich 9 m a obě si to užíváme, loni jsme jezdili teCh 30-35 km, letos už zvladne i 50 km.. S tím vozikem se kolo jinak ovládá a může ti do nej kdokoliv vrazit. A je i drazsi..

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 14.04.19 17:28

Ahoj, my zijeme v Nemecku ve meste se spoustou cyklostezek a katastrofalni dopravni a parkovaci situaci v centru. Kolo + vozik za kolo je tu normalni dopravni prostredek… ma ho kazdy druhy. Vozi se s nim deti do skolky, tam se vozik zaparkuje, odpoji a rodic pokracuje na kole do prace… jezdi se s nim na nakup i na sportovni vylet… proste vsude. Na skorodvojcata jsem ho pouzivala casto i jen misto dvojkocaru… ted na tretatko mam jednovizik, protoze je skladnejsi. Za me bezvadna vec a nejlepsi investice.Jde pridelat za kazde kolo. Pzn. meli jsme a i ted mame Chariot CX - nejdrive CX2, ted je vyrabi Thule - takze Thule CX1.Decka jsem v nem vozila ca od 3 mesicu v novozozenecke vlozce, pak s adapterem a ted dvouletak jezdi uz normalne… diky voziku nepotrebuju do mesta auto, nacpu tam i nakup… je ne teda s nasim mackem do kopce pekelne zapotim… ale zase na fyzicku dobry :lol:

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 14.04.19 17:31

Jo jeste dodatek… na brusle sem s nim chodila - diky nemu jsem se to vubec naucila, protoze jsem se mela ceho drzet a vozik ma brzdu, takze se da zastavit… a pro extra sportmeny se da dovybavit i setem na snih a bezky ;)

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 14.04.19 19:11

@JirinaJirinaJirina zkušenosti máme bohaté, jezdíme s vozíkem za kolo od dceřiných, cca 5 měsíců, kdy se oteplilo na 15 stupňů. Jezdíme hodně terénem(lesní cesty a cestičky, hory, šotolina, v zimě jako terénní kočárek do sněhu), v terénu je ale určitě lepší doprovod druhé osoby, protože i vozík se dá převrátit. A samozřejmě se chová jinak než samotné kolo. Máme Chariot cx1, nyní ho dělá firma Thule. Dceru jsme vozili až do 10 měsíců v miminkovníku, je to pro malé děti bezpečnější. Partner je velmi dobrý a zkušený cyklista, troufne si s ním i do terénu, já jsem dobrá cyklistka a troufla bych si s ním na cyklostezku, kopec bych nevyjela. :mrgreen: Pořizovací cena nového i starého je vysoká, ale využíváme ho na kolo, brusle, na tůry a jako teréní kočárek, který s přehledem zvládne kořeny v lese atd. Odvozí nám i druhé dítě a pak ho pošleme dál a na ceně zas tak moc neklesne. ;)

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 14.04.19 19:18

@LenaMarry Naprosty souhlas… my prodali CX2 po skorodvojcatech v dobrem stavu - parkovany v garazi za 75% ceny noveho… tu CX1 si asi nechame i az nejmladsi odroste na bagaz ( stan a pod) na delsi cyklotury.

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 14.04.19 19:33

@Agrion pro aktivní rodinu je to investice k nezeplacení, chce to ale zvážit, jak často ho rodina využije.

Váš příspěvek
Reklama