Dětský zubař (ne soukromý!) Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verculinek
Kecalka 462 příspěvků 30.10.14 14:57
Dětský zubař (ne soukromý!!!) Praha

Maminky, doporučte mi, prosím nějakého dobrého a trpělivého dětského stomatologa. Dcera už mí první zoubky a ráda bych ji někde registrovala. Bohužel se mně podařilo najít jen soukromé kliniky, které nemají smlouvy s pojišťovnami. Ráda bych našla doktora, který má smlouvu s pojišťovnami, protože bych neměla na to financovat vše z vlastní kapsy. Moje lékařka bere děti až od 3 let.
Předem moc děkuji za tipy!

Reakce:
Zireael
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 30.10.14 15:10

Zkus se zeptat přímo ve své pojišťovně, měli by ti umět říct zubaře, který má s nimi smlouvu a který má místo - a pak už budeš shánět reference na konkrétního zubaře.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 30.10.14 15:24

@verculinek Můj zubař není teda vyloženě dětský stomatolog, má mezi pacienty děti i dospělé. Ale s dětma to docela umí (i s těma, co nechtěk otevřít pusu). A je normálně na pojišťovnu.
Kdyžtak písni SZ, poslala bych ti kontakt. Jen teda nevím, zda bere nové pacoše.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 30.10.14 15:31

@verculinek a ty nemáš svého zubaře? My jsme celá rodina u jediného - soukromého a ten automaticky vzal i nejmladší. I když není dětský stomatolog ( to už snad dnes ani neexistuje), ošetřuje všechny bez rozdílu věku. Důležitá je smlouva s pojištovnou, nic víc ;)

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 30.10.14 15:40

Ja chodim s malym na detske do Katerinske, Praha 2 (budova lekar. fakulty), je tam i stomat. klinika. Ordinuji doktori a i medici (pod dozorem :) ). Vzdycky jsme byli spokojeni, chodila jsem tam i se starsim.
Mladsi kolem toho potřebuje divadylko, nafouknout balonek tim foukatkem na zuby apod., neumim si představit, ze s nim pujdu k memu zubari (a to nic proti nemu, ale to by proste nedal :mrgreen: )
Je to tam i detsky zarizene.

Příspěvek upraven 30.10.14 v 15:42

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 30.10.14 15:42

@berry4 ja zas nechapu to chozeni cele rodiny k jednomu dr a nejlepe hromadne v jeden cas - nic ve zlym ;), my jsme doma 4 a každý ma svého zubare, proste to tak nejak vývojem prislo :)

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 30.10.14 15:52

@nakukovatelka a já zase miluju ty konspirační teorie. Kdo tu psal něco o chození celé rodiny nejlépe pohromadě? :roll: Nic ve zlym ;) Jediné co, chodíme k jednomu zubaři celá rodina. Každý podle svých potřeb :mrgreen:
Nemám potřebu přebíhat s každým členem rodiny od jednoho k druhému, mám natolik schopného a dobrého zubaře, že je, představ si, schopen udělat nejen divadýlko ročnímu prtěti, ale i ošetřit dospělého, puber´tačku odeslat na ortodincii, kterou teda nedělá apod.

J_Doe
Závislačka 3242 příspěvků 30.10.14 17:28
@nakukovatelka píše:
@berry4 ja zas nechapu to chozeni cele rodiny k jednomu dr a nejlepe hromadne v jeden cas - nic ve zlym ;), my jsme doma 4 a každý ma svého zubare, proste to tak nejak vývojem prislo :)
:mrgreen: mám 4 děti, chodí ke stejné zubařce ve stejnou dobu. Preventivní prohlídka 4 dětí zabere půl hodiny. Je lepší každého půl roku jezdit s každým zvlášť v jinou na jiné místo? Kde tam je výhoda? :lol:

@berry4 Zakladatelka psala, že její zubařka bere děti až od 3 let.

Jinak, jaký přesně je rozdíl mezi soukr, a státní? U nás má Dr. smlouvu s pojišťovnou, a i tak za případné plomby doplácíme… Nebo u soukr se hradí i prevence? A výplně jsou za jinou cenu?

Zireael
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 30.10.14 18:05
Jinak, jaký přesně je rozdíl mezi soukr, a státní? U nás má Dr. smlouvu s pojišťovnou, a i tak za případné plomby doplácíme… Nebo u soukr se hradí i prevence? A výplně jsou za jinou cenu?

V podstatě všichni zubaři jsou dneska soukromí, jde jen o to, jestli mají smlouvu s tvojí pojišťovnou. Pokud ano, tak je péče do značné míry hrazená pojišťovnou (=„zdarma“), i když se placené služby můžou lišit, pokud zubař smlouvu nemá, platíš všechno z vlastní kapsy. (Před pár lety mi kamarádka čerstvá zubařka říkala, že pojišťovny se právě moc do uzavírání nových smluv nehrnou, proto je takový problém sehnat zubaře.)

verculinek
Kecalka 462 příspěvků 31.10.14 11:36

@berry4 jak už psala @J_Doe moje zubařka bere až od 3 let.

Možná jsem to špatně napsala, jde mně hlavně o to, aby měl doktor smlouvu s pojišťovnou. Je mi jasné, že i tak budu doplácet. Záleží ale i kolik, u své lékařky doplácím za bílou plombu kolem 700kč, což je dá a za obyč nic..

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 31.10.14 11:47

@verculinek toho jsem si nějak nevšimla, omlouvám se.
Tak podle mě stačí, když si najedeš na zubaře ve svém okolí na internetu a obvoláš.
Já teda za děti nikdy neplatila ani desetník, za co chceš platit? :lol:
Jinak za plomby se platí u každého zubaře jinak, odle toho, jak si to naúčtuje, já dávám za jednu plošku 500.Amalgám je všude zadarmo. Ten se platí z pojištění.

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 31.10.14 15:27

@J_Doe tak ze 4 (asi male) deti chodi ke stejnému zubari, najednou na prevenci, to je jasny, ja to spis myslela tak, ze často chodi cele rodiny vc. rodicu, najednou, ale to je jedno, at si to každý dela jak chce. Vyhodu chozeni zvlast vidim v tom, ze se nemusi strefovat všichni do stejného casu. Dojdu s malym, a ostatní at si dojdou, kdy chteji (starsi uz je dospely).

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 31.10.14 15:40

@verculinek pokud s nim chces chodit od 3 let k te sve zubarce, tak bych mozna zkusila docasne tu Katerinskou - nechces? Odkud jste? Oni Vas tam pak drzet nebudou, deti je dneska hafo, mají dost plno. Nas poprosili, když bylo staršímu asi 16, jestli bychom si nasli uz dospeleho, ze mají hodne deti, tak jsme poslechli. Vybavili nas vystupni kontrolou, rentgeny atd. a syn zacal chodit ke klasickému zubari.

Jinak i na detskem se samozr. plati, když se poprvé vrtalo (cca v 7 letech, nevim uz presne), plombu jsem platila. 500,.
Amalgan taky není šmahem všude zdarma, tady ani nevim, jak to je, myslim teda, ze jsme ho nekam do stolicky jednou měli, a ze jsem priplacela asi 250,–, nevim uz jiste.
I ja sama jsem jednou za amalgan platila, ale to uz je hodne dlouho, tam kam chodim ted ho vůbec nedavaji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >