Dezinfekce na prádlo DenkMit

12.2.21 20:36

Dezinfekce na prádlo DenkMit

Ahoj, koupil jsem dezinfekci na prádlo DenkMit z DM. Kam se dávkuje? Na obalu je napsáno že do přihrádky na aviváž. Ale proč je tedy na obalu napsané že účinkuje již při 20stupních? To se tedy asi dává do praní že? Prosím vaše postřehy a rady. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26352
12.2.21 20:41

Do přihrádky na aviváž :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10729
12.2.21 20:42

@Barber Tomáš aviváž steče do pračky až při máchání a prádlo se máchá ve studené vodě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 20:42
@pikola píše:
Do přihrádky na aviváž :nevim:

Díky, to jsem zas já :mrgreen: ale nechápu proč tedy píší že je to účinné od 20-30°C když se to dává do aviváže nebo alespoň normálního člověka by to nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 20:46
@Aduš8 píše:
@Barber Tomáš aviváž steče do pračky až při máchání a prádlo se máchá ve studené vodě :mavam: proč tedy výrobce píše účinný již od 20 stupňů. To nedává smysl. Tak to by muselo být jedině do praní :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10309
12.2.21 20:51

Nám teče do závěrečného máchání určitě studenější voda než je 20°C. Přes zimu určitě, v létě to bude teplejší.
Tak si pořádně přečti návod.

Desinfekce do praní se dávají buď :
Do hlavního praní k prádlu - tam to bývá na teploty do 20 - 60 °C - trošku větší mnoštví (řekněme 3 odměrky)
nebo do závěrečného máchání, což je do přihrádky na aviváž (2,5 - 3 odměrky) - podle toho, co lividuješ, zda bakterie, nebo viry.
Já znám jiné desinfekce od jiných značek, a tam to je jak píšu.

Když peru já na 40°C a potřebuji desinfikovat, tak dávám do hlavního praní, aby to v tom bylo déle. Když to dáš do aviváže, je to v tom roztoku pár minut, protože to je prostě poslední vymáchání a pak hned odstředění.
V případě desinfekce po nějaké vážnější nemoci nebo po zvířatech bych to klidně dala do hlavního praní a trochu i do aviváže.
Někdy může být desinfekce z prádla cítit, můžeš přidat ještě jedno máchání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
12.2.21 21:07

Dávala jsem do šuplíku na aviváž, z prádla nic cítit nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.2.21 11:01
@LaPaloma píše:
Nám teče do závěrečného máchání určitě studenější voda než je 20°C. Přes zimu určitě, v létě to bude teplejší.
Tak si pořádně přečti návod.

Desinfekce do praní se dávají buď :
Do hlavního praní k prádlu - tam to bývá na teploty do 20 - 60 °C - trošku větší mnoštví (řekněme 3 odměrky)
nebo do závěrečného máchání, což je do přihrádky na aviváž (2,5 - 3 odměrky) - podle toho, co lividuješ, zda bakterie, nebo viry.
Já znám jiné desinfekce od jiných značek, a tam to je jak píšu.

Když peru já na 40°C a potřebuji desinfikovat, tak dávám do hlavního praní, aby to v tom bylo déle. Když to dáš do aviváže, je to v tom roztoku pár minut, protože to je prostě poslední vymáchání a pak hned odstředění.
V případě desinfekce po nějaké vážnější nemoci nebo po zvířatech bych to klidně dala do hlavního praní a trochu i do aviváže.
Někdy může být desinfekce z prádla cítit, můžeš přidat ještě jedno máchání.

A můžu to pak dát do sušičky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14496
13.2.21 11:15
@Barber Tomáš píše:
Ahoj, koupil jsem dezinfekci na prádlo DenkMit z DM. Kam se dávkuje? Na obalu je napsáno že do přihrádky na aviváž. Ale proč je tedy na obalu napsané že účinkuje již při 20stupních? To se tedy asi dává do praní že? Prosím vaše postřehy a rady. Děkuji

Sorry jako, ale proč chceš do prádla cpát nějakou dezinfekci… :nevim: Máš nějaký zdravotní problémy, při kterých potřebuješ všechno sterilizovat, nebo děláš v nějakém rizikovém infekčním prostředí… :nevim:
Myslím, že za normálních stačí prát normálně na 60 stupňů s pracím práškem, případně aviváží a nepřidávat zbytečně další chemii… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.2.21 11:16
@bse.pedro píše:
Sorry jako, ale proč chceš do prádla cpát nějakou dezinfekci… :nevim: Máš nějaký zdravotní problémy, při kterých potřebuješ všechno sterilizovat, nebo děláš v nějakém rizikovém infekčním prostředí… :nevim:
Myslím, že za normálních stačí prát normálně na 60 stupňů s pracím práškem, případně aviváží a nepřidávat zbytečně další chemii… :nevim: 8)

V téhle době na roušky a ručníky.
Ještě dotaz, může to pak do sušičky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14496
13.2.21 11:28
@Barber Tomáš píše:

V tom ti teda neporadím, jsem singl chlap, kterej má z covidu respekt, ale není z něj vyloženě pos. ranej, žiju v podstatě pořád stejně, až na návštěvy zavřených hospod… 8)
Roušku mám jednu, šitou, bavlněnou, při praní ji prostě přihodím k ostatnímu bavlněnýmu prádlu a víc neřeším… Nebo jí, když je hodně ušmudlaná, přežmoulám jen v umyvadle ručně, obyčejným nejlevnějším mýdlem… Sušičku nemám, suším na rozkládacím sušáku v bytě… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10309
13.2.21 20:02
@Barber Tomáš píše:

Jasně, že jo. To není aviváž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10309
13.2.21 20:07

@bse.pedro Co má max. na 40 st, těžko vyvaříš nebo dáš na 60st.
S přídavkem desinfekce se má prát prádlo lidí s bradavicema, plísní, hnisanim kůže, smraďochů a dnes i lidí nemocných covidem. Nebo od hoven.
Nic se s tím nezkazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14496
13.2.21 21:07
@LaPaloma píše:
@bse.pedro Co má max. na 40 st, těžko vyvaříš nebo dáš na 60st.
S přídavkem desinfekce se má prát prádlo lidí s bradavicema, plísní, hnisanim kůže, smraďochů a dnes i lidí nemocných covidem. Nebo od hoven.
Nic se s tím nezkazí.

Tak já osobně snad nemám nic, co by se nedalo prát na 60… :nevim: Spodní prádlo, fusekle, rifle, froté ručníky, povlečení, všechno min. 90% bavlna… Už před lety jsem vyházel všechny ponožky z uměliny, který nesajou a když je člověk napařenej v botách 12-18 hodin denně, tak u uměliny nepomůže ani 3× za den vyměnit fusky, hlavně když si nemáš kde opláchnour haxny a taky to napomáhá vzniku a šíření plísní na nohách… :nevim: 8) A podle zakl. chce desinfekci kvůli covidu, což si myslím že odstraní obyčejným praním… :nevim: :nevim: :nevim: 8)
Z nějaký uměliny mám možná košili ke kvádru, kterou potřebuju jednou za 5 let a tu bych si mohl pos.rat jedině kdybych při průjmu dělal stojku na hlavě… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
18.5.21 20:02

Dezinfekce na prádlo

Ahojte, koupila jsem si dezinfekci na prádlo od Denkmit a trochu jsem znejistěla. Je to asi hloupý dotaz, ale když s tou dezinfekcí perete, tak k ní přídáte i nějaký prací gel, nebo kapsli? Nebo tam stačí dát 2 odměrky a půl dle návodu a začnete prací program?
Děkuju za odpovědi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat