Dítě nesmí po očkování ven?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tumpach
Kelišová 6553 příspěvků 23.09.14 22:12
dítě nesmí po očkováni ven?

Ahojky, zeptám se, přijde mi to jako blbost, ale přesto opravdu 5leté dítě nesmí jít ven?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kacka2
Závislačka 4287 příspěvků 23.09.14 22:15

Nám vždycky bylo řečeno trošku klidnější režim ten den, ale nevím proč by dítě nesmělo ven. Samozřejmě pokud nemá nějakou významnou reakci.

jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 23.09.14 22:22

???Proc by nemohlo? Pravda, staršímu jsou jen čtyři roky, ale takové doporučení jsme ještě nedostali :think: Ale třeba se to s přibývajícím věkem meni :lol:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 23.09.14 22:28

Naše doktorka tvrdí, že se mám po očkování k dítěti chovat několik dní jako k nemocnému :mrgreen: Tak zas až tak to nedodržuju, ale např. jsem je vždy chránila před sluncem a mají opravdu klidnější režim - ten den, dle reakce třeba i ten další. Záleží, co to je jít ven. Dneska bych na klidnou procházku asi šla, ale vyloženě lítat nebo hrát fotbal bych ho nenechala. Kdyby byl pařák a 35°C, tak bych taky nechtěla, aby běhal po slunku. Jeden den to snad přežije :nevim:

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 23.09.14 22:29

@tumpach ven můžete. Ale ne do obchodu ap. Dítko má po očkování dočasně oslabenou imunitu. Může snadno něco chytit…

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 23.09.14 22:31

Ale naše doktorka je spíš opatrnější očkovač - není ten typ, co se tetelí štěstím, že může do devítitýdenního miminka narvat dvě vakcíny současně. Očkuje později, s rozmyslem a doporučuje dodržování určitých zásad (hodně po očkování pít, neslunit se apod.). Možná zbytečně opatrné, ale (musím zaklepat) děti žádnou horší reakci nikdy neměly - kromě zvýšené teploty.

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 23.09.14 22:33

Byli jsme pred 14ti dny na 5ti lete prohlidce a ockovani. Doktorka akorat rikala, ze by mel mit dva dny takovej klidovejsi rezim, zadny sport a omezit behani a delsi prochazky.

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 23.09.14 22:38

@tumpach pokud bude bez nějakých teplot apod., ven na zahradu třeba může. Neměl by tak 2 dny mít nějakou zvýšenou fyzickou zátěž, spíš klidovější režim a neměl by jít do kolektivu dětí či nákupáku, kde se snadno dá potkat s nějakým bacilem, který by v oslabení mohl chytnout.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 23.09.14 22:42

Nam taky rikaval, ze spis klidnejsi rezim…

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 23.09.14 23:01

A jak by se to dite dostalo domu?

Busy Bee
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 23.09.14 23:05

Ve vlastním zájmu by jít ven fakt nemělo.. já to dodržuju, nestojí mi to za to riziko

Rolin
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 23.09.14 23:11

Podle naší doktorky jsme ven mohli, ale ne daleko od domu. Říkala, že teplota může i během půlhodinky hodiny vylétnout prudce nahoru, tak abychom neletěli pak domů jak splašený stádo. Byla jsem z toho tak vystresovaná, že jsem sebou ven vždycky táhla Panadol sirup.

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 23.09.14 23:15
@Fjodorka píše:
:mrgreen:, nechat do zítra v ordinaci a přijít si pro něj, až už ven bude moci jít :mrgreen:.
Hoa Mai
Kelišová 6083 příspěvků 20 inzerátů 23.09.14 23:47

Hm, tak jsem opět zjistila, že jsem špatná matka. Jednou jsem na druhý den po očkování šla se synem na bazén (nebyla možnost si nahradit hodinu plavání) a jednou jsem s ním šla na druhý den do herny (doma řádil jak černá ruka, takže s nějakým klidovým režimem jsem se mohla jít vycpat). Zatím žádnou reakci na očkování naštěstí neměl. Kupodivu i přes mou lehkovážnost stále žije a dokonce ještě nikdy nebyl nemocný.

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 00:05
@Fjodorka píše:

V igelitce :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >