Dítě se bojí letět letadlem - jak mu pomoci?

93
25.11.18 21:25

Dítě se bojí letět letadlem

Dobrý večer,
chtěli bychom v létě letět na dovolenou letadlem, syn (8 let) se tomu brání, bojí se. Snažili jsme se ho přesvědčit, že se není čeho bát, zdálo se, že by si dal říct, ale teď při zmínce o letu nechce znovu ani slyšet. Doma ho nechat nechceme. Brání se takto více neznámým věcem, např. nechtěl jít do sportovního kroužku a teď je z něj nadšený. Co s tím? Jak mu pomoct strach překonat? Máte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

504
25.11.18 21:28

Jsem na tom stejně. Aby mě dostali do letadla, nejdřív by mě museli uspat :mrgreen: promiň, že neporadím :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2045
25.11.18 21:32

jestli má rád kolotoče,tak bych mu řekla že když letadlo vzlítá a přistává že je to jak na kolotoči,že uvídí spoustu věcí jako jsou mraky,sluníčko,pak moře na něm lodě když bude pěkný počasí,že poletí hodně lidí kdy budou letušky,který se o vás budou starat,řekla bych že je to mnohem rychlejší a u moře budete dřív,něco takovýho pozitivního,do letadla bych mu vzala přehrávač na pohádku nebo na něco co má rád,jestli snese tak sluchátka aby mohl poslouchat hudbu,prostě zábavu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10188

@Vajka Uz nekolik let jezdime jen autem. Syn take nechce letat (naposledy jsme leteli pred 4 lety, poorve letel v necelych 2 letech, ted je mu 12). Nehrotime to a nenutime ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436

Nemáte v rodině někoho, kdo se bojí letadel, pořád o tom mluví a takhle ho „nakazil“? S ním by se to mělo řešit, aby trochu ubral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
25.11.18 21:38

@Vajka Proč tedy musíte na dovolenou letět? Asi by bylo lepší vymyslet takovou dovoenou, ze které by syn už dopředu neměl trauma. Tedy cesty tam a zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
25.11.18 21:38

@Jar Jar Nikdo ho nijak negativně nenakazil, ale je fakt, že v televizi zaslechl zprávu o pádu letadla. Snažím se ho takových zpráv uchránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3164
25.11.18 21:39

Nedokazete ho zpracovat? Vychvalit letiste, letadla, trochu prehanet, jak to bude super? Aby se na neco tesil? Necim bych ho uplatila. Treba ze mu na cestu dame novy tablet, nebo tak neco.. Neni to asi dvakrat vychovny, ale nechtela bych, aby cela rodina prisla o dovolenou kvuli iracionalnimu strachu maleho ditete :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.18 21:39

Já se taky bojím. Létám, ale je to stres. Děti se nebojí, baví je to. Kdyby se ale báli jako já, tak holt jezdíme někam autem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
25.11.18 21:42

@sloninka Loni se nám pokazilo auto 1000km od domova, po této zkušenosti chceme změnu - a také podívat se do míst, která autem dostupná nejsou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
25.11.18 21:47

Co tak zkusit na kluka placebo? Treba kouzelne pilulky proti strachu - nejake dobre bonbony…nebo co ma rad a bezne nedostane. Jako posledni moznost bych videla kluka pred letem utlumit kinedrylem (zase to patricne prodat a bude stacit jen pidi davka :nevim: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
25.11.18 21:58

@Sue2008 Kinedril mě taky teď napadl, každopádně děkuju za pozitivní rady :) , snad se nám ho podaří přesvědčit. Otázka je, jestli o tom s ním mluvit nebo to nechat být, ale chtěli bychom objednat dovolenou s předstihem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
25.11.18 22:04

@Celina Tabletem bych to určitě neřešila, maximálně půjčením svého, na kterém teď píšu :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15665
25.11.18 22:05

Pokud nemá nějaký racionální důvod proč se bát, tak bych dovolenou objednala a hotovo. Jako určitě bych se nekodrcala 20 hodin autem jednom proto, že si 8 letý kluk postaví hlavu. Před dovolenou bych ho zpracovala, přece víte, co na něj platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3058
25.11.18 22:13
@Vajka píše:
Dobrý večer,
chtěli bychom v létě letět na dovolenou letadlem, syn (8 let) se tomu brání, bojí se. Snažili jsme se ho přesvědčit, že se není čeho bát, zdálo se, že by si dal říct, ale teď při zmínce o letu nechce znovu ani slyšet. Doma ho nechat nechceme. Brání se takto více neznámým věcem, např. nechtěl jít do sportovního kroužku a teď je z něj nadšený. Co s tím? Jak mu pomoct strach překonat? Máte někdo podobnou zkušenost?

Docela casto letam a bojim se stale..vzdy si silene oddechnu kdyz fosefneme a pri kazde turbulenci blednu a modlim se, cesru z usa jsem z casti prosedela na wc, ne strevni problemy ale zname prostory me davaly jistotu fakt 8o vsichni v klidu chrneli a ja to pretrapila snad za vsechny protoze to turbovalo fest..jedine co mi pomaha je panak nebo dva a pak me pomohla psych aplikace myslim fly, kde jsou videt vsechny letadla ve vzduchu online prave to ze jich je tolik a letaji porad..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama