Do Paříže autobusem?

147
4.10.19 14:14

Do Paříže autobusem?

Ahoj rádi by jsme videli Paríž. Na netu jsem našel od wisnara na dve noci tri dny v parizi ale je to bohužel autobusem. Absolvoval uz tady nekdo? Jak dlouho to trvalo a dalo se to vydržet? Ja strasne nerad jezdim dlouho autobusem a taky tam vubec neusnu Letecky je to od ck pres deset tisíc a to me prijde hodne. A jed sami na vlastni pest jak se říká se obavam ze bez pruvodce by jsme tam akorat zmatkovali a nic moc z toho neměli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13837
4.10.19 14:19

Moji rodiče byli v Pařížis CK viktorie, jeli busem, spali v těch hotelech F1 nebo jak. nizkonakladovy eurovikend, ale byli moc spokojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12648
4.10.19 14:21

Nemaji uvedeno, jak dlouho to trva? Ja to jela, ale to uz je doba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nejak odpo odjezd a rano prijezd, nevim, 15 hodin? Jela jsem i delsi trasu, pres celou Evropu v zasade…jestli se to da vydrzet je subjektivni, je to vopruz, ale jezdila jsem za mlada takhle hodne, pres noc bezne, ta nejdelsi cesta byla tusim 30 hodin a to jsem mela hodne dost, boli z toho p*del. Ja usnout umela, ale jako kvalitne se clovek nevyspi, to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18729
4.10.19 14:29

Já bych jela radši sama než s cestovkou, klidně si program od té cestovky obšlehnout :D a autobusem, do Paříže sem nejela, ale je to dálka a já bych to nedala, autobusy nesnáším, měla sem co dělat dojet s ním na Slovensko už to bylo peklo :D když už ne letecky tak bych jela vlakem, to se mi zdá pohodlnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
4.10.19 14:29

@beruska9 ja si myslim taky ze to bude sileny opruz. Letenky nejsou drahe ja se jen bojim pak jako ve městě jestli by se to dalo bez pruvodce zvladnout jimak bych autobusem nikdy nejel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
4.10.19 14:31

Bez pruvodce si to uzijete vic, cesta je dlouha busem a zbytecne se pripravite o cas, dopredu si naplanujte co chcete videt, chce to jen trochu organizovani, nic vic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
4.10.19 14:31

Já tak jela ještě na střední, ale dalo se to, ale to jsme během cesty měli jinou zábavu než autobus plný důchodců :D
Záleží na Vás, jestli jste zvyklí cestovat dlouho a jestli si umíte najít nějakou zábavu (čtení, křížovky a pod).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
4.10.19 14:34

Jesli jsme to na gymplu - respetkive to byl delší poznávací zájezd po Francii. V dospělosti bych se na to z vysoka vykašlala, natož na organizované zájezdy.

Proč by si měla zmatkovat bez průvodce - prostě si to naplánujte - s internetem to jde fakt snadno a hlavně si to uděláte přesně podle toho co chcete dělat a vidět a nebudete se muset časově přizpůsobovat nikomu dalšímu.

Pokud se bojíš metra (není proč), tak si holt připlať za bydlení v centru.

Případně si najmětě česky mluvícího průvodce přímo tam,

https://ceska-pariz.cz/cenik/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2222
4.10.19 14:40

Byli jsme na základce je to pár let, nevím jak dlouho jsme teda jeli, ale dalo se to vydržet, Paříž je krásná, hned bych jela znova, taky jak už tu bylo zminováno byli jsme v tom F1 a taky pěkné čisté žádný problém. Pokud někdo nemá vyloženě nějaký trauma nebo něco co by hodně stížilo jet busem, jela bych.Jak říkám dá se to na klid přežím, my jeli a pak jsme ještě celý den chodili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
730
4.10.19 14:41

Jela jsem asi před 5ti lety, nevadilo mi to, bojím se létání. Knížka, muzika, svačina, za mě se to dá. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3197
4.10.19 14:42

:mrgreen: byla jsem takto s gymplem před 30lety :mrgreen: tehdy úúžasný :srdce: byly k tomu zámky na Loiře a nějaké Lichtenštejnsko, prostě větší okruh.. krásné, ale dost náročné.. nyní nad tím uvažuju (jen Paříž) s puboškama, ale právě ten bus je fááákt strašně na dlouho, my teda zvládáme busem v klidu severní Itošku a Chorvatsko, ale ta Paříž je fakt horší… možná mkrnout po akcích a nízkonákladovkách na letenky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
4.10.19 14:45
@Lucy75 píše: :mrgreen: byla jsem takto s gymplem před 30lety :mrgreen: tehdy úúžasný :srdce: byly k tomu zámky na Loiře a nějaké Lichtenštejnsko, prostě větší okruh.. krásné, ale dost náročné.. nyní nad tím uvažuju (jen Paříž) s puboškama, ale právě ten bus je fááákt strašně na dlouho, my teda zvládáme busem v klidu severní Itošku a Chorvatsko, ale ta Paříž je fakt horší… možná mkrnout po akcích a nízkonákladovkách na letenky?

Letenka zpatečni je za 2000 to je ok. Ja se spis bojim v parizi sam bez pruvodce aby se nelitalo sem a tam a nezmatkovali a taky z toho neco meli. Ten bus s ck je hlavni duvod pruvodce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3197
4.10.19 14:50

Jo tak, chápu.. pak proč Ne.. vydržet se to dá.. taky záleží, jaký je to bus, zda má už každý vlastní monitor pro sebe a ty větší sedačky… my s dcerama to třeba zvládáme OK, ale manžel vůbec.. ten by busem nejel ani do Prahy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
4.10.19 14:53
@clovicek841 píše:
Letenka zpatečni je za 2000 to je ok. Ja se spis bojim v parizi sam bez pruvodce aby se nelitalo sem a tam a nezmatkovali a taky z toho neco meli. Ten bus s ck je hlavni duvod pruvodce

Tak si precti nejake clanky na netu od cestovatelu, rady a tipy, mrkni co je k videni, co by se vam libilo, zapni si google maps, prozkoumej ty mista, naplanujte si to, ale je to na vas, pokud se na to necitite, jedte s pruvodcem, nebo jak tu nekdo psal, najmete si pruvodce tam, ci si stahnete apku do mobilu jako pruvodce parizi s gpskou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
4.10.19 15:02

Před hodně lety jsem autobusem do Paříže jela, dokonce to bylo v 5. měsíci těhotenství a ještě jsme vyfasovali sedadla úplně vzadu, takže nešla sklopit. Zvládnout se to dalo, asi spíš díky tomu nadšení a těšení se, teď bych už asi byla pohodlná :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama