Doprava v Olomouci

18.9.19 08:45

Doprava v Olomouci

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli tu není někdo z Olomouce. Zajímalo by mě jak se jezdí v Olomouci ( tramvaj, trolejbus, autobus,…).
Jestli se v dopravě používají pouze papírové jízdenky, nebo lze využívat odisku?
Budeme se stěhovat z Ostravy do Olomouce, a vůbec nevím jak to tam chodí. :roll: Děkuji moc za odpovědi! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
234
18.9.19 09:00

Já jsem z Olomouce, ale nevím co je ODIS, to tady nepoužíváme :-)
V MHD se normálně jezdí na papírové jízdenky, které se označí v automatu ve vozidle, nebo se dá koupit SMS jízdenka nebo legitka
tady je kdyžtak stránka: https://www.dpmo.cz/…jici/jizdne/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.19 09:12

@LBureska Odiska je taková kartička kde si nahraju zónu kde chci jezdit, prilozim a jedu. Nemáte něco podobného? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
18.9.19 09:20

@Anonym1973 ahaa, tak to slyším prvně. Tohle tady nemáme, my fakt jen klasickou papírovou jízdenku nebo sms jízdenku nebo tu legitku. Tady o tom slyším prvně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.19 09:26

@LBureska tak já zase nevím co je to legitka :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
18.9.19 09:36

@Anonym1973 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: legitka je kartička kterou si koupíš v okýnku dopravního podniku a je to na období, třeba měsíc, u školáků na pololetí…a tím se prokazuješ když přijde revizor, je to na jméno a fotku, takže nepřenosné a dá se s ní jezdit po celé Olomouci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat