Dovolená v dobu, kdy má být dítě u otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katululinkax
Povídálka 22 příspěvků 13.09.19 21:39
Dovolená v dobu, kdy má být dítě u otce

Ahojky, prosím o radu ohledně dovolené, když mám dítě v péči a otec má dané soudně mít dítě jednou za 14 dní na noc a chceme odjet v danou dobu na dovolenou, jestli musím žádat soud, aby mi povolil, že dítě nepůjde v danou dobu k němu nebo můžeme odjet a nemusíme to nikde hlásit.
S otcem není domluva.
Děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 21:49

Je to jeho víkend, nemáš na to moc právo, když to uděláš, tak si půjde stěžovat na ospod a bude bububu, fakticky se za jednou moc nestane. Nehodnotím, nakolik je to fér, píšu praktickou záležitost. Pokud ovšem nechceš vycestovat do ciziny a on to neví, pak by ti mohl zavařit únosem a podobně. Pak by bylo na místě žádat soud a tím nahradit jeho souhlas. Řešili jsme to loni, my jeli na dovolenou do Itálie, prosila jsem, nabízela náhradní termíny, nic, řekl, že dítě nepojede a tečka. Vraceli jsmeme se v neděli, šlo z těch 14 dnů o jeho tři dny, byly prázdniny, on pak měl dalších 14 dnů, nikam nejeli, hlásila jsem mu to už v říjnu skoro rok dopředu, nabízela jsem výměnou, co si řekne, kdy si vybere. byl to šprajc, dala jsem to k soudu, a soudce mu dal takovou čočku, že sklapnul a ani nepípl.

katululinkax
Povídálka 22 příspěvků 13.09.19 21:53

Oznamuju mu to už teď, aby věděl necelý rok dopředu, bohužel žádná odezva, taky nabízím náhradu, ale nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 22:14
@katululinkax píše:
Oznamuju mu to už teď, aby věděl necelý rok dopředu, bohužel žádná odezva, taky nabízím náhradu, ale nic.

a jedete do zahraničí? Já nejdřív šla na ospod, paní z ospodu s ním mluvila, on že je rozumný, že jasně že pustí dítě k moři. No na mě pak řval, že ani omylem, že neexistuje, že k moři se 2 týdny válet nepojedu, že pokud ano, nahlásí únos v jeho čas. Tak jsem podala žádost na soud, v listopadu, v březnu jsem měla v ruce povolení, že v červenci můžeme jet. Fakt dostal dost sodu. Ale já si to zahraničí nelajzla, on je fakt magor a dělá jen naschvály. Kdybych jela po Čechách, tak bych si to asi lajzla i přes jeho odpor.

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 13.09.19 22:15

No ja se nedivim, ze jsou cesky soudy zasekany az na půdu, kdyz musi resit i to, ze se dva dospeli a sveprávni lide nedokazi domluvit na takove prkotine :roll: :roll:

stinga
Echt Kelišová 9173 příspěvků 13.09.19 22:21

@Maminanamatersky a jakou máš na to radu, aby k tomu nedocházelo? Když se někdo nechce domluvit, tak se prostě nedomluví :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 28619 příspěvků 13.09.19 22:22
@Maminanamatersky píše:
No ja se nedivim, ze jsou cesky soudy zasekany az na půdu, kdyz musi resit i to, ze se dva dospeli a sveprávni lide nedokazi domluvit na takove prkotine :roll: :roll:

Přesně tak. A proto se čeká i půl roku na běžné jednání. Skoda, že v tomto směru nema víc pravomocí OSPOD, že nemá tu pravomoc soudu to na místě rozseknout.

Na druhou stranu ta matka může taky plánovat dovolenou podle toho, kdy má dítě o prázdninách ona. Nemyslím si, že to vždy musí skončit tak, že on dostane sodu u soudu. Prázdninový styk předchází tomu běžnému a je jiný, vetsinou má každý z rodičů dítě delší dobu a podle toho si může plánovat zahraniční dovolenou.

Pokud někdo k tomuto potrebuje soud, měl by to zaplatit z vlastní kapsy. Tady nejde o určení péče, vychovy, ani řešení vážné věci. Ale o blbost.

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 13.09.19 22:26
@stinga píše:
@Maminanamatersky a jakou máš na to radu, aby k tomu nedocházelo? Když se někdo nechce domluvit, tak se prostě nedomluví :nevim:

Tak je k.kot :nevim: I kdybych se s otcem ditete sebevic nenavidela, tak snad jako inteligentni dospely dokazu pochopit, ze chce vzit dite na dovolenou. Tak ho budu mit jiny vikend. Zalezitost dvou sms. Tohle vazne nekdo musi resit u soudu?

Jana206
Nadpozemská drbna 28619 příspěvků 13.09.19 22:26
@stinga píše:
@Maminanamatersky a jakou máš na to radu, aby k tomu nedocházelo? Když se někdo nechce domluvit, tak se prostě nedomluví :nevim:

Plánovat si zahraniční dovolenou v době, kdy má rodič dítě v péči. Ja treba nevidím duvod ubírat dny druhemu rodici, i kdyby byl s ditetem doma. Nabidek je dnes dost, takže ani toto pro mě není argument.

Prázdninový styk se řeší u soudu ohledně péče o dítě, oba rodiče jsou s tím seznameni.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 13.09.19 22:31
@stinga píše:

No promiň, ale pokud zakladatelka mluví o jedné noci za dva týdny, tak mně neříkej, že se to takhle brzy nedá naplánovat tak, aby to do času stráveného s otcem nezasáhlo. Když je to takhle brzy.

canaglia
Závislačka 4103 příspěvků 13.09.19 22:59
@Maminanamatersky píše:
No ja se nedivim, ze jsou cesky soudy zasekany az na půdu, kdyz musi resit i to, ze se dva dospeli a sveprávni lide nedokazi domluvit na takove prkotine :roll: :roll:
České soudy jsou zasekané především proto, že spory pomáhají vytvářet a vyhrocovat, a pak ten průšvih, co vytvořily, roky marně řeší. A není to ojedinělé.
canaglia
Závislačka 4103 příspěvků 13.09.19 23:05
@katululinkax píše:
Oznamuju mu to už teď, aby věděl necelý rok dopředu, bohužel žádná odezva, taky nabízím náhradu, ale nic.

Postupuješ správně, zejména včas oznámit, nabídnout náhradu, a nabídnout i něco navíc. Pokud něco chceš ty, pak by to mělo být výhodné i pro něj. Třeba mu jednou odpustit alimenty, nebo nechat dítě u něj déle, prostě něco, co ocení.
Pokud se nepodaří dohoda, pak existuje ještě možnost jednorázového předběžného opatření, ale není to jisté, že se to povede, některé soudy tohle zamítají s tím, že nedohoda nelze řešit předběžkem.
Pak máš dvě možnosti:

1. dovolenou naplánovat tak aby se termínům otce vyhnula
  2. s návrhem na náhradu předem pak porušit rozsudek a informovat soudu o porušení s tím, že jsi vyvinula „spravedlivě požadovatelné úsilí“ o dohodu, otec zájem o hledání řešení neprojevil, proto musíš upřednostnit zájem dítěte a odjet. Pokud nabídneš náhradu ve stejném rozsahu, pak bys porušila povinnost pouze v termínu, kdy ji máš splnit, ale nikoliv v rozsahu, čímž se dá argumentovat v případě, pokud by soudu navrhl uložení pokuty.
canaglia
Závislačka 4103 příspěvků 13.09.19 23:06
@P4ja píše:
No promiň, ale pokud zakladatelka mluví o jedné noci za dva týdny, tak mně neříkej, že se to takhle brzy nedá naplánovat tak, aby to do času stráveného s otcem nezasáhlo. Když je to takhle brzy.

Pokud je to 14tidenní pobyt, tak to z principu styku 2/14 prakticky nejde.

katululinkax
Povídálka 22 příspěvků 14.09.19 04:10

Ano, je to dovolená do zahraničí, většinou vždy pobyty jsou od soboty do soboty nebo i více než osmidenní, takže bohužel se nedá vyhnout víkendu, kdy má být u otce. A když není otec ochoten se domluvit, nereaguje na smsky. Tak proč by měl syn přicházet o dovolené skrz neochotu komunikace otce.
Ale děkuji všem za radu a zkusím to nějak pořešit.
Pěkný den :slight_smile:

Příspěvek upraven 14.09.19 v 13:05

Kačus82
Echt Kelišová 7805 příspěvků 14.09.19 06:40

Vy, co se tady rozcilujete, jake kraviny se resi u soudu. Nam soud po roce jednani (a to skutkove nebylo nijak slozite) laskave naridil stridavou peci po tydnu aniz by upravil vanoce, prazdniny atd. Nastesti prazdniny jsou domluvene nad ramec a vychazime si vstříc i treba s prodlouzenymi vikendy, ale chci videt ty chytraky, kdyby se otec sprajcnul a byly takove tendence, nastesti mame dobry ospod :roll: nadavejte si na soudy, ne tady na zakl.

Zaloba k soudu, kdyby se nic nedelo, navrh na predbezne opatreni. Tatka zjevne zavidi vlastnim detem, ze se jedou s matkou valet k mori, zatimco on tady chudak musi makat :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama