Do Recka na obcanku?

2964
31.7.09 22:03

Do Recka na obcanku?

Ahoj holky,

jelikoz se nevyznam v soucasnych pravnich upravach, chtela bych se zeptat, jestli nektera nevite lip, jak se nyni cestuje s detmi do zahranici?

Nemam je v pase (tehdy se do nej deti nezapisovaly) a ani jeden nema platny pas. Mam je ale v obcance. My i Recko jsme v Unii, cili by melo jit cestovat do Recka na obcanku. Ale zda se mi divne se u check-inu na letisti vytasit se zelenou kartickou :roll:

Nevite, jestli muzeme jet vsichni na muj OP nebo jestli si je mam dat zapsat do pasu pripadne jestli musi mit pasy vlastni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5525
31.7.09 22:18

ahoj Marjanko, Řecko přesně nevím, ale letíme do Bulharska, je taky v Unii a v cestovce mě upozornili, že děcka MUSÍ mít svůj pas nebo ho v pase musíme mít my… zeptej se v cestovce a tam by ti to měli říct… proč, to mi vysvětlit nedokázala, zkrátka jen v OP to nestačí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
31.7.09 22:20

manžel dělá na letišti - doporučuje se, aby děti měly vlastní pas… a nebo jsi je měla zapsané v pase - i když jsou zapsané v občance.

viz vláda České republiky

http://www.vlada.cz/…-2009-60573/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
31.7.09 22:21

nejjednodušší bude tedy udělat jim pasy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
1.8.09 11:34

Asi nejrychlejší a nejlevnější je, nechat je zapsat do pasu aspoň jednoho z rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
1.8.09 11:52

Vlastní pas pro dítě stojí 100 Kč, zapsání do pasu rodiče stojí 50 Kč. Fotku mít nemusíte, fotí se na místě. Pokud jdete dítě zapsat v místě trvalého bydliště do pasu rodičů, je to na počkání, pokud máte bydliště jinde než jdete zapsat, trvá to nejméně 3 týdny. Za jak dlouho vystaví dětský/dospělácký pas nevím.
Proč nemohou cestovat děti na tvůj OP zjistíš pročtením zákona č.329/199 Sb. v platném znění :lol:
výcuc zde:
http://www.mzv.cz/…i_5_let.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama