Reklama

Doba přepisu nemovitosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
MAMMA4
Nováček 3 příspěvky 08.01.18 12:28
Doba přepisu nemovitosti

Prosím kdo má zkušenost, kupuju domek ale je na něm hypotéka. Snad je to tak že podepíšeme smlouvu, pak majitel doplatí tu hypo a pak se teprve bude přepisovat na mě (až ta nemovitost bude čistá). Tak mě zajímá jak dlouho to celé trvá, od podpisu smlouvy do přepisu na katastru na mě. Děkuji


Reklama

Reakce:
 
Ivan PPZ
Kelišová 5657 příspěvků 08.01.18 12:33

Pokud půjde všechno bez problémů, tak samotný katastr je:

  • plomba 20 dní
  • 3-7 dní na převod (záleží i jaký katastr)


Věci kolem - záleží, jak kdo bude rychle pracovat. Pokud to na katastr bude posílat 3 dny… Nebo se ptáte i na termíny v rámci banky/ úvěru?

 
MAMMA4
Nováček 3 příspěvky 08.01.18 12:41

Ano, jde mi spíš o ty věci kolem, majitel prvně musí doplatit tu hypo aby se vůbec mohlo jednat dal. Takže to zaplatí a mě zajímá za jak dlouho to tak banka uvolní aby se to mohlo dat na ten katastr.

 
Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 08.01.18 13:26

@MAMMA4 já prodávala byt, kde byla zástava banky a k přepisu na nového majitele došlo dřív než banka uvolnila zástavu, bylo to ošetřené v kupní smlouvě, že zástava bude zrušená do určité doby

 
Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 08.01.18 13:32

Celkově to probíhalo takhle, pán kupující si bral taky na byt hypo.

Já jako majitel bytu musela souhlasit se zapsáním zástavy banky kupujícího (takže na bytě byla zástava 2×, moje banka a banka kupujícího), pak jeho banka pustila peníze z hypotéky, část šlo na splacení mojí hypo přímo bance a část do úschovy. Pak došlo k přepisu majitele ze mne na kupujícího a pak moje banka uvolnila zástavu, takže byt byl napsán na kupujícího a zbyla mu tam zástava jeho banky. V tomto stavu pak došlo k přeposlání peněz z úschovy na můj účet.

 
Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 08.01.18 13:36

Pokud chceš mít ošetřeno to splacení hypo prodávajícího, nastavte si platbu tak, že prodávající dodá vyčíslení hypotéky a splacení hypo půjde rovnou od tebe z kupní ceny. Pak máš záruku splacení jistou.

 
MAMMA4
Nováček 3 příspěvky 08.01.18 14:28

Děkuji, tohle zní rozumně, pak tam tedy musí být něco jako smlouva o smlouvě budoucí? Jde mi o to abych nezaplatila pánovi hypo a utřela nos… A jak dlouho ti to celé trvalo? Já si tedy žádnou hypo brát nebudu.

 
Ivan PPZ
Kelišová 5657 příspěvků 08.01.18 14:33

Banky mají na tohle vypracované postupy, tady není prostor pro nějakou improvizaci. Banky běžně provádějí „vyplacení“ hypotéky z kupní ceny- ať už z vlastních peněz kupujícího, tak i z hypotéky. Kompletní „situace“ ale může zabrat i 2 měsíce. Protože se dosti komunikuje s katastrem a prakticky jakákoli chyba může způsobit pozastavení zápisu. Něco se dá dodat v průběhu plomby, někdy se objeví nejasnosti v katastru… Kupující je tady asi v „klidnější“ situaci, jestli je dobře postavená smlouva o úschově… Dobře promyslet, jak v kupní smlouvě pojmout předání nemovitosti.

 
Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 08.01.18 14:57

@Ivan PPZ no tady jde o to, jestli na to někoho mají, alespoň právníka nebo realitku nebo si to zařizují samy. Tam pak může nastat to, že smlouva je špatně sepsaná, peníze se dostanou přímo k prodávajícímu a ten se na vyplacení hypo vybodne a zástava tam zůstane.
My to měli přes realitku a stejně jsme ještě trvali na úschově u banky - účet zřízený za tímto účelem. Když je úschova u realitky nebo jí najatého právníka tak to stejně nic nezaručuje.

 
Ivan PPZ
Kelišová 5657 příspěvků 08.01.18 15:16
@Ivan PPZ píše:
tady není prostor pro nějakou improvizaci.

Já vím, že slovo RK je v ČR skoro od satana. Ale souhlasím, že je velmi důležité mít kvalitní smlouvy. Nemusí to být zrovna přes RK, ale pokud od právníka, tak toho, který se realitami zabývá. Navíc používá datovou schránku a všechno (katastr) je rychlejší. Kupní smlouvu neřeším, ale je opravdu NUTNÉ mít dobře sepsanou smlouvu o úschově. Kupní cenu poslat přímo na „hypoteční účet“. Opravdu ne prodávajícímu a že ten to přepošle… Navíc- mít to dobře navázáno na postup katastru. Jako kupující bych rozhodně nedovolil uvolnit kupní cenu před provedením zápisu v KN. Samotný návrh na vklad by pro měl nebyl dostatečný, nejsem banka. Bankovní úschova tady ani nemusí být drahá a je dobrou volbou.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >