Dobrá učebnice španělštiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacz
Kelišová 6106 příspěvků 07.11.14 20:47
Dobrá učebnice španělštiny?

Poradí mi prosím někdo dobrou učebnici španělštiny? Jsem zhruba úroveň B1, takže na konci prvních dílů většiny učebnic :-) Učebnici současné španělštiny 1 díl jsem si prošla a určitě do tří čtvrtin ji zvládám, ale špatně se mi z toho učí.

Reakce:
bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 07.11.14 20:54

A chceš se učit jako samouk nebo budeš mít někoho třeba na konverzaci? Chceš mluvit, nebo spíš poslouchat, číst, psát, učit se gramatiku,… Mám milión otázek, ale kdyžtak bych podle odpovědí asi dokázala i doporučit, učebnic mám spoustu a buď je znám, nebo se můžu podívat, co ve které je :)

kacz
Kelišová 6106 příspěvků 07.11.14 21:00

@bumbinka chci se učit jako samouk, ale žila jsem nějakou dobu ve Španělsku, takže mám naposloucháno a i docela znám logiku jazyka, potřebuju doladit hlavně gramatiku (časy, spojovací způsob…) a slovíčka a hlavně pravopis.

Nik77
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 07.11.14 21:29

@kacz ve škole jsme měli ¿Fiesta! - je hodně srozumitelná, mrkni do ní. Sice nic moc slovní zásoba, ale na opáčko gramatiky fajn.

Jinak mně vyhovuje i ta Učebnice současný španělštiny tedy :think:

Rissi
Kecalka 494 příspěvků 07.11.14 21:42

Mě teda taky vyhovovala Fiesta, dobrá i pro samouky. Chvíli Jsem měla i Nuevo ven, ale ta nic moc, pro samouky fakt není.

kacz
Kelišová 6106 příspěvků 08.11.14 14:09

Děkuji, na Fiestu se podívám. Viděla jsem ještě jednu, myslím Aventura nebo tak nějak, nemá někdo zkušenost?

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 10.11.14 10:13

Fista je trochu nudná, ale pěkně systematická, ale bacha, jen první díl, druhý díl už je tragický.
Ovšem jestli ty chceš doladit časy a subjuntiv, tak první díl Fiesty už ti stačit nebude, tam je to jen naťuknuté, pořádně by ta gramatika byla v dalších dílech, ale tam jsou přííííšerné texty a ta gramatika už tam taky není nic moc.

Aventura je fajn, gramatika a slovíčka česky, jinak hodně textů a poslechových cvičení (CD je součástí učebnice), ale je celkem dost rozvleklá. Nicméně pokud se chceš učit jako samouk, materálů je tam dost a co tě nebude bavit, můžeš přeskočit.

Dobré jsou i nkěteré španělské učebnice, ale je fakt, že pokud ti jde hlavně o gramatiku, tak tam bývá méně systematická a hlavně srovnání s vlastním jazykem člověku většinou dost pomůže.
Určitě bych doporučila aspoň Uso de la gramática espaňola (od Edelsy) nebo Diccionario práctico de la gramática (myslím že taky edelsa, musela bych se podívat).

hanika
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 11.11.14 15:01

Pro samostudium netuším, zda jsou vhodné, to musíš posoudit ty. Já je probírala s lektorem, jsou pouze ve španělštině (to mi vyhovuje) - Aula (pro tebe úroveň Aula3, možná i Aula4) nebo Ventilador.

Ventilador má tak trochu jiný přístup ke gramatice, jiný úhel pohledu. Těžko říct, zda lepší, prostě jiný ;) a rozhodně mi to taky něco dalo, v něčem je to i jednodušší přistupovat takto např. k subjuntivu.

Karlad
Nováček 6 příspěvků 21.05.15 11:13

@kacz Ahoj, není to přímo učebnice, ale já používala v mobilu aplikaci duolingo. Docela fajn na procvičování třeba v buse apod. Jsou tam různé úrovně :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >