Dojíždění do města

487
24.8.21 16:33

Dojíždění do města

Ahoj holky,
Bydlíme v bytě ve měste, vše máme u nosu.
Teď se nám naskytla možnost koupit dům, dřevostavbu v dobrém stavu, jen bez kuchyně a pak se dá nastěhovat. Hypotéku bysme platili z pronájmu našeho bytu + z výplaty samozřejmě.
Teď k věci. Máme dvě děti. Jedno na zš, druhé v mš. Z vesnice bych musela 20 km dojíždět do práce, a děti asi přehlásit do místní školy a školky, protože by to denně byla dalšich min.10 km zajížďka..
Chci se zeptat těch, co takto dojíždí, jestli se to dá zvládnout.. já to vůbec neznám, nikdy jsem nikam nedojížděla, vše bylo po ruce.. Dům je na hezkém místě v přírodě blízko lesa. Díky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2643
24.8.21 16:38

Ja to jako dítě nenáviděla, ale někdo si zvykne snadno. Sama musíš vedet, jaké mas deti, jestli se bez potíží skamaradi anebo visí na stálé partě a jestli se na té vesnici zabaví. Kde budou chodit na kroužky, jak to budeš dělat s nakupy atd atd.

Švagr takto bydlí a docela ted řeší dojíždění dcer na SŠ/VŠ, dost je to omezuje, až tak, ze by nemohly pokračovat ve vrcholovém sportovním koníčku. Vypadá to ze budou muset pořídit maly byt ve městě a deti tam bude někdo muset kontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17122
24.8.21 16:38

@anabel9 Kdyz budes dojizdet autem, tak ano. Je to velka uspora casu oproti hromadnym prostredkum. A taky pro pripad, ze ze skoly nebo skolky zavolaji, ze je dite nemocne a mas si ho vyzvednout.
Me hodne pomahalo, ze nam vypomahali prarodice s vodenim do/z skolky a skoly. Ale zorganizovat se to da. Dojizdime s manzelem oba, kazdy jinam, takze zivime dve auta :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54576
24.8.21 16:43

Šla bych do toho a nebála se. Pokud je v místě bydliště škola a školka. Tak je to velká výhoda. Byt si nechejte. Zatím ho pronajímat, aby pomáhal splácel barák. Až budou děcka větší. Tak ho můžou využívat, že bude studentský byt na spolubydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
24.8.21 16:54

Hlavne se podivej, jestli ta skola/skolka ma volno a jake jsou, a jak jezdi busy do toho mesta, az budou deti jezdit na stredni nebo do krouzku.
Taky jestli mate/uzivite dve auta.

Pro mestskeho cloveka muze byt dojizdeni fakt sok. Musi to neco vyvazit - treba ze chces byt v prirode, vrtat se na zahrade, poridit si zvirata a tak. Neni to jako kdyz jedes na vylet, ale musis do toho auta sednout denne, v jakemkoliv pocasi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
24.8.21 16:57

My se přestěhovali letos v lednu. Do práce to máme 40 km, ale po dálnici, tj. jsme tam za 30 min.,i když je provoz. Ve městě máme i lékaře a tak. Podotýkám, že nedojíždíme denně, když hodně pracujeme i z domu. 3 km máme menší město, kde nakupujeme, už si postupně též sháníme lékaře a tak. Je tam školka, škola, i střední, bazén, zimní stadion, veškerá vybavenost. Já jsem za rozhodnutí přestěhovat se neskonale ráda, je tu klid, bydlení v domě je super, jasně jsou to i starosti, ale do bytu bych se nevrátila. Pokud máte rádi klid, přírodu a někde v blízkosti je dobrá občanská vybavenost, máte dobré dopravní spojení do města, tak bych neváhala a stěhovala se. Ta vzdálenost, co píšeš, není vůbec velká, kolikrát tam budeš dřív, než přejet nějaké krajské město z kraje na kraj.
Jestli do toho půjdete, tak hodně štěstí, nejhorší na tom je ten proces stěhování!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25376
24.8.21 16:58

@anabel9 dojíždím z vesnice do města už 10 let. Předtím jsem dojížděla z města na vesnici za prací. Takže vlastně celý život. Pravda má to do práce 15 minut a ráno vozí manžel děti. Teď od září konečně do stejné budovy. Odpoledne vyzvedávám většinou já, plus starší syn většinou už jezdí sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
24.8.21 17:21

Ja bych to nedala, hlavne by mi vadilonomezeni vyberu skol pro deti. Ja kdysi dojizdela a stvalo me to kazdou chvili, s detmi bych do toho nesla. Hlavne jsem tuo, ktery by vlastne za vsim jezdil do mesta, takze muj zivotni styl by tomu neodpovidal, vlastne tam jen byt a za vsim jezdit, ja si tam svoje nenasla..musis si to srovnat v hlave za cim vsim budete muset dojizdet, jak cassto, co se ti tam libi, co se tam da delat, co deti, mensi ok, az povyrostou, za cim vsim ony budou jezdit, jsou v tom miste krome skol i kurzy pro deti apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
24.8.21 18:44

@anabel9 úplně v klidu se to zvládnout da. 20 km není nic, to je za rohem. Jezdím to denně 13 let. Jezdí lidi dal. Krásné místo, dům, klid, vyměnila bych to za byt hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
28.8.21 17:08

Záleží jestli jsi vesnický typ nebo městský typ. A jestli až děti dochodí zš, co dál? Intr? Jaké kroužky tam jsou? Uživíte 2 auta? Kdy budete muset ráno vstávat? Kdy se dostanete odpo domů? Jak dobrá jsi řidička až se budeš v lednu brodit sněhem a vymetat auto. Za každého počasí. 20 km je už celkem cesta. Jestli máte ve vesnici obchod nějaký? Nebo za vším jezdit do města? Co se tam dá dělat, kam jít?
No bude to pro tebe šok, na to je třeba se připravit a dobŕe promyslet.
Ono je to lákavý, chápu, ale s dětma bych do toho nešla. Hledala bych ke koupi chatku u lesa a víkendy trávila tam, ale jinak běžný život bych žila v bytě ve městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
28.8.21 17:22

Jezdila jsem uz odmalicka, na VS kazdy den 80 km, ted do prace kolem 20 km (55 minut MHD). Je to obcas otrava, ale nic, co by se nedalo zvladnout :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat