Reklama

Domácí chléb

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 02.01.17 19:09
domácí chléb

Ahoj,
určitě to tady už někde v diskuzích bude, ale nechce se mi moc hledat. Mám domácí pekárnu a zkoušela jsem už různé recepty z internetu na chléb a žádný nám zatím nechutnal natolik, abych ho upekla znova. Zkoušela jsem i chléb z kupovaných směsích a hrůza. Nemáte někdo nějaký opravdu dobrý recept na domácí chleba?? Děkuji :srdce:

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12671 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 19:10

Chleba bez hnětení a ani nepotřebuješ pekárnu

Eiculinka
Závislačka 3270 příspěvků 02.01.17 19:16

http://babciny-recepty.blog.cz/…-bez-hneteni

Peču už dlouho tento, všem chutná a je téměř bez práce.

pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 02.01.17 19:18

Já dělám: žitný kvas z 200 g mouky a 200 g vody, 300 g vody, 460 g mouky (většinou dám 230 obyc hladke a 230 chlebové, ale je možno vyzkoušet ruzne druhy a poměry), 2 lžičky soli, kmín, mletý koriandr. Když mám chuť, prisypu ruzna semínka.
K výš si nechám prokvasit přes noc, ráno program kynutí těsta a kolem poledne program pečení.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 02.01.17 19:22
@pomeranca píše:
Já dělám: žitný kvas z 200 g mouky a 200 g vody, 300 g vody, 460 g mouky (většinou dám 230 obyc hladke a 230 chlebové, ale je možno vyzkoušet ruzne druhy a poměry), 2 lžičky soli, kmín, mletý koriandr. Když mám chuť, prisypu ruzna semínka.
K výš si nechám prokvasit přes noc, ráno program kynutí těsta a kolem poledne program pečení.
@Niccollett píše:
Ahoj,
určitě to tady už někde v diskuzích bude, ale nechce se mi moc hledat. Mám domácí pekárnu a zkoušela jsem už různé recepty z internetu na chléb a žádný nám zatím nechutnal natolik, abych ho upekla znova. Zkoušela jsem i chléb z kupovaných směsích a hrůza. Nemáte někdo nějaký opravdu dobrý recept na domácí chleba?? Děkuji :srdce:

Dělám podobně, ono u chleba je třeba experimentovat, dokud se netrefí správná chuť a hutnost. Někdy to hold trvá, chce to být trpělivá a nakonec najdete ten, co Vám bude chutnat.

LLenule111
Závislačka 3236 příspěvků 02.01.17 19:25

Je hodně receptů na domácí chleba i bez pekárny..já dělala zatím jen chleba v DP a taky nám nechutnal, okraje chlebu jsem měla vždy tvrdé, první den se dal, druhý den hrůza a to jsem zkoušela několik recptů na chleba z DP. Díky vyzkouším @Eiculinka

Eiculinka
Závislačka 3270 příspěvků 02.01.17 19:38

@LLenule111 Taky jsem jich zkoušel více, ale nechutnaly nám. Když byl chleba čerstvý, tak jo, ale jak chladl, tak uz moc dobrý nebyl. Zkoušela jsem i bramborový a taky bez úspěchu. Tady ten byl fajn, pak jsem už jiný nehledala.
Pak dej vědět, jak se povedl.

xjuliax
Kecalka 255 příspěvků 02.01.17 19:39

Vyzkoušela jsem hodně druhů. Tento vyhrál: 380 g hl. mouky, 50 g hl. chlebové mouky, 100 g tmavé žitné mouky, 3/4 kostky droždí, 380 ml teplé vody, lžička soli, lžička kmín celý, lžička kmín mletý, lžíce octu. Upečený potřít slanou vodou, pro křupavou kůrku.

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 02.01.17 19:52

Klasicky kvaskovy chleba ;) pekarnu mam doma ted spis jen na michani kynutych test a kynuti.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 02.01.17 20:29

Já dělám tento - 250 ml vlažné vody, 1 pol. lžíce medu, 2 pol. lžíce přepuštěného másla, 125 g hladké mouky (já ji nahrazuji špaldovou), 225 g žitné chlebové mouky, 1 lžička soli, 1 lžička sušených kvasnic (chystám se vyzkoušet kvásek). Při druhém míchání po zaznění signálu přidám 125 ml slunečnicových semínek. Tenhle chleba se po upečení dá jíst i 5. den - vyzkoušeno na manželovi;-)

LLenule111
Závislačka 3236 příspěvků 03.01.17 16:54

@Sashie A pečeš ho rovnou v pekárně nebo v troubě?

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 03.01.17 17:47

@LLenule111 V pekárně, mám tam nádobu na dva chleba současně, tak peču duál=)

František Blahoš
Nováček 3 příspěvky 08.01.18 20:19
Domácí chleba
@Niccollett píše:
Ahoj,
určitě to tady už někde v diskuzích bude, ale nechce se mi moc hledat. Mám domácí pekárnu a zkoušela jsem už různé recepty z internetu na chléb a žádný nám zatím nechutnal natolik, abych ho upekla znova. Zkoušela jsem i chléb z kupovaných směsích a hrůza. Nemáte někdo nějaký opravdu dobrý recept na domácí chleba?? Děkuji :srdce:

Dobrý den, pokud ještě máte zájem o recept na dobrý chleba tak zkuste tento:
Dělali jsme ho už více jak 5× a vždycky se povedl. Spousta lidí si ho chválí, protože většina chlebů a celkově pečiva ze zdravé mouky dopadá špatně. Dneska jsem zkoušel žitné housky a katastrofa. :D Přeji hezký den

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama