Doplacení mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Libuška
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 07.10.10 09:04
Doplacení mateřské

Chtěla jsem se zeptat, jestli už někdo dostal ten doplatek mateřský co se má teď v říjnu vyplácet. Dík

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 07.10.10 09:07

Teď jsem koukala na účet a ještě nepřišel ani rodičák, tak uvidím. Taky jsem zvědavá.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 07.10.10 09:09

to fakt dojde? no ja uz s tim ani nepocitala…zatim mi prisel rodicak ale nic dalsiho…tak to su zvedava a tesim tesim :-)

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 07.10.10 09:14

Mně přišla jen část mateřské za září, rodičák ještě ani ne…doplatek taky ne. Myslím, že se to zpozdí, známe to :-?

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 07.10.10 09:22

Možná v listopadu jako za říjen… :think:

-kamila
Závislačka 3064 příspěvků 07.10.10 09:47

Ahoj holky,prosím chtěla jsem se zeptat. Od 11.září jsem na mateřské,šla jsem 8 týdnů před termínem porodu. Papíry jsem odnesla do práce ještě předtím,zatím mi nedošlo nic ani peníze.Chtěla jsem se zepat ke kolikátému asi vyplácí a pokud to bude méně než těch 7600 tak jestli mii to doplatí,nebo si to musím oblítat a tak a pokud ano tak až po porodu,nebo už teď ? Prosím poraďte :?:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 07.10.10 09:52

jo, nevíte, budou to asi vyplácet postupně, tedy každej měsíc kus, ne?

martinka1510
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 07.10.10 10:01

Prý to dají najednou. Taky jsem zvědavá kdy to pošlou. To bude ale vyplácet OSSZ ne?ta rodičák nevypláci to je zas jiný institut nebo se pletu? :nevim:

martinka1510
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 07.10.10 10:08
-kamila píše:
Ahoj holky,prosím chtěla jsem se zeptat. Od 11.září jsem na mateřské,šla jsem 8 týdnů před termínem porodu. Papíry jsem odnesla do práce ještě předtím,zatím mi nedošlo nic ani peníze.Chtěla jsem se zepat ke kolikátému asi vyplácí a pokud to bude méně než těch 7600 tak jestli mii to doplatí,nebo si to musím oblítat a tak a pokud ano tak až po porodu,nebo už teď ? Prosím poraďte :?:

Já brala mateřskou docela velkou. To ti vypočítají nějak za poslední měsíce co jsi chodila do práce, už jsi to nepamatuju. Vim, že jsem si to i vypočítavala sama na intern. stránkách najdeš, jak to vypočítávají. Já peníze dostavala kolem 10 dne v měsíci. Každé město to má jiné a dostala jsem je hned druhý měsíc co jsem nastoupila na mateřskou. Vím, že některé maminy čekaly i déle, že stím měly problémy.

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 07.10.10 10:09
martinka1510 píše:
Prý to dají najednou. Taky jsem zvědavá kdy to pošlou. To bude ale vyplácet OSSZ ne?ta rodičák nevypláci to je zas jiný institut nebo se pletu? :nevim:

Vyplácí to tam, kde jsi žádala o rodíčák. Já když tam byla s papírama, pomáhala mi to paní vyplňovat a moc hezky jsme si popovídaly. Mimo jiné říkala, co budou mít práce s tím doplácením, jako papíry a organizace, že si to nikdo neumí představit. takže to přijde od nich. Teda aspoň jsem to tak pochopila.

Příspěvek upraven 07.10.10 v 10:14

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 07.10.10 10:13
-kamila píše:
Ahoj holky,prosím chtěla jsem se zeptat. Od 11.září jsem na mateřské,šla jsem 8 týdnů před termínem porodu. Papíry jsem odnesla do práce ještě předtím,zatím mi nedošlo nic ani peníze.Chtěla jsem se zepat ke kolikátému asi vyplácí a pokud to bude méně než těch 7600 tak jestli mii to doplatí,nebo si to musím oblítat a tak a pokud ano tak až po porodu,nebo už teď ? Prosím poraďte :?:

Každá ČSSZ to vyplácí jinak, každopádně ti to bude vyplácet pobočka podle sídla zaměstnavatele, zkusila bych ještě chvilku počkat nebo jim můžeš zavolat, jestli jim dorazily všechny podklady a něco v nich nechybí.
Jinak pokud to bude méně než 7600,– tak teď ti nikdo nic nedoplatí. O doplatek můžeš požádat po porodu a žádá se na sociálním odboru při UP podle tvého trvalého bydliště.

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 07.10.10 10:13
-kamila píše:

Já šla taky ke svýmu zaměstnavateli, resp. ke mzdové účetní, ona je hrozně fajn a všechno vyplnila, zařídila, udělala, poradila, já se skoro o nic nestarala a když bylo něco potřeba, volala mi, abych donesla to a to. Taky jsem dostávala mateřskou kolem 11. dne měsíce a vypočítáva se to za 6 měsíců platu zpětně. Myslím teda, že 6 měsíců. :think: Dostávala jsem ji hned od následujícího měsíce.
Moje kamarádka, která spadala pod sociálku v Praze (já v Brně) ale nedostala mateřskou snad půl roku, že tam měli nějaké problémy a „bordel“.To bylo v první půlce tohoto roku, rodila v říjnu 2009 a ještě v dubnu 2010 neměla ani korunu. Vlastně ani nevím, jak to dopadlo, dlouho jsem ji neviděla.

-kamila
Závislačka 3064 příspěvků 07.10.10 10:33

Holky moc děkuji.
Když jsem se ptala v práci tak mi šéfová řekla,že vůbec neví,protože u nich holky nechodily na mateřskou a to bylo všechno.A u nás na pobočce sociálky se na vás jen šklebí,půl hodiny čumí do počítače a pak vám řeknou ani ty papíry nevypisujte,stejně vám to nevyjde. A tak se tu u nás řeší všechno.Hlavně,že mají holky namalovaný nehty a uvařené voňavé kafíčko. :zed: :zed: :zed:

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 07.10.10 10:41

ahoj, mateřská mi dneska přišla, doplatek nic :nevim:

nevíte od kdy bude to zvýšení vyplacené? Jestli od toho června a nebo až od července? Dík :kytka:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 07.10.10 10:45

Stejně si nedovedu představit, kde na to chtějí vzít??? Teda Kalousek byl proti, byl to ještě Paroubkův nápad, kterej dneska Kalousek řeší, ale stejně :-) No, dokud ty peníze nebudu mít v ruce, moc tomu nevěřím :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >