Reklama

Dort bez mléčných výrobků? Jde to upéct?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 30.06.10 20:32
Dort bez mléčných výrobků? Jde to upéct?

Holky, poraďte mi, prosím, z čeho udělat Karolínce dort k narozeninám, když nemůže žádný tvaroh, smetanu, lučinu…Myslela jsem puding z vody, ale nemám s tím žádnou zkušenost, jestli to vůbec jde???
Je tu někdo, kdo řešil něco podobného a podělí se o zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 30.06.10 20:35

Co treba Jablecny?

Jen piskoty, jablicka trochu cukru a pudinkovy prasek?

Nahoru ho muzes klidne prizdobit jedlym papitem- kolem dokola treba marcipanem

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 30.06.10 20:36

Týjo a co tohle?
http://www.toprecepty.cz/…peceny-dort/

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 30.06.10 20:37

Taky bych doporučovala ten nepečený jablečný, problém ale je, že mě teda bez šlehačky na vrchu nechutná :-(

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 30.06.10 20:41

Díky, ten jablečný se zdá super, vyzkouším to před Dnem „D“! A jaký doporučíte cukr?? A co dát nahoru marmeládu? Jakou?
Doteď jsem jí nic nesladila ničím ani nedla marmeládu! promiňte, že jsem jak negramot!

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 30.06.10 20:42
xangel87 píše:
Taky bych doporučovala ten nepečený jablečný, problém ale je, že mě teda bez šlehačky na vrchu nechutná :-(

taky se muze slehacka dodat az na taliri a dcerka nebude mit- no ne?

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 30.06.10 20:43

Týjo já dělám někdy jak píšeš pudink z vody, teda buď ze šťávy, nebo kompotové vody, to dělám jen na tenčí piškotové těsto, pokladu to ovocem, když třeba jahodama tak použiju i červený pudink, nebo když třeba broskve tak použiju vanilkový, jde to udělat jen s oslazené vody, nebo jak píšu ze šťávy, dává se stejně jako mlíka půl litru na jeden sáček a cukr do vody jako do mlíka a pokud do šťávy tak míň, chutná to jako želatina my to máme rádi, protože želatina se mě zdá děsně tuhá a gumová. Pokud můžeš udělat piškot tak bych si se zbytkem vyhrála, dala více ovoce, třeba i kiwi nebo jiné a nějak krásně uložila a pak zalila tím pudinkem, on je mírně průhledný tak to naskládané půjde vidět, můžeš tam vyskládat třeba i jméno nebo věk, barevného ovoce je spousta. :wink:

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 30.06.10 20:47
ka-tka píše:
xangel87 píše:
Taky bych doporučovala ten nepečený jablečný, problém ale je, že mě teda bez šlehačky na vrchu nechutná :-(
taky se muze slehacka dodat az na taliri a dcerka nebude mit- no ne?

No to je pravda, ale jestli jí to bude chutnat bez toho, ten dort to prostě nějak doplnuje.Já nemít šlehačku, nejím ho..

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 30.06.10 20:48

Trixinko, jsi hodná, za ty nápady. Malá ale ještě tolik druhů ovoce nejí, jsem opatrná, ta alrgie na mlíko mě dost vyděsila (měla příšernou reakci).
Kupujete normální piškoty? Nebo jaký druh, klidně zančku. A co ten cukr, prosím? Hroznový?

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 30.06.10 20:51

Týjo, já dávám krystal, piškoty obyč. a marmeládu nedávám :wink:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 30.06.10 20:53

Fakt krystal, jo?

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 30.06.10 20:54

No, vždyť se to vaří ve vodě s jablky, takže se rozpustí :wink:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 30.06.10 20:58

Ale jo, to je jasný, že se rozpustí, spíš jsem myslela, něco zdravějšího :wink:

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 30.06.10 21:02

Týjo já jsem si všimla až pak že to bude k 1.roku, ale naše malá měla něco podobného upečeného na jeden rok taky, u focení to vypadalo pěkně a pak měla jen úplně pár lžiček piškotu normálně doma dělaného a toho pudinku bez kousků ovoce, ona mi vůbec všechno jedla později, spíš jen olizovala lžičku z dortu. Ale určitě něco vymyslíš. :wink:

Jo a někdy jsem místo obyčejného cukru použila Glukopur, jestli je zrovna zdravější nevím. :nevim: Je hroznový.

Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 30.06.10 21:16

nevím jak je na tom malá s čokoládou? co čokoládový dort?
já dělám obyč. lité těsto:
1 1/2 hrníčku hl. mouky
1 hrníček cukru
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
2 vejce
voda dle potřeby, aby se těsto táhlo jako láva

toto smíchám, pak přidávám holandské kakao, pořádně vymíchám a nakonec do těsta vmíchám nalámanou hořkou kvalitní čokoládu. Dám do formy, kam předtím dám pečící papír a do toho pečícího papíru naleju těsto, dám péct na 170 až 180 stupňů, peče se to cca 60 min a pak nechám vychladnout a poleju čokoládovou polevou a posypu nastrouhanou čokoládou, samozřejmě, že dozdobit je tak akorát na fantazii.

Je to jednoduché a mooc dobré.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >