Dovolená autem s dítětem do 2 let

1425
16.7.13 13:37

Dovolená autem s dítětem do 2 let

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mátě někdo zkušenosti s cestováním(autem) s prckem do dvou let, myslím tím větší dálky, jako 20 hodin a více… Máme jet na dovolenou a cesta nám má trvat 24 hodin a doufám že ne více. Ještě jednou: Mé dotazy jsou: Jestli máte zkušenosti s výše psaným cestováním, jak vaše děti cestu snášely. A TI, co tady chtějí dávat jen chytré rady a urážky, ať to ani nečtou, na vaše komplexy nejsem zvědavá :-) Ostatním děkuji za vaše odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58616
16.7.13 13:39

Mám zkušenosti jen s kratšími trasami (8 hodin), a buď přes noc /naprosto v pohodě/, nebo přes den a časté přestávky. Zvládnout se to dalo v pohodě, ale občas jsme museli zastavit, nechat proběhnout, prolézt.. :think: Jen se zeptám, kam až to jedete? 24 hodin je fakt hodně. Bude po cestě odpočinek (spánek a pod?). Známí teď jeli z Anglie, holčině je necelý rok, cesta cca 12 hodin a úplně v pohodě, vzali to přes noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
16.7.13 13:43

Taky bch jela pokud možno co nejvíce přes noc :palec: hlavně si vem sebou hodně hraček, možno i nějaký přehrávač na pohádky(pokud máš možnost) prostě cokoli co dítě zabaví na delší dobu a střídat aktivity, zpívat si, prohlížet knížky(já při jedné cestě naučila kluka jak dělají zvířátka z knížky o zvířátkách :mrgreen: ) a co nejvíce zastávek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24101

Jela jsem 27h bez ditete autem a pokud nepujde o zivot, tak uz nikdy to nehodlam zkouset znovu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425

Děkuji i za takovou odpověď :-) No my do Bulharska, Cesta má trvat těch celých 24 hodin a to doufám že se dobře pojede, že nebudou zácpy atd..aby to nebylo víc…Máme vyjíždět dopoledne a druhý den dopoledne tam máme být. Mám z toho docela dost strach, protože malej nerad jezdí, a to jezdíme od malička ale nejvíce tak 5 hodin..Ale nerad sedí v sedačce, chce se hýbat a řádit a nikdy mi ani v autě neusnul.Ani ty delší cesty…Jenže i když jsem zvažovala možnost letu s ním tam, prodražilo by se to už teď tak minimálně jednou tolik co celá dovolená. A jedem pohodlným autem, více rodin, zastavovat budeme, hlavně i kvůli dětem. Ale asi na spánek nikde ne, budem mít střídající se řidiče. Ale doufám že přes noc snad bude spinkat v pohodě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
16.7.13 13:45

cizova Jj, budeme mít flashky a na nich všechny možné pohádky a písničky co má rád a obrazovku bude mít svou před sebou, ale na jak dlouho ho to zabaví, uvidíme :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3369
16.7.13 13:46

Jeli jsme s dcerou, když jí byly dva měsíce. Polovina rodiny žije v Rumunsku, tak jezdíme tam, cesta trvá cca 30 - 36 hodin. Chce to časté zastávky, takhle v horku dávati častěji napít, dávat pozor na přehřátí ( dobré je koupit autosedačku, ve které se dítě nebude příliš potit). Dcera snáší cestování v pohodě, většinu cesty prospala. Na konci července jedeme znovu a zabalím si pro jistotu na cestu pár hraček, přece jen už je trochu větší a začíná se v autě nudit :) Podle mě je lepší dlouhá cesta autem s takhle malým prckem než pak se starším :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
16.7.13 13:46

@Thomasita hlavně vzít dost hraček, natrénovat básničky, říkadla a tak :)

Co se mi osvědčilo, tak některé hračky a knížky jsem před cestou třeba na měsíc schovala a pak je vzala s sebou. A pro prcka to bylo něco „nového“, tak si s nimi vystačil hrát déle. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58616
16.7.13 13:49
@Thomasita píše:
Děkuji i za takovou odpověď :-) No my do Bulharska, Cesta má trvat těch celých 24 hodin a to doufám že se dobře pojede, že nebudou zácpy atd..aby to nebylo víc…Máme vyjíždět dopoledne a druhý den dopoledne tam máme být. Mám z toho docela dost strach, protože malej nerad jezdí, a to jezdíme od malička ale nejvíce tak 5 hodin..Ale nerad sedí v sedačce, chce se hýbat a řádit a nikdy mi ani v autě neusnul.Ani ty delší cesty…Jenže i když jsem zvažovala možnost letu s ním tam, prodražilo by se to už teď tak minimálně jednou tolik co celá dovolená. A jedem pohodlným autem, více rodin, zastavovat budeme, hlavně i kvůli dětem. Ale asi na spánek nikde ne, budem mít střídající se řidiče. Ale doufám že přes noc snad bude spinkat v pohodě..

v takovém případě bych se akorát bála toho, že neusne :think: pokud cestování nemá zrovna rád, tak nezbyde nic jiného, než ty časté zastávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
16.7.13 13:53

Moooc děkuji za rady, já věřím že to zvládneme, no budeme muset :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11478
16.7.13 13:55
@pikola píše:
Jela jsem 27h bez ditete autem a pokud nepujde o zivot, tak uz nikdy to nehodlam zkouset znovu :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
16.7.13 13:55

@Martina.se No právě, ale zase si říkám, že až se opravdu hooodně unaví, stejně usne, zvlášť večer, to doufám že tu noc by mohl tak nějak snad prospat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11478
16.7.13 13:58

No, já mám dítě podobné nátury, jak tvé. Cestování autem nesnáší. Jediná spása je dvd s krtkem. Ale i tak bych nejela dýl jak 8 hodin, jednu takovou cestu mám v živé paměti z nedávné doby :zed:. Byli jsme na větvi i já a manžel. My jezdíme k jeho rodině, tak to musí být, ale mužovu dovolenou strávíme letos v zájmu zachování našeho psychického zdraví v klidu domova :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11478
16.7.13 13:59

@Thomasita Nevím, naše malá čím víc je utahaná, tím víc řve. Hodně štěstí přeju :kytka: (myšleno upřímně ;) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
16.7.13 14:00

No když budete vyjíždět takhle taky bych se taky bála toho že na noc neusne :nevim: nejlepší by bylo vyjet večer před tím než máte naplánované aby vám napřed usl na noc :nevim: ale pokud vás jede vícero rodin tak bude problém se asi domluvit…ono jedno rozmrzelé děcko co mu nejde usnout v autě když je přetažené dokáže člověku dost cupovat nervy…kor když tam těch dětí bude více

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama