Dovolená - netradičně a v Evropě

Anonymní
24.5.18 19:38

Dovolená - netradičně a v Evropě

Pěkný podvečer.
Plánujeme dovolenou a nevíme, kam jet. 4 roky po sobě jsme byli v Chorvatsku a miluju to tam, ale chtěla bych letos změnu.
Chtěla bych nějakou „jinou“ dovolenou. Klidně třeba to Chorvatsko, ale ne klasicky na 10 dní do apartmánu k moři s pár výlety. Klidně jinou lokalitu, nejlépe asi dostupnou autem, ale i letadlo bychom mohli vzít v potaz.
Sama nevím, co mě vlastně láká zkusit. Třeba poznavacka, nějaké jezero místo moře, loď… nevím. A tak bych byla ráda za nějaké tipy od vás, kde jste třeba byli a bylo to tam nezapomenutelné.
Cenově nějak rozumně a ne nic úplně dobrodružného, lezení po skalách a podobně nás moc nebere.
Jsme mladý bezdětný pár, pojedeme buď sami dva, nebo s dalšími dvěma kamarády.
Prosím o anonym, řešili jsme to s kamarády a nechci, aby mě podle této diskuze poznali.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16825
24.5.18 19:41
@Anonymní píše:
Pěkný podvečer.
Plánujeme dovolenou a nevíme, kam jet. 4 roky po sobě jsme byli v Chorvatsku a miluju to tam, ale chtěla bych letos změnu.
Chtěla bych nějakou „jinou“ dovolenou. Klidně třeba to Chorvatsko, ale ne klasicky na 10 dní do apartmánu k moři s pár výlety. Klidně jinou lokalitu, nejlépe asi dostupnou autem, ale i letadlo bychom mohli vzít v potaz.
Sama nevím, co mě vlastně láká zkusit. Třeba poznavacka, nějaké jezero místo moře, loď… nevím. A tak bych byla ráda za nějaké tipy od vás, kde jste třeba byli a bylo to tam nezapomenutelné.
Cenově nějak rozumně a ne nic úplně dobrodružného, lezení po skalách a podobně nás moc nebere.
Jsme mladý bezdětný pár, pojedeme buď sami dva, nebo s dalšími dvěma kamarády.
Prosím o anonym, řešili jsme to s kamarády a nechci, aby mě podle této diskuze poznali.

My loni byli pádlovat na chorvatských a bosenských řekách, ale to píšeš, že nechceš nic dobrodružného. To je škoda. :( Byl tam klid a pohoda. Super koupání, skákání do vodopádů a hlavně jsme projeli hlavní národní parky.
Všechno s průvodci a cestovkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 19:42
@P4ja píše:
My loni byli pádlovat na chorvatských a bosenských řekách, ale to píšeš, že nechceš nic dobrodružného. To je škoda. :( Byl tam klid a pohoda. Super koupání, skákání do vodopádů a hlavně jsme projeli hlavní národní parky.
Všechno s průvodci a cestovkou.

A do jaké míry musí být člověk schopný vodák na takovou dovolenou? :) My jsme v tomhle nepolíbení.

• Citovat
  • Nahlásit
16825
24.5.18 19:47
@Anonymní píše:
A do jaké míry musí být člověk schopný vodák na takovou dovolenou? :) My jsme v tomhle nepolíbení.

Naprosto v pohodě, je to vhodné i pro rodiny s dětma. Nic moc náročného a jede se to na pohodové vodě a nafukovacích lodích, kde se necvakneš. A většina nájezdů je na klidné vodě, protože se spíš projíždí po takových stupních. Řekla bych že 1-2 dny rozpádování tady v Čechách bohatě stačí, ale dá se to natrénovat i tam.
https://cvok.cz/…-dny-u-more/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
24.5.18 19:55

Bosna… Mostar je nadherne mesto napriklad

• Citovat
  • Nahlásit
3853
24.5.18 19:58

Pro mě nej dovolené v Evropě byly okruh Norskem, několikrát Švýcarsko: oblasti Interlaken, Luzern a Zermatt a turistika v Dolomitech. Nejsme žádní horolezci, čistě turistika, ve Švýcarsku navíc vede na každý kopec lanovka nebo vlak, dá se to různě nakombinovat. V Dolomitech jsme byli na několika ferratach ale i na normálních túrách, krásně je na Brentě a v blasti Rosengarten a Tre Cime. U Interlakenu je na výběr kvanta možností, výlety na jezera, k vodopádům, na hory, vlakem skrz Eiger na Jungfrau, okružní výlety vlakem, různě to lze nakombinovat s turistikou. V Zermattu výlety na ledovce, kolem Matterhornu atd. Těch možností je plno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
24.5.18 20:04

Co Černá Hora? MOře podobné Chorvatsku, ale pro většinu neobjevená země, takže dobrodružství a je tam bezpečno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3383
24.5.18 20:15

Tím, že se bojím lítat, tak vymyýšlím pořád nějaké evropské dovolené :)

Za mě byl naprosto parádní a nenáročný okruh Beneluxem… Nejdelší část dovči Holandsko, to je fakt paráda, i v moři jsme se koupali, krásné přírodní parky, všude je to blízko, perfektní lidi… Belgie a Lucembursko… Ubytko jsme si našli přes booking… Všechno jsme projeli autem, pecka!

Sicílie - tam jsem se hecla letadlem, dvě hodinky, letenky přes net zpáteční za 3 tis… Půjčili jsme si auto, projeli úplně celý ostrov i nekomerční místa, Etna… Pár dní válení u moře… Pecka, stálo to pár peněz…

A teď v těhu jsme byli u rakouských jezer v okolí Salzburgu… Taky žádná extrémní dovča, Wolfgangsee naprosto perfektní, moc krásné, dá se i koupat, výhled na Alpy, fakt moc krásné, voda naprosto průzračná.

Přeji hlavně parádní a pohodovou dovču :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7280
24.5.18 20:41

Taky doporučím wolfgansee, byli jsme tam s dětma v kempu loni a paráda. cesta autem kousek, krásné koupání, čistá voda, na koci léta teplá. V kempu půjčovali skoro zadara paddle boardy a kajaky, tak se dalo projet. Okolo jsou krásné hory, kam se dá jít na výlety. Vyjeli jsme lanovkou an ledovec, projeli se na kolech okolo jezera…
A myslím, že i další jezera třeba v Korutanech musí být taky krásná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
24.5.18 21:54

Rakousko, Niederthai, penzion u Heidi, která, nám poradila skvělé výšlapy po okolí, nádherné výhledy, nepřelidněné, nezapomenutelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
25.5.18 05:14

Již jsem na tomhle serveru psala několikrát, že hodně rádi pro zážitky cestujeme vlakem do Bulharska. Je to z části poznávačka a z části pobyt u moře.

Takhle se dají dělat i jiné země.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7280
25.5.18 14:11
@-Evka- píše:
Již jsem na tomhle serveru psala několikrát, že hodně rádi pro zážitky cestujeme vlakem do Bulharska. Je to z části poznávačka a z části pobyt u moře.Takhle se dají dělat i jiné země.

To zní zajímavě, ale mně přijde vlak hrozně drahej (teda pokud nejdeš na akci s DB).
Kde kupujete jízdneky a kolik to vyjde? Kupujete hodně dlouho dopředu?

díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
26.5.18 08:43

Jízdenky se dají sehnat i v různých akcích - existují různé servery, kde jsou vypsané různé kombinace slev. Momentálně si nemůžeme s mužem vzpomenout na jednu dobrou konkrétní stránku. Někdy se vyplatí koupit jízdenky ve vnitrozemí.
Jezdili jsme na Eurodomino.
V této době již letenka vyjde levněji, ale třeba směrem na Balkán nás to více táhne vlakem kvůli těm zážitkům z cest.
Jinak jízdenky kupujeme cca 2 měsíce dopředu kvůli místenkám, které nejdou/nešli kupovat dříve. Teď jsme již 3 roky nikde nebyli, takže to může být jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama