Zájezd do Londýna - cena?

26
24.5.18 18:20

Zájezd do Londýna-cena?

Ahojky,
chystáme se na prodloužený víkend do Londýna…chtěli bychom jet na vlastní pěst. Kolik to zhruba může stát na jednoho? Máte nekdo zkusenosti a libilo se vam tam? Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2778
24.5.18 18:27

My byly ve třech loni v květnu. Ubytování přes AirBnb, nejlevnější letenky, i tak to vyšlo cca 7500/osoba + útrata tam - tj. jídlo, jízdné, vstupy tak další 3 000. jeli jsme od čtvrtka do pondělí…

Jinak se mi líbilo moc, ale chtělo by to na dýl, takhle to bylo hodně hopem. Dávala jsem to jako dárek mamince, jela ještě teta, takže jsem to ladila podle nich. Chtěly jet na Stonehenge, to sežralo jeden den, jinak by se to asi dalo stihnout dobře :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.18 18:30

Londýn je nejkrásnější město, kde jsem kdy byla :) mám k němu velmi osobní vztah.
Byly jsme tam naposledy před 3 lety v září. Letenky doporučuji zařídit o nejdřív, pak v Londýně koupit denní lístek na MHD a všude jezdit busem, metro spíš jako zážitek :lol:
Byli jsme 2 dospělí a od čtvrtka do pondělí. Celá „akce“ nás vyšla zhruba na 20.000 i s letenkami :)
MHD i ubytování v Londýně je mega-drahé :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.18 18:32

… Ps: z letiště doporučuji jet autobusem, jede až na Victoria Station a při jízdě se dá krásně podívat na nejdůležitější pamatky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3970
24.5.18 18:40

Myslím, že jet na vlastní pěst je mnohdy dražší, než s cestovkou. To uvažte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24462
24.5.18 18:45
@Nikolka135 píše:
Ahojky,
chystáme se na prodloužený víkend do Londýna…chtěli bychom jet na vlastní pěst. Kolik to zhruba může stát na jednoho? Máte nekdo zkusenosti a libilo se vam tam? Dekuji :kytka:

byla jsem loni, letecky(pravda s british airlines), ubytování přes airbnb a kolem těch 8000Kč za osobu, v ceně teda i lítačka na MHD asi za 1000Kč. Taky jsme bydleli fakt v centru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2778
24.5.18 18:46

@Čičorečka
To je asi možné, u nás taky tolik nešlo o cenu, ale nemám ráda organizované zájezdy. Když se domluvím, tak si to radši všechno naplánuju sama podle nálady a tak… Ostatně proto jsem tam s tetou a maminkou jela - jako průvodce a organizátor, měly program na míru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2597
24.5.18 18:50

Byli jsme na vlastní pěst loni na podzim s přítelem a pohoda, letenky přes Ryanair za „pár korun“, ubytování přes Booking na tři noci v hotelu last minute (doopravdy, sháněli jsme až pozdě odpoledne první den v Londýně) přímo na Paddingtonu, zbylé dvě jsme měli domluvené s jednou holčinou, takže i ubytko nás vyšlo dobře. Snídaně jsme měli v hotelu, u holčiny jsme si vždy něco obstarali po cestě do centra, obědy jsme si brali rybu sebou napůl (porce jsou velké, pro dva jedna ryba stačí a když si to člověk vezme ven platí míň, můžu dát tip i na tři výborné fish and chips restaurace a úžasný obchůdek s cupcakes). K véče jsme si vždycky koupili něco v sámošce, je tam třeba Poundland, tam je to levné. Největší částku jsme dali za tu městskou hromadnou dopravu a potom samozřejmě zábavu - platila jsem balíček kde bylo Coca-cola London eye, London dungeon a Madame Tussauds + jsem předem objednávala Harry Potter prohlídku studií (doporučuji, vážně pecka). Jinak MHD jsme měli jen ráno do centra, přes den jsme se pohybovali pěšky (měli jsme na každý den naplánovaný okruh, třeba i 20 km ale my rádi chodíme) a potom zase MHD na ubytování. A když vám zbyde čas doporučuji muzea - Natural history museum, nebo Science museum. Jsou za dobrovolný příspěvek, takže vlastně zadarmo a vážně hezká. Jinak z atrakcí - Madame Tussauds nás celkem bavilo, London dungeon nás nenadchl, Harry Potter bomba, London eye hezké ale nic bez čeho by člověk nepřežil, Muzeum Sherlocka Holmese spíš nic než moc. Celkem jsme tam nechali za jednoho asi 11 000 komplet všechno včetně těch finančně náročných akcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24462
24.5.18 18:52
@Čičorečka píše:
Myslím, že jet na vlastní pěst je mnohdy dražší, než s cestovkou. To uvažte.

hele já mám třeba ráda organizované zájezdy, strašně mě baví poslouchat průvodce atd. ale tohle mělo taky něco do sebe, klidně jsme trajdali do půlnoci a ráno si vyrazili až v 10 atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
24.5.18 18:53

My byli na 2 noci a všechno včetně jídla, letenek a ubytka nás vyšlo na 5000,–/os

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2597
24.5.18 18:53

A vlastně jsme vezli ještě nějaký kraviny z tama, takže příště počítám s nižší částkou. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3970
24.5.18 19:04

@Lara Farseer Já měla pocit, že o cenu jde, když se na ni ptáš. Tak to se omlouvám. My jsme loni jeli do Paříže a stálo nás to 40. Na čtyři dny. Myslim, že s cestovkou by to vyšlo líp. A jet přes cestovku už tak dvacet let neznamená mít nalinkovanej program.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
24.5.18 19:05

Letěli jsme za 800 zpáteční letenka / osoba, ubytování jsme našli na FB u slováků za pár kaček, nejvíce jsme utratili za kulturu

• Citovat
  • Nahlásit
33
24.5.18 19:12

Letim s pritelem v cervnu, ubytko za 5600,– ( na 5 noci), letenky zpatecni za 1400,– no a nejaka utrata pocitam tak 5000 (tak snad se vlezem :D), plus jeste bus zpatecni za 380kc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16806
24.5.18 19:37

Za mě je Londýn super město, kde člověk nemusí ani tolik utratit, když ví jak na to. Letenky přes skyscanner. cz; ubytování bych řešila přes airbnb a pohlídala si, aby to bylo v zóně 1 - 2 kvůli dopravě, oyster kartu a jedondenní pass; a na jídlo se dá docela dobře ušetřit nákupem v Lidlu, jinak restaurace typu eat as much as you can (v centru třeba Pizza Hut) a nebo nějaký fast food; co se týká památek, tak se toho dá spoustu projít a vidět zvenku; a většina muzeí je gratis…z placených věcí bych asi volila London Eye a možná Madamme Tussauds a nebo Tower; a jinak bych víc neplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama