Salzbursko, Irrsee - co si nenechat ujít?

53
22.5.18 11:45

Salzbursko- Irrsee

Prosím, pojedeme autem k jezeru Irrsee-Salzbursko. Na šest dní-což není moc. Co si nenechat ujít? Vyplatí se nákup nějaké rakouské karty? Máme dvě děti 3 a 12let, dva dospělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13904
22.5.18 11:59

Mrkni na sdetmivbaglu.cz tam nějaké salzbursko myslím bxlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1476
22.5.18 12:26

...

Je tam toho mrtě, ale spíš směrem do hor. Proto je dle mého názoru lepší Wolfgangsee, nebo Hallstättersee. Slevovou kartu Salzkammergut seženete v každých turistických informacích, a rozdávají je i penziony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
22.5.18 13:23
@Tecumseh píše:
Je tam toho mrtě, ale spíš směrem do hor. Proto je dle mého názoru lepší Wolfgangsee, nebo Hallstättersee. Slevovou kartu Salzkammergut seženete v každých turistických informacích, a rozdávají je i penziony.

Děkuji, můžeme dojed autem i na nějaký vzdálenější cíl. Spíš mi jde o to, nenechat si ujít něco z nejznámějších míst. Přemýšlela jsem nějaké solné doly, Salzburg, Orlí hnízdo, nějaké známé koupaliště nebo lázně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1476
22.5.18 13:44

...

1. Tak zážitek byla výprava na horu Schafberg. Vyjíždí vláček z obce Sankt Wolfgang a jede až na vrchol hory. Tam je restaurace a fantastický výhled do okolí.

2)Hallstatt, solné doly + (cca 5km dále)lanovka na Dachstein a vyhlídkou 5 prstů (5fingers). Jsou tak taky 2 jeskyně. Ve městě si lze pronajmout člun s malým elektromotorkem a jezdit si po jezeře.

1. Salzburg + solné doly v Halleinu
  1. Našel bych i další typy, s dětmi jde o to, aby toho neměly moc. V místě vám určitě poradí i cíle, které by byly vhodné pro prcky.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.18 14:15

Za me Hallstatt nic moc - hrozná spousta turistů. Je to tam akorát na rychlé podívání.

wolfgangsee bylo příjemnejší, tam je i na koupání, není tak přecpáno a cestou byly hezké rakouské chaty s rozkvetlými truhlíky.

Nejvíc doporučuju gossausee - krásné jezero, které se dá obejít po břehu, krásné údolí, pro nadšené turisty se dá i pokračovat od vzdálenejšího konce pešky k dalším, menším jezerům - opravdu výjimečne krásná příroda. Lidé se tam koupali také, dá se dojet blízko k jezeru autem, a je tam hned na břehu restaurace. Myslím, že pokud nevadí rodičům tlačit kočár nekolik kilometrů, tak terén je i na kočárek. Byli jsme loni v rakousku 14dní, videli jsme toho hodne, ale na tohle vzpomínám nejradši, občas když mám v živote krizi, představuju si, že jsem zase tam a procházím se po břehu :srdce:

Další výbornej zážitek je eisriesenwelt - obrovská ledová jeskyne. To už ale možná pro decka uplne neni - jede se lanovkou a pak ješte docela velkej kus pešky do kopce, v jeskyni je zima a hodne schodů. To už je spíš pro dospelé. ale zážitek taky neopakovatelnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1476
22.5.18 17:21

...

Ano, Gosausee je nádherné taky, je tam i klidněji. Kousek od toho je venkovní zábavní park Urzeitwald. Za mě blbost, ale moje pětiletá dcera se tam hodně vyblbla, jezdila tam na voru apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama