Kapverdy - zkušenosti?

3844
23.5.18 17:04

Kapverdy - zkusenosti?

Ma nekdo osobni zkusenost s dovolenou na Kapverdach? Resim ted narychlo vyber stare dovolene a domluvila jsem se s mladsim synem, ze nekam vyrazime. Vaham jestli Rhodos nebo Turecko a napadly me prave jeste Kapverdy. Ale zkusenosti na netu jsou rozporuplne. Nejradeji bych jela do Thajska nebo Indonesie, ale tolik toho volna zas nemam, necele 2 tydny. Byl nekdo a ma osobni zkusenost proc na Kapverdy jet nebo naopak vubec ne? Predem dik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2674
23.5.18 17:24

Byla jsem na předloňské Vánoce. Bylo chladněji, ale my vlezeme do každé vody :-). Byli jsme i na výletě kolem ostrova, mně a skoro dospělému synovi se to líbilo. Fakt záleží na tom, co kdo od dovolené očekává.

Příspěvek upraven 23.05.18 v 18:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2674
23.5.18 17:32

Byli jsme v hotelu Belorizonte na Sal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.18 17:35

Byly jsme loni v říjnu a opravdu nádhera, naprosto boží dovolená, klídek, oceán, velké vlny, nejde tam teda plavat, protože je to živelný oceán, hotel úžasný a čistý a lidé kolem také usměvavý, byly jsme moc spokojeni. A to máme za sebou opravdu hodně dovolených včetně Las Vegas, Karibiku apod…Moji rodiče tam jezdí každý rok a nemůžou si to vynachválit! Konkrétně jsme byly na ostrově Boa Vista, prý Sal už není taky hezký, je spíše pro mladší, hodně diskotéky atd…, Boa Vista má zachovanou trosku tu přírodu a je tam klídek… :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
13994
23.5.18 17:55

My byli na Salu taky a taky v Belorizonte, v červenci, bylo chladneji, ostrov je velmi malý, prý je to tím… ale koupat se dalo kazdy den, voda spise asi chladnejsi, vlny byly, zadna placata voda a to ani rano a docela rychle hloubka, vubec to tam neni vhodne pro male deti, ale bylo jich tam hafo, hlavne španělů, nechápala jsem, ale zas tam měli velmi dobry animacni program, ale i bazeny byly chladnejsi. viděli jsme malý žraločky (na výletě v zátoce ne na pláži kde jsme se normalne koupali) a solny doly, koupali jsme se v te vode, ktera je slanejsi nez černy moře, byly tam k vidění i mega želvy. jidlo bylo ok, hodne varili v troube a v pare, hodne zdravy, malo slany, vyber velky, ale moc se neobmenoval, ale nikdy jsme neodesli hlavovy, sladky se jist nedalo, strasne sladky, ale uplne brutalne… a jestli jste hodne vyletovi, tak zvolte jinou destinaci, ostrov projedete za den, pak se muzete jit potapet, na ty zelvy, na žraloky, na jizdu pousti a to je tak vše jo a ještě surfovat, ale me se tam libilo, bylo to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.18 18:31

My byli dvakrat na Salu. Plaz a more parada. Pocitej s vetrem a vlnami. Poprve to byla skoro echt Afrika, podruhe uz vic hotelu a sluzeb. Ted bych to tam asi nepoznala. Ja byla spokojena. Ale kazdy ma jine preference.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
23.5.18 18:59

My byli na Kapverdách začátkem listopadu na Salu. Pokud milujete plavání, jako já, tak je to tam nádhera, stačí překonat první vlnu a pak už je to paráda plavání v křišťálové vodě. Moc nám tam chutnalo, stejky z tuňáků úžasné. DO bazénů jsme vůbec nešli, oceán je nádherný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13994
23.5.18 19:01

@mamoch jo, ty stejky s tuňáků byly boží :-D ty mi chybí, nejvtipnější bylo, že mi asi první dva dny nedošlo, že to vůbec tuňák je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
23.5.18 19:10
@debra.morgan píše:
@mamoch jo, ty stejky s tuňáků byly boží :-D ty mi chybí, nejvtipnější bylo, že mi asi první dva dny nedošlo, že to vůbec tuňák je…
:))) jojo, tahali je z moře na molo, pořádní mackové to byli. Mě chutnalo i sladké, čokoládová pěna, tvarohové koláče a nepřišlo mi to přeslazené - zřejmě už cukru ubrali.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13994
23.5.18 19:20

@mamoch tyjo, my tam byli před rokem :-D jedini co se ze sladkyho dalo jist byla hruska asi fambovana a pak nejaky ty peny v tech sklinkach a obcas zele a myslim jeste jeden druh rezu…a pak ovoce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13994
23.5.18 19:22

@mamoch jo to molo bylo kruty, chodili jsme se divat kazdy den a to co v tom oceanu žije, co zas ulovili, to nechceš potkat, a pak vlez do ty vody :-D oni tam toho tunaka jí jam my kuře tady :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3844
23.5.18 19:48

Na vylety jsme, vetsinou mame putovni dovolene, ale umime se i valet a mne to zrovna ted celkem pritahuje. Bavi nas plavani, snorchlovani, potapeni a syna surfovani na velke vlny jsme celkem zvykli. Jeste to promyslim. Jak je to s metipristanimi? Cetla jsem to na jednom blogu a bylo to dost zmatene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
23.5.18 20:11

@Ijen My jsme letěli z Prahy přímo na Sal, jenže z důvodu silného protivětru jsme museli přistát na v Las Palmas na Kanárech, aby doplnili palivo, takže jsme letěli přesně deset hodin, což je neobvykle dlouho, ale stalo se. Zpět jsme svištěli po větru a za pět a půl hodiny jsme byli v Praze. Nekupujte si víza od cestovky, přímo na letišti na Kapv. je to levnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caboverde
23.5.18 20:24
@Ijen píše:
Na vylety jsme, vetsinou mame putovni dovolene, ale umime se i valet a mne to zrovna ted celkem pritahuje. Bavi nas plavani, snorchlovani, potapeni a syna surfovani na velke vlny jsme celkem zvykli. Jeste to promyslim. Jak je to s metipristanimi? Cetla jsem to na jednom blogu a bylo to dost zmatene.

Je to pravidelná trasa Praha - Boa Vista - Sal - Praha. My jsme letěli na Sal. Letadlo přistálo nejprve na Boa Vistě, kde vystoupili ti, kteří tam letěli, a nastoupili zase ti, kteří měli dovolenou za sebou a letěli zpátky do Prahy. Pak jsme přeletěli na Sal (cca 15 minut), kde nás vyložili, a nabrali lidi ze Salu, kteří letěli zpátky domů. Cesta nám trvala přibližně sedm hodin, ale zpátky to bylo zase o ten přelet mezi ostrovy kratší.

• Citovat
  • Nahlásit
2674
23.5.18 20:26

@Ijen - cestou tam jsme letěli Praha - Sal, bez mezipřistání. Kdo letěl na Boa Vista, tak po našem vystoupení z letadla pokračoval hned dál. Cestou zpátky jsme letěli Sal-Boa Vista, tam k nám přistoupili další cestující, my nevystupovali. A letělo se do Prahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama