Dovolená v Africe?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janina B1
Kecalka 412 příspěvků 27.06.19 08:15
Dovolená v Africe?

Ahojky holky, plánujeme dovču a chceme zkusit něco jiného než klasiku na jihu Evropy, nebo Karibik - napadla nás Afrika - konkrétně její nejmenší zemička Gambie a nebo pak Kapverdy - ty mi přijdou už spíše ale jako klasika na pláži.
Máte někdo zkušenosti s tropickou Afrikou (Gambie apod)? Jsme bezdětní - pro info. ;)
Díky moc za názory!
Janča

Reakce:
Caboverde
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 27.06.19 08:33

Já mám opakovanou zkušenost pouze s Kapverdama, kam ti stačí základní cestovatelské očkování, které má i moje téměř šestiletá dcera. Cestujeme hodně, nedávno jsem zavrhla Zanzibar právě kvůli očkování proti žluté zimnici. Do nedávna nebylo povinné, pokud jsi cestovala ze zemí, kde se nevyskytuje. Řešila jsem to v zimě a četla jsem mail přímo z tanzánské ambasády, kde bylo jasně napsáno, že je povinné pro každého, kdo chce do země vstoupit. Přemýšlíš o cestě i z tohoto hlediska?

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 27.06.19 08:42

Kapverdy jsou super. I když už je to nějaký pátek, co jsem tam byla naposledy. Lepší to bylo hned napoprvé, před více než deseti lety. To byla taková echt Afrika. Pak se začalo víc budovat a Kapverdy se přirovnávají k černým Kanarum. Nicméně moře krásné, atmosféra super. Nad Gambií jsme také uvažovali, ale nakonec to nevyšlo. Koupání bude dle mého rozhodně lepší na Kapverdách. A možná tam budou méně „otravovat“ místní :mrgreen:

Makca87
Echt Kelišová 7842 příspěvků 27.06.19 08:47

@Janina B1 kdybych měla tolik peněz, jdu kouknout na Keňu :srdce: ;).

Qadra
Kecalka 449 příspěvků 27.06.19 08:47

V Gambii byl manžel na pracovní cestě. Země hezká a bezpečná. Ale zájezdy tam jsou většinou dražší než do sousedního Senegalu.Ten je velmi hezký, bezpečný s možností výletů. jako např. Mušličkový ostrov, přírodní rezervace ( je tedy menší s omezeným množstvím zvířat),výlet do Dakaru…
Kapverdy- za mě hezké, ale víceméně holá pláň. Moře je celkem dost rozbouřené a vhodné spíš pro dobrodruhy a blázny na prknech, pláže dlouhé a písečné…
Boa Vista ( sousední ostrov Kapverd) mi přišel hezčí. Pláže jsou opravdu velmi široké, ale zase okolo nic není…
Za mě jednoznačně TOP byl Zanzibar. Nádherné pláže, azurové moře, mořská strava. Spousta výletů na okolní " ostrovy ",plavání s mořskými delfíny, návštěva hlavního města, přírodní park, možnost návštěvy přírodní rezervace v Africe… Doporučuji hotel Baobab…
Zanzibar byl v letech 2013
Kapverdy a Boa Vista 2012
Senegal 2018

Janina B1
Kecalka 412 příspěvků 27.06.19 08:49

Díky holky,

mně se právě nelíbí, jak se Kapverdy v poslední době staly prostě jak píšeš - Černými Kanáry…
Té Gambie se právě bojím z důvodu těch očkování - zase mě ale láká krajina, fauna apod…
No nevím :)

Caboverde
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 27.06.19 08:55
@Qadra píše:
V Gambii byl manžel na pracovní cestě. Země hezká a bezpečná. Ale zájezdy tam jsou většinou dražší než do sousedního Senegalu.Ten je velmi hezký, bezpečný s možností výletů. jako např. Mušličkový ostrov, přírodní rezervace ( je tedy menší s omezeným množstvím zvířat),výlet do Dakaru…
Kapverdy- za mě hezké, ale víceméně holá pláň. Moře je celkem dost rozbouřené a vhodné spíš pro dobrodruhy a blázny na prknech, pláže dlouhé a písečné…
Boa Vista ( sousední ostrov Kapverd) mi přišel hezčí. Pláže jsou opravdu velmi široké, ale zase okolo nic není…
Za mě jednoznačně TOP byl Zanzibar. Nádherné pláže, azurové moře, mořská strava. Spousta výletů na okolní " ostrovy ",plavání s mořskými delfíny, návštěva hlavního města, přírodní park, možnost návštěvy přírodní rezervace v Africe… Doporučuji hotel Baobab…
Zanzibar byl v letech 2013
Kapverdy a Boa Vista 2012
Senegal 2018

Boa Vista není sousední ostrov Kapverd, ale jeden z Kapverdských ostrovů. Je návětrný stejně jako Sal, který jsi měla nejspíš na mysli. Není tam žádné moře, ale divoký Atlanský oceán :roll:

Terýnek
Kecalka 181 příspěvků 27.06.19 08:56

Asi před 12 lety jsem byla v Jihoafrické republice a můžu opravdu doporučit. Sice chladnější moře, ale jinak je opravdu co vidět, nádherná příroda. Byla jsem v Kapském městě a projížděli jsme až téměř k Port Elizabeth. Super národní parky, všude čisto. Kapské město je spíš evropské ale má svoje kouzlo :-)

Popokatepetla
Závislačka 3411 příspěvků 27.06.19 09:43

Osobní zkušenost nemám, ale 3 moje kamarádky byly na Zanzibaru a všechny nadšené.

vjerunqa
Závislačka 3433 příspěvků 27.06.19 11:41

@Janina B1 Ahoj, byla jsem párkrát v Keni a doporučuji!

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30747 příspěvků 27.06.19 16:10
@vjerunqa píše:
@Janina B1 Ahoj, byla jsem párkrát v Keni a doporučuji!

byla jsem v obou destinacích - Keňa i Zanzibar, ta první však zejména kvůli safari. Zanzibar je však co do pláží nedostižný. V Keni není vždy úplně příjemný vstup do moře - více korálů, na Zanzibaru vždy měkoučký písek. A ta barva moře… to není fotoshop, to je realita. Pokud kapsa dovolí, doporučuji obojí, vždy je to zážitek jiného druhu.

bonika69
Kecalka 112 příspěvků 27.06.19 16:39

Zanzibar - zatím top. Ale sever, jinam ne.

Váš příspěvek
Reklama