Změna času odletu/příletu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 07:27
Zmena casu odletu/priletu

Dobry den, mate zkusenost se zmenou casu odletu/priletu na dovolenou? Dovolena je zakoupena od zimy, pouze jsme resili, odkud letet.Na vyber byl od cestovky termin z jednoho letiste 8 dni a 7 noci, z jineho letiste 9 dni a 7 noci. Takze i kdyz bychom se do Cr vratili napr. v 1 hodinu po pulnoci, realne bychom v zahranici byli o par hodin dele.Nyni jsem ale v pokynech zjistila, ze odlet a prilet je driv, takze budeme mit 8 dni a 7 noci. V puvodni rezervaci je ale 9 a 7.Muzeme se nejak branit? Melo by to smysl?

Reakce:
kacenka841
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 26.06.19 07:36

9dní a 7nocí přece nejde. mělo by tam být 8nocí si myslím… Možná i v té cestovce měli překlep?
Jinak bych asi kontaktovala cestovní kancelář, ale myslím, že v nějakých jejich podmínkách bude určitě napsáno, že čas odletu a příletu se může změnit. Navíc si myslím, že čas mění letecká společnost a ne cestovka.

Aduš8
Kelišová 5347 příspěvků 26.06.19 07:40

Čím byste se chtěli bránit? 9dni a 7 nocí je opravdu nelogické a zřejmě se jedná o chybu, navíc časy odletů jsou plně v kompetenci letecké společnosti.

bjetuschka
Kelišová 5100 příspěvků 26.06.19 07:46

Je to tak, jak píšou ostatní. Určitě to bude napsané někde v podmínkách. Já jsem jednou zažila dovolenou, ta byla na 7 dní - jenže odlet tam byl někdy v 11 večer (a den odletu se počítá do 1. dne dovolené) a odlet domů byl dopoledne. Takže místo 7 dnů bylo vpodstatě spíš 5 dnů. A měli jsme smůlu :(

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 26.06.19 08:13

Ale jde no, ale většinou to je tak, že je to třeba pobyt od středy do středy, ale tu závěrečnou středu se třeba odlita až kolem 23 hodiny a přijet do ČR je třeba v 1 ráno, tak cestovka napíše devět dní. Podle mě to tak i prostě musí napsat. Myslím, že s tím noc neuděláš, cestovka může změnit časy letu, navíc v zimě půl roku před dovolenou je to fakt jen orientační, ještě vůbec nemůžou vědět, jak se lety nasmlouvaji. Upřímně bych teda byla radci, že se letí dřív, stejně vás max ve 12 vyhodí z pokoje a pak člověk stejně v podstatě jen zevluje po okolí, všechny věci v kufru.. :nevim: já to osobně nemám ráda a pokud to jde, hledám dovolené kdy se letí ráno tam a ráno zpět. Ale jako kvůli pár hodinam bych fakt neproudila, ono stačí, aby vám to posunuli o hodinu a přílet bude ve 23.59 a už je to prostě jen osm dní.

nomip
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 26.06.19 08:35

V cestovce jsem pracovala a v podmínkách to bude mít určitě každá CK. První a poslední den slouží k přepravě, cestovka neurčuje časy letů, to určuje letecká společnost a CK s tím prostě nic neudělá.

slivovicka
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 26.06.19 12:07

Buďte rádi, že letite. Vždyť furt všude pisi, že je nedostatek letadel a časy odletu se mění.

PupuP
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 26.06.19 14:26

Viděla už i 9 dní a 7 nocí a znamenalo to, že se třeba odlétá ve 23.00, na hotel dorazíte někdy brzo ráno, ale ubytují vás až po obědě (tj. první noc nemáte zaplacený pokoj v hotelu). a naopak poslední den odjíždíte z hotelu večer a přílet do prahy je třeba v 1.00 ráno, tedy se to počítá jako 9. den. v reálu je to pak samozřejmě dní 7. ale my když jezdíme klasicky na týden (8 dní), tak to beru jako že je to vlastně 6 dní, protože první a poslední den už toho stejně člověk moc nestihne

Caboverde
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 26.06.19 14:38
@slivovicka píše:
Buďte rádi, že letite. Vždyť furt všude pisi, že je nedostatek letadel a časy odletu se mění.

Ale prd, to je akorát komerční tah cestovek, aby lidé víc nakupovali zájezdy. Včera jsme přiletěli z Rhodosu a SmartWings si jako náhradu za vypadlé Max 8 pronajímá Boeingy 737 800 NG od Swiftair, včetně pilotů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 14:40

Dekuji vsem za objasneni.
Ano, myslela jsem to tak, ze ten posledni den se stravi treba hodina v letadle, ale cestovky to berou jako cely jeden den.
Zakl.

Caboverde
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 26.06.19 14:42
@Anonymní píše:
Dobry den, mate zkusenost se zmenou casu odletu/priletu na dovolenou? Dovolena je zakoupena od zimy, pouze jsme resili, odkud letet.Na vyber byl od cestovky termin z jednoho letiste 8 dni a 7 noci, z jineho letiste 9 dni a 7 noci. Takze i kdyz bychom se do Cr vratili napr. v 1 hodinu po pulnoci, realne bychom v zahranici byli o par hodin dele.Nyni jsem ale v pokynech zjistila, ze odlet a prilet je driv, takze budeme mit 8 dni a 7 noci. V puvodni rezervaci je ale 9 a 7.Muzeme se nejak branit? Melo by to smysl?

Vykašlat se na to, stejně nemáš šanci uspět. Já teda moc nechápu smysl tak krátkého pobytu, na takhle krátkou dobu létám jedině sama s dítětem, protože si bez manžela na delší dobu netroufám. Jako rodina jezdíme minimálně na dva týdny. Jinak to nemá moc smysl.

Váš příspěvek
Reklama