Dracéna - jak ji zkrátit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 27.08.10 12:30
Dracena jak jí zkrátit?

Ahoj. Potřebovala bych poradit jak správně zkrátit dracenu. Dost mi vyrostla a její stonek je nevzhledně dlouhý a listy má až na samém konci.
Jde jí nějakým způsobem zkrátit aniž by zašla?
Díky za odpověď :-D

Reakce:
Petra Z
Hvězda diskuse 52192 příspěvků 27.08.10 12:33

já u draceny ustříhla konec…vše zelené a ještě tak 5-7 cm pod a píchla do květináče…
a roste :lol:

Pipet
Generální žvanilka 24138 příspěvků 27.08.10 12:33

uříznout :mrgreen: nový výhonek vyroste na té části, co zůstane v květináči a ty vršky taky znova zakoření (mi normálně ve vodě) a můžeš ho znova zasadit. Ten holý kmínek mezitím jsem vyhodila.

karkuš
Kecalka 256 příspěvků 27.08.10 12:47

Jak radí holky, normálně uříznout a ona na místě řezu znovu vyroste, i více výhonků najednou. A ty uřízlé vršky do vody, zakoření a ještě si ji tak rozmnožíš :)

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 27.08.10 13:03

A je tam nějaké pravidlo jak hodně dole můžu říznout?
Vím že u některých kytek se musí koukat aby tam byla živá očka aby kytka nezašla, tak jestli je u draceny něco podobného :nevim:
Jsem to ale pěstitel co :oops:

Pipet
Generální žvanilka 24138 příspěvků 27.08.10 13:18

no dole si nechej takový kus, aby se ti to líbilo, když to pak nahoře (úplně nahoře, okolo toho řezu) zas obrazí…

Jahůdka
Extra třída :D 10773 příspěvků 27.08.10 13:34

Uřízla jsem a píchla do stejného květináče. Je to teď kaskádovité a z uřízlého stonku roste nová. Je to hezčí a košatější.

Ernata
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 27.08.10 13:58

Dracena vydrží hodně, řízni tak, aby se ti to líbilo. Já kdysi dostala třívýhonovou dracenu, tu jsem časem zastřihla na každém z těch výhonů, takže je pěkná 9-tivýhonová :palec: A ty zbytky vždy zasadila buď rovnou do hlíny (pod igelit) nebo do vody. Další už jsem pak stříhala i do toho suchýcho a vždy to vyhodilo další tři výhony. Jen bacha, ty nové výhony jsou strašně křehké a já nebo kočka je kolikrát zničila…

Kaira93
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.13 18:11

Ahoj jak bych mohla seříznout dracénu která je celá obrostlá listama? Vypadá zhruba takhle

Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 04.06.13 21:20
@Kaira93 píše:
Ahoj jak bych mohla seříznout dracénu která je celá obrostlá listama? Vypadá zhruba takhle

já bych jí řízla 15 až 20 cm od kořene, uřízlé bych píchla do jiného květináče a ten kmínek bych nechala být, dokud nevyraší nové výhony, až by byly, tak bych listy na kmínku odstranila

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 02.06.16 15:12

Ahoj všem, za jak dlouho začnou zase rašit listy po zastřižení? Udělala jsem to tak, aby se mi to líbilo :)

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >