Dráždivý kojenec

24
15.7.15 11:01

Drazdivy Kojenec

Zdravim, potrebovala bych poradit, pediatricka nas s malym poslala na neurologii kvuli neustalemu placi jako drazdiveho kojence. Na neurolce predepsala malemu vitamin B6 a me magnesko a medunkovy caj, ze pry nemuze spinkat, protoze je moc vycerpany. Mate nekdo podobny problem? Nejen, ze se to nezlepsilo, mam pocit, ze se to spis zhorsilo. Uz z toho blaznim, jedina doba, kdy mi vetsinou sam usne je v 10 vecer po kojeni (+prikrm) a budi se mezi 12 a 1 na kojeni, pak jeste na chvili usne a ve tri „ma rano“, to ma svou jedinou svetlou 15timinutovku, kdy se vesele vrti na prebalovaku a vrha na me usmevy, pak uz ale nespi. Jediny zpusob, jak ho pres den nechat vyspat je v satku a to taky maximalne dvakrat denne, jinak se me radsi pokoisopokousi urvat k smrti. Dneska mel rano jiz o pul jedne. Jestli to tak pujfe dal, tak skoncim nekde na psychiatrii, protoze u noseni v satku se samozrejme spat nemuze a jinym zpusobem ho proste uspat nelze, brani se tomu jako cert krizi. Takze spim tak maximalne tri hodiny denne, porad musi byt na rukach ve vyvysenem klubicku a hustat, jinak je rev, pri prebalovani rev, pri lehu rev, u prsu se casto vrti sec muze. Prosim reknete mi, ze to brzo prejde, nemuzu se ani najist, zajit si do sprchy ci nejed boze cokoliv jineho. V kocarku rve, drive v nem aspon spal a pak prestal, tak jsem musela poridit satek. Aspon v tom je chvili klid. Je mozne, ze to cele nema hlavu ani patu, ale jsem naprosto fyzicky i psychicky vycerpana.
Mate nekdo podobnou zkusenost? Co vam poradila doktorka? Jak jste to delali se zavadenim nejakeho rezimu, ritualu a podobne, protoze mi vsechno prorve a budi se kdy on uzna za vhodne a vstava taky tak, takze jakykoliv pokus o pravidelnost selhava… Kdybych mela v noci aspon 5 hodin dejme tomu i prerusovaneho spanku, dala bych za to modre z nebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.7.15 11:05

Kolik mu je??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
15.7.15 11:09

Ted v pondeli mel 8 tydnu, zapomnela jsem pripsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
15.7.15 11:12

Nemůže ti ho někdo pohlídat, ať se vyspiš? Radu nemam, jen že se to zlomi. vetsinou kolem 3měsice..malej si težko zvyka na svět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5707
15.7.15 11:16

@Venesis Mám taky dráždivého kojence, ale u nás je to trošku jiné a jsou nám již 4 měsíce.

Zkoušela jsi na noc pevně zavinovat, tak aby mu koukala jen hlava? Může se praktikovat i přes den. U nás to hodně pomáhalo, interval buzení se v noci prodloužil ze dvou hodin na 4-5hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
15.7.15 11:21

Zkoušela jsi zavinout? Dr. Karpa? Můj malý prdolit byl taky takový a do 8 měsíců jsem zavinovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 11:31

Hezký den, k Tvému příspěvku přidám svoji zkušenost s mými dvojčátky - holkami, které se narodily ve 27. týdnu těhotenství, byly v inkubátoru, 2 měsíce celkem v nemocnici, už od přijetí domů byly velmi plačtivé, dokonce při roomingu když jsem s nimi ležela v nemocnici cca 2 týdny jsme byly nejukřičenější pokoj, nikdo nechápal, okolí kroutilo hlavou, pediatrička mi říkala že jsou velmi dráždivé, zažila jsem si stavy když už jsem s nimi nevěděla kudy kam, byla opravdu zoufalá a čekala stejně jako ty že mě brzy odvezou někam na psychiatrii, absolutně bez energie, vyčerpaná, připadala jsem si jak nejneschopnější matka že to nedokážu ovlivnit, tohlelto plačtivé období trvalo u nás cca 3 měsíce kdy byz legrace jsem spala celý čtvrtrok jen hodinu denně! :zed: :pankac:! a to mi ještě pomáhala občas máma… Tuhle dobu už bych fakt vrátit nechtěla, ale je to za námi, zkoušela jsem všechno možné ale chce to snad asi jen čas, snažit se být trpělivá, až to přejde a věř že to přejde…!! :dance:
Režim spaní u nás probíhal víceméně podobně jak u tebe jen že se holky budily ještě častěji a když usly tak jsem měla pár minut pro sebe na to, abych poklidila, sterilizovala láhve, poprala, rychle do sebe hodila nějaké jídlo, zašla na wc a kolotoč nanovo…Jistě víš o čem mluvím…S holkami jsem totiž zůstala sama už s těhu bříškem, tatínek s námi není, takže vše zůstalo na mě. Za rok jsme měli jen cca 60 lékařských prohlídek a vyšetření vč. rehabilitací u terapeutky (Vojtova a Bobathova metoda) + cvičení 4× denně doma (kvůli predilekci hlavičky a předčasnému narození):pankac: :pankac: navíc ještě s dojezdem do vedlejšího okresu. Opravdu jsme se otáčeli ale vše se dá nakonec zvládnout věř mi ;) ;) Zkoušej to co Tvému miminku nejvíce svědčí, píšeš to šátkování, zkoušej třeba i uklidňující koupele, masáže, miminkovskou hudbu pouštět před spaním, co nejčastěji mu zpívat ukolébavky, opravdu všechno vnímá, a pokud se objeví bolesti bříška - my je měli hrozně často, zabíraly nám probiotické kapky Gaia (dražší ale jedině ty zabraly) a jinak podpůrně masáže bříška, rekt. rourka, nahřívání teplou plenkou, espumisan kapky, vyhýbání se kritickým potravinám v příkrmech (hlavně zelenina - brokolice, květák)… Hodně pomáhá když si máš s kým alepospoň na chvíli popovídat nejlépe s někým kdo má stejné starosti i radosti, já se seznámila v nemocnici s mamčou se kterou se dodnes vídáme - také má dvojčata ve stejném týdnu narozené jako já.

Držím Ti pěsti ať tě tohle nelehké období ve kterém se teď nacházíš brzy opustí a Tvé malé zlatíčko Ti přináší spoustu radosti, protože oni to fakt ty prďolkové umí, jen se musí dostat z fáze toho malého miminkovského uzlíčku do fáze kojence až batolete, kdy už to bude mnohem lepší, když se začne hýbat a vnímat více svět kolem… :):)

:hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
15.7.15 11:34

@margot_ao páni. Smekám před tebou! Jsi dobrá, že to zvládáš bez chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 11:42

@Venesis Zavinovani, houpani, bily sum, pokladat na bok nebo na brisko (pod dohledem). Spat s nim, nechat ho usnout na sobe, tak neusne?? Podlozit se polstarema a spat kdyz spi on. Dokud je jen jedno dite, tak to jde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
15.7.15 13:30

To je prave to, nezabira na nej vubec nic, pri zavinovani rve az je rudej, bily sum a hraci skrinka zabira, kdyz ho mam ve vyvysenem klubicku a skacu na mici, ale jakmile ho polozim nebo vubec projevim onen umysl, tak je vzhuru. A kdyz uz nahodou, tak je to tak max na 10 minut a to si ani nedtihnu rozmyslet, jestli mam zkusit usnout, coz mi dela aktualne obrovske problemy, jak jsem vycerpana, nebo se jit umyt nebo cokoliv jineho. Kapicky pouzivam, ale nevysledovala jsem zmenu, prdi porad stejne, stejne jako ja, snazim se vyhybat obevne nadymavym vecem, ale nikdy jsem na sobe nepozorovala vliv nejakych potravin, snad krom cocky. A maly je na tom taky porad stejne, ale vazne netusim, jestli ho to brisko boli ci ne.
Margot vas teda obdivuju, sama bych to nedala uz vubec, partner je sice nepouzitelny v noci a ted kdxz je nemocny, tak i o vikendech a travi cele dny pryc, ale obcas si ho vezme. A pak je problem zase ve me, ze mam pocit, ze bych toho mela hromadu udelat, coz tedy neni jen pocit, bohuzel toho zarizovani je ted neskuzecne moc, ale proste velice tezko dokazu odpocivat pres den a jeste po 10 minutach, protoze samozrejme slysim kazdy vzlyk maleho atd.
Jinak rve na brise, na boku, na me, na zadech, v klubicku, tygrikovi… No proste vse krom toho vyvyseneho klubicka, to se po case zklidni, kdyz hopsam na mici podle intenzity place. A taky sahat na holou kuzi se mu nesmi.
No uz aby se to zlomilo, uz si saham na dno. A to jsme v terminu, sice cisarem kvuli kp, ale miry i apgar ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 15:21

@Venesis Jak pribira? Nemuze mit hlad?? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
15.7.15 15:43

Nemuze :-) Jednak jak jsem psala prikrmujem, ale v podstate zbytecne kvuli doktorce co plasila… Tyden po navratu z porodnice jsme jenom kojili a nakojeno v norme (150-180 ml na kg za den myslim ), pomocenych plen dost a stolice pravidelna. Pak jsme po tydnu nic nepribrali, tak nam naridila zase dokrmovat, ale choval se stejne i kdyz to vyzunkl, proc by si nedal. A pribral za tyden asi pul kila, tak jak to deti delavaji. Pred par dny jsme zase zkusili bez dokrmu a nevypada, ze by mu chybelo, kdyz nechce, tak si klidne da jen z jednoho prsu, a uz mame asi o dve a pul kila vic nez porodni, coz si myslim je v norme. Faktem je, ze nas s tim prikrmovanim akorat vystresovala, ale rekla bych, ze ted jsme v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 15:46

Tak malá byla taky dost uřvaná. S tím zavinováním, taky jsem si myslela, že se jí to nelíbí, ale být tebou vydržela bych. Ona ze začátku bude řvát, ale chce to vydržet a ona se tak do deseti minut zklidní. Hlavně přestane rozhazovat ručičkama a cukat sebou, což ji vždy probudilo. My skoro celé noci strávili u zapnutého fénu a to se jí líbilo ostatní šum moc nefungoval - takže radím vyzkoušet. Zavinout a pustit fén. Je to šílený, ale střídali jsme se s manželem, já v 21.00 hod. nakojila a předala malou - on ji zavinul, dal do košíku pustil fén a jezdil s ní do 12 hodin. Pak jsem ji nakojila v leže a vzala jsem si ji do postele k sobě a po 2 hod. kojila až do rána a nechala ji u prsa. To u nás fungovalo asi nejlíp do těch 3. měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
15.7.15 16:05

Me prave v posteli u me rve, on ma proste rano a nikdo se mu nevenuje a je zle. Zavinovat na noc nevim, to mi asi neusne, prtze v tech 10 usina sam tak, jak je, jindy mi rve, kdyz se ho pokusim dat do zavinovacky. Ale pres den muzu vyzkouset znovu zavinovat. Na zacaTku jsem zkusila, usnul hned a byl po 20 minutach vzhuru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
15.7.15 19:14

Zakladatelko, jsi vážně kapacita :kytka: Mnohé by to prostě nezvládly..

Dovedu si představit ten děsný nápor na Tebe. V prvním šestinedělí jsem skoro vůbec nemohla spát, dítě sice ano, ale se mnou hormony tak mávaly, že mi to nešlo a já byla na dně. Spravilo se to časem a s pomocí čaje na dobrou noc.

Druhé mi spí taky většinou jen v nosítku a to půl hodiny. Když už nemůžu, zasedám s ním hned po uspání na pohovku a spíme tak spolu, naučila jsem se tak odpočívat. To by Ti nešlo? Musíš hopsat i ve spánku?

S tím zavinováním, náš malý má strašně aktivní ručičky. Zkoušela jsem ho jako mimi několikrát zavinout, ale bez výsledku, křičel. Pak až jednou to vyšlo (asi v 6týdnech) a vydržel tak až do předvčerejška, je mu 6 m. V noci ihned po kojení v polospánku jsem ho šoupla do zavinovačky (jmenuje se swaddle me, je úžasná!!nepodaří se mu z ní vymotat, http://www.stesti-zdravi.cz/…acka-zelena/) a on spal daleko déle. Zkus to! Pokud se Ti při zavinutí probere, co ještě douhoupat na míči ve vyvýšeném klubíčku?

Další super věc je hacka, i když u nás se v ní prostě neusne. Ale odkládám ho tam někdy z nosítka. Pěkně se houpe a mimi je tam jako v děloze.

Stejně to na mě ale působí tak, že chlapečka něco bolí, takhle málo spánku mu přece nemůže stačit!!! :cert: Když hlad nemá, tak mě vážně napadá jen to bříško :think: Jak moc prdí???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama