Drnosrstý jezevčík

13
16.5.16 15:16

Drnosrstý jezevčík

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte doma drnosrstého jezevčíka, jakou má povahu atd. Budu vděčná za jakoukoliv reakci :) Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7618
16.5.16 15:26

@lentilka88 Máme fenu, mixlou s Border teriérem, ale povahu má úplně stejnou jako její předci čistokrevní drsňáci: velmi inteligentní, rychle chápe výcvik a nové povely, ale je třeba být velmi důsledný, vše se snaží ošulit a dělat podle sebe. Příšerně paličatá. Potřebuje hodně pohybu (několik hodin denně), nejlépe tam, kde je možnost bez vodítka, vodítko bere jako nutné zlo. Přítulná, společenská, samotu vydrží, ale musí potom být kompenzovaná pozorností a aktivitou. Miluje děti, z rodiny i cizí, pro ty s, voje by se rozkrájela - hlídá kočár, olizuje nudli u nosu, mazlí se. Miluje hry - válení sudů, aport, coursing apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
16.5.16 15:41

@lentilka88 celozivotni, moji rodice maji ctvrtou v rade, takze jsem odmala vyrustala s drsnosrstyma jezevcikama. Vsichni stejni. Hodne inteligentni, priserne tvrdohlavi a vycurani, az to hezky neni. Kazdy z nich mel nejakou libustku, ktera nas vytacela a zaroven bavila. Ted ta posledni fena dela to, ze kdyz ji to venku prestane bavit, tak se otoci a jde domu. A je jedno, jestli je v lese, na poli…proste jde a nazdar, neudelas s ni nic. Povely zna, zakladni vycvik ma, ale je to na jejim uvazeni. Nekdo by rekl nevychovanej pes, znalec ale rekne drsnosrsty jezevcik a chape. Ja sama mam dva vorechy a mam rada jejich nekomplikovanou povahu. Kdyz tu mam na hlidani nasich drsnosrstacku, tak z ni rostu :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102
16.5.16 16:15

@lentilka88 My jsme měli asi 12 let, drsnosrstého jezevčíka, byl to chytrý pejsek. Jmenoval se Čertík, byl skvělý hlídač, manžel ho měl na myslivost-byl perfektní-jen mluvit. Vzpomínáme na něj, ale pozor na děti bývají ostřejší, než si na ně zvyknou. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
16.5.16 16:18

Takže budou pěkní tvrdohlavci co? :( A jak je to, holky, s agresivitou? Kamarádka mě straší, že jsou to hrozně agresivní psi, ale mně se moc nezdálo, naopak, maminka těch štěňátek, kdy si budeme jednoho brát, je mazel, sice prý trochu líná něco dělat a nejradši se vyhřívá na sluníčku :mrgreen: Jak je to s povely? Zvládá bez problémů nebo nemá nejmenší snahu a dělá, že neslyší? Samotná bude cca 7-8 h, dýl ne, tak se trochu bojím, aby netrpěla, na druhou stranu o víkendech nebude samotná ani chvilinku, tak možná ještě bude ráda za pracovní dny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102
16.5.16 16:23

@lentilka88 tenhle pejsek je úžasnej a bude vám dělat radost.Jsou strašně chytří, páni profesoři a proto při výcviku i umínění. Jen tak na někoho nepřivyknou a vrčí na cizí lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35029
16.5.16 16:41

Znám tři jednoho pejska a dvě fenečky a všechno jsou to strašný broučci, vítací srdečný pes, ale i dobrý hlídač, akorát trochu uštěkanější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5009
16.5.16 16:41

@lentilka88 Jak se říká psi se dělí na jezevčíky a ty ostatní :D jsou to úžasní pejskové, rozené osobnosti, inteligentní, ale tvrdohlavý, temperamentí, veselý darebáci, oddaní svému pánovi. Měla jsem 16let jezevčici dlouhosrstou, skoro 7let už není a stále na ni vzpomínám. Agresivní jezevčíci nebývají, základní povely se naučí bez problémů, ale samozřejmě občas dělají, že neslyší :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35029
16.5.16 16:42

@lentilka88 ani jeden z těch tří, co znám, není agresivní a s povely je to tak, že samozřejmě klasické zvládají, ale je to prostě tvrdohlavý jezevec, tak se jim občas nechce, záleží jak si to nastaví páníček či panička ;) jo a všichni tři milují malé děti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
16.5.16 16:57

Z jezevčíků ten nejjezevčíkovatější - krásný, chytrý, učenlivý, ale má svou hlavu!!! Měli jsme dva, toho druhé 18 let. Holka bude asi hodnější k dětem, naši kluci je moc rádi neměli.
Naše víkendy byly také náročné, už se těšili, až vypadneme do práce, aby mohli spát. 7-8 hodin mi přijde dost, ale ona se to naučí a zvykne si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7618
16.5.16 21:50
@lentilka88 píše:
Takže budou pěkní tvrdohlavci co? :( A jak je to, holky, s agresivitou?Kamarádka mě straší, že jsou to hrozně agresivní psi, ale mně se moc nezdálo, naopak, maminka těch štěňátek, kdy si budeme jednoho brát, je mazel, sice prý trochu líná něco dělat a nejradši se vyhřívá na sluníčku :mrgreen: Jak je to s povely? Zvládá bez problémů nebo nemá nejmenší snahu a dělá, že neslyší?Samotná bude cca 7-8 h, dýl ne, tak se trochu bojím, aby netrpěla, na druhou stranu o víkendech nebude samotná ani chvilinku, tak možná ještě bude ráda za pracovní dny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Naše není vůbec agresivní a ani její příbuzné (naši fenku máme od švagra, který má její babičku matku a sestru), ale možná jeto proto, že jsou to všechno feny. Je ostrá na dvě feny v našem okolí, jinak ale s ostatními psy a fenami bez problémů, na cizí lidi sice štěká, když jsou za dveřmi, ale jak se dveře otevřou, okamžitě se lísá, návštěvám leze na klín, pokud jí to dovolí. Naše sousedka ji úplně miluje. Na děti jedinkrát nezavrčela, vyhledává jejich společnost.
S poslušností je to horší. Rychle se učí povely, výcvik ji baví, ale potom ta poslušnost je horší. Dělá, že neslyší, povely se musí vydávat silným, důrazným hlasem, aby bylo jasné, že přes to nejede vlak, jinak to flinká.
7 hodin samotnou přes týden jsme ji taky mívali asi rok a půl, když jsem j,,eště chodila do práce, ale s tím že ráno byla venku hodinu, po práci dvě hodiny a večer ještě další hodinu až hodinu a půl. Bereme ji s sebou na návštěvy, do hospody atd. Nejšťastnější je ale v lese, takže pokud možno, minimálně o víkendech, dlouhé procházky v přírodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama