12měsíční se už měsíc dusí rýmou

Anonymní
3.6.18 06:45

Dusí se rýmou

Dobrý den,
mám holčičku, které bude zanedlouho 1 rok. Už 5 týdnů řešíme rýmu a to, že se s ní v noci dusí. Už 5 týdnů se nikdo z nás pořádně nevyspal. 2× jsme byli u lékaře, který naznal, že je to zadní rýma, poradil odsávat a zvlhčovat. Po 14 dnech jsme se za ním vydali znovu, předepsal Nasivin, ale pouze na 5 dní a na noc prášek proti kašli a znovu odsávat, zvlhčovat, větrat. Odsáváme každou noc, někdy se zadaří jindy ne. Kapu ji Libenar - mořskou vodu, Mucosolvan, kolem postele mám vlhkou osušku, větrám, podkládám hlavičku na klínek a přesto se i 2-3 hodiny v kuse dusí a kašle už měsíc!!! Nemá někdo prosím radu, co s tím dál?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6230
3.6.18 06:58

Šla bych na ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
3.6.18 07:00

Ten Mucosolvan urcite nedavat na noc, podporuje vykaslavani. Na noc zkusit Fenistil kapky. Dale bych doporucovala se poradit v lekarne/u doktora na homeopatika. Nam na rymu krasne zabiraji a do 3 dnu je po problemu. Dale zkusit na mokrou plinu par kapicek eukalyptu (kvalitniho, trosku dal od postylky, nebo rovnou do zvlhcovace ookud mas s aroma moznosti a kapicku /dve tea tree vune… Jinak treba nekdo poradi vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
3.6.18 07:15

Zazila jsem v zimne neco podobneho. Vubec jsme to z pulrocni dcery nemohli dostat.Ale vytrvali jsme v tom co delate a nakonec se zadarilo. Opravdu jsem ale poctive odsavala(tzn. Nastrikala sterimar nebo nejakou morskou vodu, dukladne odsala a opet nastrikala-klidne po hodine opakovala. S nasivinem dejte pauzu a za tyden davejte-hlavne na noc). Jinak ja jsem jeste mazala tymianovou masti od just (jde sehnat pres prodejce) a psim sadlem. Jo a na kasel jsem davala pred spanim stoptusin, kdyz bylo nejhur tak dithiaden-vsichni ho tu hani, ze je to driak, ale dite se nema sanci uzdravit, kdyz je unavene a tech par dni…ten jedinej ji v noci pomahal na zachvaty kasle. Jo a 2× jsme byli kvuli tem zachvatum kasle na pohotovosti a napsali nam ventoliber (to je na prudusky-i kdyz je mala nemela uplne chyceny, tak ji 2davky suprove pomohly, krasne se ji to uvolnilo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64803
3.6.18 08:14

Ja doporucuji Sinupret pro deti, ale nemecky, Sinupret Saft, pusobi zazracne. Ryma po par hodinach zacne tect proudem, na uvolneni zadni rymy skvela. Jen nevim, zda je uz od roka, ale myslim, ze ano. A urcite ho nedavat tak 5 hodin pred spanim, ale se to nespoustelo v noci vleze.

Ten Mucosolvan davas naposled kdy? I kdyz ten neni na rymu, ne?

Muzes zkusit jeste dat k posteli najemno nakrajenou cibuli, nam pomaha.

Edit: skoda, koukam, je az od 2 let :-(

Tak na tu mokrou plinku vedle postele kapnout 1-2 kapky eukalyptoveho oleje.

A taky muze mit alergie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
3.6.18 08:47

Mucosolvan před den, nejpozději odpo tak v 16 h. Na noc ditustat, stoptussin nebo cokoliv na dráždivej kašel.
Na noc jí ten mucosolvan jen ublíží, rozpuštěný hleny tečou do dolních dých. cest a dráždí. já v noci měla usmrkaný děti v tomhle věku u sebe, podložila jsem se polštářema do polosedu a dítě položila na sebe…teda já je měla u sebe furt, ale na sobě položený když byli nemocní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
3.6.18 08:48

@Strecha mně takhle dr napsala dítěti prothazin, taky dryják ale vyspali jsme se, když bylo nejhůř..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.6.18 09:02

@Luciferka_j prosím jaka homeopatika dáváte na rýmu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
3.6.18 09:10

Nám se nejvíc osvědčilo na zadní rýmu opravdu propláchnout ne nakapat ale propláchnout Libenarem a potom nechat chvilku zředit uvnitř s rýmou a odsát samozřejmě odsávačkou na vysavač :palec: pokud tím dušením myslíš spíš třeba kašel, tak bych šla spíš na rtg malý jen kašlal měl zadní rýmu a trochu se potil a ted má zapal plic :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.18 10:08

Zakladatelka

Vsem moc dekuji za prispevky. Pokusim se z nich neco vybrat a vyzkouset. Mucosolvan nedavam pred spanim, ale snazim se, aby pres den neco vykaslala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama