Dvě vysoké školy zároveň?

9.12.20 19:03

Dvě vysoké školy zároveň?

Zdravím,
velmi mě zajímá váš názor na studium dvou VŠ zároveň. Momentálně studuji, ale moc mě ten obor nebaví, ale zároveň se mi nechce rušit, protože je mi to líto a není až tak náročný. Přemýšlela jsem, že bych začala na nové škole (asi dálkově), abych se v něčem konečně našla. Problémem je, že musím platit nájem, jelikož už nebydlím s rodiči, tudíž chodím na brigády a nevím, zda se to dá zvládnout studovat dvě školy a do toho být občas na brigádě (cca 2 týdně).
Děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.12.20 19:10

Ja zvladla 2 VŠ najednou. Obe jsem zacala studovat ve stejnou dobu. Brigady jsem mela jen nárazove a bylo to uplne na pohodu. Jedna VŠ byla Karlovka a druha dalkove v zahranici s dojizdenim. Holky, co tam studovaly s detma a jeste s prací na tom byly hůř. Dokud clovek nema deti, zvladne cokoliv.

• Citovat
  • Nahlásit
5292
9.12.20 19:11

Nestudovala jsem tedy 2 VŠ, ale přítel kamarádky má 2 VŠ a zvládl to i s brigádama. Hodně záleží na těch oborech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
9.12.20 19:27

Přesně, jak píše @Paola21 - záleží na oborech. Některé VŠ se dají vcelku bez problémů zvládnout dvě najednou a pak jsou takové, kde stačí jedna, aby toho člověk měl plný kecky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5292
9.12.20 19:28
@Moringa píše:
Přesně, jak píše @Paola21 - záleží na oborech. Některé VŠ se dají vcelku bez problémů zvládnout dvě najednou a pak jsou takové, kde stačí jedna, aby toho člověk měl plný kecky :)

Jo třeba medicína :d. To si neumím představit borce, který si k tomu dá ještě jednu VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
9.12.20 19:37

Záleží jaký obor a jaká škola. Já dělala jednu VŠ dálkově při práci na plný úvazek a myslím si, že bych u toho zvládla i druhou, kdyby to byl obor, co mě zajímá. Ale chce to dobré organizační schopnosti. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2514
9.12.20 19:42

Ja studovala 2 VS, oboji prezencne magistersky navazujici a do toho jsem chodila na brigadu a vydrzela jsem to presne rok. V podstate jsem vubec nezila, jen skola, druha skola, prace a chvile spanku, osobni zivot absolutni 0. Takze 1 VS jsem uspesne zakoncila, z te druhe jsem odesla a nastoupila do zamestnani. Neuveritelne se mi ulevilo a uvědomila jsem si, ze nejsem superzena, abych si mohla nakladat do nekonecna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
9.12.20 20:13

Dcera děla dvě a zvládá to. Jenže ona má dva obory, které jsou proslulé tím, že jde spíše o zachování statusu studenta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 20:16

Jeste jsem zapomnela napsat, že mám kamarada, ktery studoval medicinu a VŠE zaroven. Zacal s ekonomkou, byl uz Bc. a chtěl Mgr. Jak se dostal na medinu, přerusil to na prvak, protoze to byl masakr anantkmie a histologie…a dodelal tu VŠE behem mediciny pak. Zalezi jak rychle se učíš…On nebyl nejak nabušenej vědomostma oproti ostatnim spoluzakum z mediciny, ale umel dokonale okecávat a rychle se naucil to dulezity. Ja treba neumela vyfiltrovat to dulezity a to byl kamen urazu :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 21:35
@Paola21 píše:
Jo třeba medicína :d. To si neumím představit borce, který si k tomu dá ještě jednu VŠ.

Byli tací. Jedná holčina u toho dělala DAMU, pak jeden spolužák improvizaci na HAMU, další spolužačka mikrobiologii na PřF. Sem tam někdo konzervatoř. Podle mě to byly fakt bedny, já si to neumím představit.
Mimo medicínu mám i spolužáka ze střední, ten vystudoval dohromady matfyz s ekonomií, a spolužačka dělala pajdák a vedle toho různé jazyky. Jo a ještě znám jednu holku, co začala ekonomii k nějaké ekologii, ale to bylo po té, co se bála o uplatnění s tou ekologií :D. Obdivuju ale všechny.

Anonymně, protože to jsou tak specifické případy, že by na mě někdo tady mohl přijít :D

• Citovat
  • Nahlásit
95
9.12.20 21:59

Zdravím,
mám kamarádku, která studovala dvě VŠ zároveň a přitom měla brigády (nejen jednu) 🙂. Vše zvládla.
Já jsem studovala navazující magisterský při práci na plný úvazek a k tomu jsem měla DPČ jinde a taky to šlo 🙂 samozřejmě jsem studovala ten obor dálkově. Myslím, že to jde, ale jak píšou ostatní, hodně záleží na oborech a fakultách. A nejvíc samozřejmě na tvém odhodlání 😃 tak držím palce! 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
9.12.20 22:33

Když se chce, všechno jde. :) Záleží taky, jakou máš představu o té brigádě. Někomu stačí vydělat 5 000 měsíčně, jiný potřebuje 30 000. Taky záleží na formě brigády - jiné je dělat hostesku, jiné překládat, jiné docházet do kanclu. :nevim: Jinak já víc oborů studovala od začátku (zpočátku jen jeden denní a jeden dálkový), a tak mi to nepřišlo nijak zvláštní, jen teda zatímco ostatní měli všechny zkoušky hotové za 2-3 týdny, tak já většinou jela přes celé zkouškové, obvykle i v září ( ale je fakt, že jsem to nijak nehrotila). Brigády jsem měla distanční, takže v tom problém nebyl; navíc jsem hodně času prorajzovala na cestách a stážích, takže jsem byla na stipendiích. S těmi zahraničními pobyty byly trochu logistické problémy, protože ne všude se dalo všechno skloubit, ale v zásadě to taky žádné martyrium nebylo…

Taky je fajn, jestli máš tu možnost, si daný obor zkusit při současném studiu - že si zapíšeš navíc, jako volitelné, předměty toho druhého oboru, pak si je můžeš případně nechat uznat. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
9.12.20 22:35

@Paola21 Jednoho takoveho znam :mrgreen: Studoval medicinu a zaroven s tim i dva narocne obory na FFUK. Kdyz jsem se to dozvedela, dost jsem zirala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
9.12.20 22:37

@Natalie0337 Zalezi, jake ty obory maji rozvrhy. Znam obory, kde se dal rozvrh smrsknout do jeden a pul dne a znam obory, kdy to bylo rozcrcane pres cely tyden. Dalkove je podle me skola celkem v pohode, jenom se musis dokopat ucit se a psat prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 04:58

Ja delala paralelne tri VS :mrgreen:. Matfyz, VSE a pajdak. A k tomu brigady hlavne pres leto. A zvladla jsem to. Pak jsem udelala jeste doktorat na matfyzu (Ph. D.). Vsechno jde, kdyz se chce.

Ja mam ted myslenky na dalsi studia pri detech :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat