Reklama

Dvouletá holčička a odběr moči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 11.12.16 01:28
Dvouletá holčička a odběr moči

Dobrý vecer, malá má 27.mesicu a zatím úplně odmítá nočník a to i si vubec na něj sednout, když je nahá s chce čurat tak se drží za pipinu a chodí za mnou s plnou a brečí :( a na nočník ani náhodou :( ted má teploty celkem vysoký a potřebuju v pondělí k doktorce i moč a vubec nevím jak to udelat. Maminky máte s tím některá zkušenost? Prosím o radu :) nechci ji nijak ještě stresovat v teplotách :( syn měl v necelém roce zánět močových cest a mám obavu, aby to neměla teď i dcera :( má pouze teplotu 38,5-39 a žádný jiný priznak. :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 11.12.16 02:22

Co nalepovací pytlíček? a na to plínu, snesla by to? nebo se pokouše vysvětlovat, nebo uplatit něčím. no držím palce, ať to zvládnete, nebo ještě líp, ať se zítra malá probudí bez horečky, a nemusíte odebírat :hug:

Maiiia
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 11.12.16 03:00

Co do vany, nečůrá u puštěné vody ve stoje? Já takhle chytala moč, ale klukovi, to je jednodušší, no. Malé ségře se odebírala ta moč do pytlíčku, ale moc se jí to nelíbilo (taky cca 2 roky) a podařilo se snad až na 3. pokus. Naštěstí dostaly těch pytlíčků víc, asi s tím počítají.

Brouk č.1
Kecalka 267 příspěvků 11.12.16 06:01

U dcerky ten pytlíček nezabral. Jakmile ráno sedla v postýlce, nebo se pohla, tak to bylo všechno pryč. Co je dobrý, hned po spaní postavit rozkročmo do vany a pustit vodu. Moč se takhle dá chytit perfektně. Hodně štěstí. :-)

Sarik12
Extra třída :D 14049 příspěvků 11.12.16 06:46

Pytlicek je potreba porad kontrolovat, jinak se to vyleje, idelani je, kdyz to zvladnou bez pleny - no ale vetsinou to sundaj. jinak teda pytlicek neni uplne idealni styl odberu, pokud by moc mela jit i na kultivaci. hlavne predtim poradne omyt

amazon
Echt Kelišová 8750 příspěvků 11.12.16 06:52

Já jsem takhle odebírala moč dceři po spinkání. Jsem jí nalepila na pipku ten pytlíček na odchyt moči a dala plínu. Nachystaly jsme se k dr, jednou jsem zkontrolovala pytlíček, nic tam nebylo, tak jsem to nechala až u doktorky. S sebou jsem vzala zkumavku a pak u dr jen na wc přelila ze sáčku. Hlavně to dát dobře, aby to nevyteklo do plíny

blumen
Hvězda diskuse 40271 příspěvků 11.12.16 07:03

Dcera by se vycurala ve vane do jakekoli nadobky na pozadani. Kdyz pustis vodu v umyvadle, muze to spusit curani.

blumen
Hvězda diskuse 40271 příspěvků 11.12.16 07:04

A predtim poradne umyt spodek.

blumen
Hvězda diskuse 40271 příspěvků 11.12.16 07:05

@ptakovapelika a to nocnik odmita az ted nebo vzdy? Jestli az ted, tak ho odmita asi kvuli bolesti pri curani…

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 36 inzerátů 11.12.16 07:14
@ptakovapelika píše:
Dobrý vecer, malá má 27.mesicu a zatím úplně odmítá nočník a to i si vubec na něj sednout, když je nahá s chce čurat tak se drží za pipinu a chodí za mnou s plnou a brečí :( a na nočník ani náhodou :( ted má teploty celkem vysoký a potřebuju v pondělí k doktorce i moč a vubec nevím jak to udelat. Maminky máte s tím některá zkušenost? Prosím o radu :) nechci ji nijak ještě stresovat v teplotách :( syn měl v necelém roce zánět močových cest a mám obavu, aby to neměla teď i dcera :( má pouze teplotu 38,5-39 a žádný jiný priznak. :think:

Skus ji upkatit. Cokoliv slibovatmJinak u nas uz 4 dny stejne horecky po prvnim dnu jsme byli u doktora moc cista name anginu. :roll: Uz 3 dny ATB horecku vecer furt ma.Asi bych necekala na pondeli

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 11.12.16 07:58

Mě doktor doporučoval po spaní postavit do vany a dát něco studeného (třeba mokrý hadr) na podbřišek, že se většina dětí vycura.

mau-mau
Závislačka 3141 příspěvků 11.12.16 09:07

Ahoj, já jsem taky měla s dcerou problém, když byla takhle malá a nakonec jsem to udělala tak, že jsme se zavřely do koupelny a vzaly jsme si tam nočník, taky jsem pouštěla vodu a jí dala do prázdné vany. Když tam nechtěla zůstat, tak seděla na nočníku nebo stála na dlazdičkách a když se vyčůrala i na zem, tak jsem to vycucla stříkačkou. Předtím jsem tu podlahu vytřela, aby byla čistá. Z ty podlahy mi to vzala doktorka v pohodě a jednou jsem i vycucla vzorek moči z koberce, máme nízký vlas, a to šlo vyšetřit taky, i když dr. říkala, že to nepůjde. Výsledkem vyšetření bylo, že moč je v pořádku a že máme čistý koberec. :mrgreen: Takže já radím, selže-li vyčůrání do nočníku, pripravit si stříkačku do pohotovostní pozice. ;) :palec: lovu zdar! :mrgreen:

jita22
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 3 inzeráty 11.12.16 09:22

Taky jsem pro verzi do vany a uplatit :)

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.12.16 09:41

Mně se syn na uplácení nechyt, ve vaně by nezůstal ani náhodou, lítal jak blázen v tom věku :) Takže jsem chodila za ním po bytě, on byl dole bez a byla jsem ve střehu. Občas jsme si sedli na zem a otevřeli knížku a já pod ní nenápadně šoupla kelímek a takhle se nám postupně podařilo tam něco nabryndat :roll: Přeju pevné nervy, vím co to je, odebírat moč dvouletému :zed:

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 11.12.16 11:58

@ptakovapelika musíš donést sterilní? pak je to problém. pokud nemusíš, v lékárně pytlíček, nalepit a máš klid :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama