Dvouletá rodičovská - jak je to s pojištěním třetí rok?

shark3
21.4.10 10:01

dvouletá rodičovská

Ahoj,
uvažuji o dvouleté variantě rodičovské s tím, že doma zůstanu 3 roky (babičky nemáme a malého do jeslí dávat nechci). Nevíte někdo, jak to bude se sociálním a zdravotním pojištěním? Budu ho muset 3. rok platit sama, nebo ho za mě bude stále platit stát? Ptala jsem se na to na sociálce, ale tam mi nikdo nedovedl odpovědět :-).

Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
21.4.10 10:04

Pokud jsi nim budes doma tak kzdravotni a socialni platit nemusis.Ale proc jsi to nedas tedy na tri?Lepsi nez byt jeden rok doma bez penez. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7887
21.4.10 10:09

Tak to skutečne nechapu, dvouleta je pro Ty, které chtějí jit po 2 letech do práce a ještě na ní musíš dosáhnout, ale pokud chceš být 3 roky doma, tak si dej 3letou a je to vyřešené. Pokud si to spočítáš tak je to skutečně lepší na 3 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
21.4.10 10:45

Když si spočítáš kolik peněz dohromady za ty roky dostaneš, je to opravdu výhodnější na 3 roky než na 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18511
21.4.10 10:52

Opravdu je to o trochu vyhodnejsi… proc uvazujes o dvoulete, kdyz nechce jit do prace? Pokud se rozhodnes byt ten treti rok doam, budes doma zadarmo, ale kdyz na pojistovne nahlasis, ze ti skoncil rodicak a jsi stale doma s ditetem do 6 let. bude ho za tebe nadale paltit stat… ja to tak asi budu mit taky, ale jen tri mesice pres prazdniny, nez snad na podzim nastoupim do prace a jen v pripade, ze mi ted nevezmou dite do jesli(coz se asi bohuzel stane, ale snad ve dvou letech uz budeme mit vetsi stesti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12664
21.4.10 10:54

Třeba potřebují akutně víc peněz na něco a pak už nebudou.
A jinak je to jako píše mroe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ish
5353
21.4.10 11:02

Nebo třeba uvažují, že v třetím roce budou mít další dítě a tímpádem PPM a rodičovskou na něj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
21.4.10 11:08

Ta částka dohromady je úpně stejná.Já jsem si to dala na 2 roky, s tím, že 3. budu doma, ale pracovat na půl úvazku.Tak třeba taky plánují něco takového, fakt nevím, ale přeci jen je to jejich věc na jak dlouho si to dá.Nebo to další mimčo, tak to udělalo plno mých kolegyn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18511
21.4.10 11:14

Musim oponovat, ale ta castka dohromady neni uplne stejna…protoze rodicak se vyplaci ne dva a tri roky, ale do dvou nebo tri let ditete… spocitejte si to…vyhodnejsi je trileta varainta… ja chapu, ze nekdo potrebuje najednou vice penez(treba my, ale ja chci navic alespon na castecny uvazek i pracovat) nebo chce mit dalsi dite… ale zakladatelka nic takoveho nepise, jen, ze chce byt doma tri roky… tak proto se ptam…kdyby byly obe varianty stejne vyhodne, tak se neptam… jen me zajima, co ji vede k tomu zvolit mene vyhodnou variantu, kdyz stejne chce zustat treti rok doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
21.4.10 12:50

V tom třetím roce - pokud tedy už nebudeš na RD ani v zaměstnání a ani v evidenci ÚP - budeš muset platit zdrav. pojištění sama. Sociální ne, ale ta doba se ti nebude započítávat do důchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18511
21.4.10 12:53

Ne, v tom tretim roce bude osoba pecujici o dite do sesti let a zdravotni si platit nemusi. staci to nahlasit na VZP do 8 dnu po skonceni RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
21.4.10 12:57

Já bych určitě zvolila kratší variantu (za nás to ještě na dva roky nešlo, zato porodné bylo luxusních 17 tis.). Peníze co nejdříve „doma“, nevím, co naše budoucí vlády vymyslí (ale vracet se určitě nebude nic). Pojistné opravdu platí (neplatí) stát jen nesmíš dávat dítě do jeslí nebo školky na déle než 5 dní v měsíci. A pokud nevyděláš více než 68 tis. hrubého za rok a manžel pracuje, pak Vám ještě vrátí 24 tis. čistého z daní. A pokud umíš část peněz z rodičáku neutratit a uložit na ten třetí rok tak není moc co řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
21.4.10 13:31

mroe Aa, výjimka .. teď na to taky koukám, ale není to do 7 let (u jednoho dítěte)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
shark3
21.4.10 13:59

Vrátili jsme se z prochajdy a koukám, co se zde nevyrojilo za příspěvky. Všem moc děkuji.
Důvod je přesně ten, co píše BaraF. Myslím si, že za současného stavu je lépe mít penízky pěkně doma, byť o 20tis. méně. A jestli nebudu muset platit sociální ani zdravotní, tak to tak určitě udělám.
:-P

• Nahlásit
  • Citovat
18511
21.4.10 14:07

Founik, nevim, mozna ano, v kazdem pripade, v te dobe uz budu davno pracujici :wink:
Shark… vidim to uplne stejne…taky jsem tak volila…a i tohle zvazovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama