Endometrioza + IVF + věk 39

5.2.15 21:25

Endometrioza + IVF + vek 39

Ahoj. Chtela bych se zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s uspesnym otehotnenim ve vyssim veku po 35. roce a s endometriozou. Ja i manzel mame vsechny vysledky v poradku a dobre, akorat mam momentalne 2 cm cystu na pravem vajecniku, s tim, ze mi bylo receno, ze mam mozna endometriozu. Mam jit na umele v kvetnu, ale trochu me zaskocilo, ze mi rikali, ze mozna bude tezke odebrat ta vajicka kvuli te endometrioze, cemuz moc nerozumim proc. Take se obavam toho umeleho, injekci, hormonu apod. Nevadi mi snaset bolest, to se nejak prezije, ale spise se bojim vedlejsich ucinku jako jsou navaly, zvraceni, prujem apod. kvuli tomu, ze si nemuzu dovolit nechodit do prace kvuli vedlejsim ucinkum hormonalni lecby. Tak nevim jestli je to tak, ze treba v dobe pichani tech injekci by mela byt zenska doma. Take se bojim, abych nepribrala treba 7 kg nejak neprirozene, ne kvuli vzhledu, ale celkove kvuli zdravi a pocitu, jestli to chapete. Budu rada, za vase zkusenosti, jestli ty vedlejsi ucinky jsou fakt tak hrozne a taky jestli se vam podarilo otehotnet i v tomto veku. Predem diky. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5325
5.2.15 21:38
@Nova snazilka píše:
Ahoj. Chtela bych se zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s uspesnym otehotnenim ve vyssim veku po 35. roce a s endometriozou. Ja i manzel mame vsechny vysledky v poradku a dobre, akorat mam momentalne 2 cm cystu na pravem vajecniku, s tim, ze mi bylo receno, ze mam mozna endometriozu. Mam jit na umele v kvetnu, ale trochu me zaskocilo, ze mi rikali, ze mozna bude tezke odebrat ta vajicka kvuli te endometrioze, cemuz moc nerozumim proc. Take se obavam toho umeleho, injekci, hormonu apod. Nevadi mi snaset bolest, to se nejak prezije, ale spise se bojim vedlejsich ucinku jako jsou navaly, zvraceni, prujem apod. kvuli tomu, ze si nemuzu dovolit nechodit do prace kvuli vedlejsim ucinkum hormonalni lecby. Tak nevim jestli je to tak, ze treba v dobe pichani tech injekci by mela byt zenska doma. Take se bojim, abych nepribrala treba 7 kg nejak neprirozene, ne kvuli vzhledu, ale celkove kvuli zdravi a pocitu, jestli to chapete. Budu rada, za vase zkusenosti, jestli ty vedlejsi ucinky jsou fakt tak hrozne a taky jestli se vam podarilo otehotnet i v tomto veku. Predem diky. :kytka:

Přeji hodně štěstí. Zkušenosti nemám, jen jsem se chtěla zeptat, jestli pak budeš na mateřské s miminkem, trošku mi přijde nekompromisní to tvrzení, že nemůžeš být doma kvůli nevolnostem atd. Buď miminko chceš a podstoupíš to se vším co se může vyvrbit, nebo ne, nějak z toho nejsem moc moudrá. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tatranka1
5.2.15 21:40

S endometriozou neporadim, na Ivf jsem bla dvakrát, obojí úspěšné. První ve 34,druhé téměř ve 39 ani jednou jsem nepribrala, naopak, vždy 2kg dolu, žádný průjem, zvracení, otoky, modriny, výkyvy nálad prostě nic.je to individuální

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Jajvy
5.2.15 21:42

Ahoj.Me rekli ze mam endometriozu.Sice je mi jen 31 a prvni ivf bylo napoprve a mame dceru. Prave v techto dnech picham hormony na dalsi ivf a nikdy jsem nemela zadne vedlejsi ucinky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.15 21:45

@Nova snazilka zkusenost mam pomerne cerstvou. Mam endometriozu 4.stupne - nejtezsi, po operacich zbyl pouze 1 vajecnik. Otehotnela jsem ve 36 letech po 1.ivf. Zadne problemy jsem pri stimulaci nemela. Tehotenstvi pak bohuzel nedopadlo, ale to uz je jiny pribeh. Drzim palce.

• Citovat
  • Nahlásit
53302
5.2.15 21:46

Taky mi ted pri predposlednim IVF nasli na pravem vajecniku cosi, co prohlasili za asi endometriozu, zatim teda ve dvou CARech voli postup sledovat. Pravda je, ze ac mi ten pravy vajecnik fungoval vzdy vyrazne lepe nez levy, od te doby, co je na nem tenhle utvar, nefunguje prakticky vubec. I dr. mi to potvrdil, ze to dost pravdepodobne souvisi. Durazne mi doporucovali zprava nic neodebirat, ale ono tam stejne nic poradneho nenarostlo.
Co se tyce stimulaci, mam za sebou plnou stimulaci 6× a nikdy to se mnou nic nedelalo (nekdy me po vecerech hodne bolela hlava) a nenabrala jsem ani deko. Z toho prvni ctyri pokusy jsem absolvovala za plneho pracovniho procesu, vzala jsem si volno jen na den punkce, do prace jsem chodila i po transferu a ze tri transferu dvakrat otehotnela. Posledni dve stimulace jsem absolvovala na rodicaku, ale ona je pece o batole kolikrat narocnejsi nez plny pracovni proces :)
Co se tyce uspesnosti, ano, po petatricitce dost strme klesa. Ale stale je pri IVF sance opravdu velika a zenske po tom samozrejme tehotni i v tomhle veku, jen ne tak snadno jako petadvacatnice. Statisticky :nevim: Sama u sebe za sedm let IVF vidim hlavne to, ze cim jsem starsi, tim hur reaguji na stimulaci a tim mene kvalitnich vajicek se ziska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23895
5.2.15 21:51

Tak sice chapu tvoje obavy, ale mit vlastni dite, to snad stoji za nejakou tu obet a trochu nepohodli, ne? Ono ani tehotentvi obcas nebyva zrovna prochazka ruzovou zahradou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9819
5.2.15 21:59

Chces to dite nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.15 22:07

@Zabatko Co se tyce tehotenstvi a materske, to je jasne, ze budu doma. Spis jde o to, ze ziju v zahranici, tady to funguje trosku jinak, a bojim se, ze kdybych rekla zamestnavateli, ze prochazim umelym oplodnenim a kvuli treba nevolnostem bych ruzne chybela v praci, muzu i o tu praci prijit, je to trochu komplikovane, nehlede na to, ze bych nemela narok na nakou nemocenskou apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.15 22:10

Jasne, ze dite chci, ja se jenom ptam na zkusenosti ruzne. Nerikam prece, ze bych nechtela dite kvuli nakemu zvraceni eventuelnimu :poblion:, apod. jen se ptam na ruzne zkusenosti. Ale z vasich prispevku mam nadeji, ze ten prubeh muze byt celkem dobry. Takze dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
5.2.15 22:44

Ahoj. Já měla jedno IVF a úspěšné, v 39 letech. Stimulace mi nedělala žádný problém, jedině snad rozhození nálady. Normálně jsem chodila do práce, od odebrání vajíček po testování (cca 10 dní) jsem ale zůstala doma, abych nebyla ve stresu. Nějakého přibírání jsem si nevšimla, ani to nesledovala, nemám s tím problém ani normálně.
Přeji hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53302
5.2.15 22:46

Proste do toho jdi bez predsudku a uvidis. Ano, nekdo to snasi spatne, stejne jako nekdo se v tehotenstvi prozvraci az k porodu. Vetsinou prubeh takhle dramaticky nebyva a velmi casto, pokud je zajem, da se to absolvovat za plneho pracovniho procesu, maximalne s utecenim na par ultrazvuku a transfer a den volna na punkci, aniz by to ovlivnilo vysledek. Rovnez tehotenstvi po IVF neni automaticky z toho titulu rizikove, i kdyz se tak CARy casto tvari, pokud probiha v poradku a nemas extra narocnou praci, da se chodit do prace az do nastupu na materskou. Ale to proste vsecko uvidis, tezko predem odhadnout, proste kdyz ti blbe bude, tak holt na te nemocenske zustanes, stejne jako bys tam zustala, kdyby te ze dne na den skolila chripka.
Fakt je, ze se to casto nemusi povest napoprve a pokud by mi zamestnankyne trikrat do roka zdrhala marodit od prvni injekce az po tehotensky test, coz je kolikrat vic jak mesic v kuse, asi bych ji taky zrovna nemilovala.
Ale vazne - uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.15 15:14

Endometrioza a ivf

Ahoj, čeká má za pár týdnů ivf. Mám endometriozu. Chtěla jsem se zeptat, jak jste zvládaly ivf? Neudělaly se vám během cyklu cysty? Jaký jste měly protokol? Kolik ivf jste prodělaly? Děkuji za všechny odpovědi. Doktora máme v CAR pokaždé jiného a jsou dole skoupí na slovo…

• Citovat
  • Nahlásit
3
13.11.15 22:59

endometrioza a IVF

Ahoj holky, chtěla bych vás trochu povzbudit. Já měla zjištěnou endometriózu 4. stupně cca před deseti lety. Jen ve zkratce. Devět let jsme se snažili přes IVF o potomka. Vystřídali jsme hodně CARů a prodělali nesčetně pokusů. Několikrát mi bylo doporučeno odebrání vaječníků, protože jsem měla na obou vaječnících cysty jako balóny. Mám za sebou čtyři operace. Po devíti letech snažení jsme se rozhodli o darované vajíčko, protože po tolika operacích mi už nezůstala skoro žádná zásoba vajíček. A výsledek je nádherná holčička. Kdybych to věděla dříve, jak to všechno dopadne, šla bych do toho hned. Teď je ze mně 37.letá šťastná maminka. Všem přeji moc štěstí a stejný šťastný konec jako jsme měli my. :) Držím vám palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.15 00:00

Tina

Jéje děkujeme za krásný příspěvek :-) :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat