Reklama

Energetická společnost KTST

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 28.11.16 15:06
Energetická společnost KTST

Zdravím, před chvílí mě kontaktovala paní za energetickou společnost KTST Opava, že v našem regionu chtějí shromáždit co nejvíce odběratelů energií a vysoutěžit nejlepší cenu. Na internetu toho moc není, je to rok stará firma, nemáte s ní někdo zkušenosti?

Reklama

Reakce:

Jostha
Nováček 1 příspěvek 25.07.17 23:38

Vážená paní,
chci Vás důrazně varovat před společností KTST, která organizuje „aukce“. Mají ve smlouvě pokutu 2500.- za el nebo plyn. Celkem pak zaplatíte pokutu 5000.-, pokud z aukce vycouváte!!! Moje osobní zkušenost.
 Josef

Vodnářka1964
Nováček 4 příspěvky 12.09.17 10:10

Právě to také řeším a před touto společností také varuji. V dobré víře, že budu mít levnější energie, jsem podepsala a pak jsem zjistila, ža u vybraného dodavatele bych zaplatila o cca 1600,– za rok víc, a to jen pro příští rok, na další byly ceníky úplně jiné a samozřejmě vyšší. Takže jsem smlouvu s dodavatelem vypověděla a teď se handruji s KTST. A pokud jim tu pokutu budu muset zaplatit, tak to někde hodně rozmáznu, protože je to další habaďůra na lidi.
 Dana

Karlos689
Nováček 1 příspěvek 15.11.17 15:17

Zdravím diskutující, má zkušenost s KSTS s. r.o. je ta, že po tzv „vysoutěžené“ ceně energií vás natlačí do nevýhodných smluv alternativních dodavatelů, jejichž predátorské smlouvy jsou nastavené na oškubání zákazníků. Když jsem si přečetl jimi navržené dodavatele, tak ani jeden nebyl schopen garantovat ceny energií po celou dobu smluvního vztahu, který byl mimochodem navrhován tři a více let, samozřejmě se všemi důsledky vyplývající z nedodržení délky. Nízkou cenu za energie vám budou garantovat jen po několik měsíců pak ji samozřejmě upraví. Princip je jednoduchý nahnat co nejvíce klientů do náruče různých dodavatelů, kteří s vámi podepíšou „své“ podmínky, kterých pak využijí ve svůj prospěch. Výše zmíněná energetická kancelář zřejmě pak kasíruje tučné provize za klienty-nás. Důrazně varuji a doporučuji pročítat všeobecné smluvní podmínky alternativních dodavatelů, kde je vše „šikovně“ zakukleno.

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 15.11.17 15:50

Kdyz jsem odmitla, pani se hrozne divila proc, ze to nechape, vzdyt to budu mit levnejsi..

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 24.04.18 13:09

Ahoj lidi, píšu si o aktuální informace o týhle podivný firmě…
Právě mi volala babička, že jí právě přišel dopis, že má zaplatit nějakou smluvní pokutu 5000,– za nedodržení smlouvy ohledně aukce energií.
Ona určitě nic nepodepsala (už je poučená), takže stres.
Za chvíli za ní jedu a mrknu na to, ale třeba budu chytřejší, jestli někdo napíše podobnou zkušenost…
zatím prolítávám net a informace jsou teda napřesdržku :pocitac:

jaruna814
Nováček 4 příspěvky 11.06.18 11:52

Ahojte, i já, která si myslela, že ji něco podobného nikdy nepotká, řeším tu stejnou nehoráznost. V domnění, že je to zástupce mého dodavatele(běžně před ukončením smlouvy přijdou),jsem podepsala Objednávku, kterou oni nazývají Smlouvou a ten, kdo by chtěl ten jejich výtvor pochopit, by musel být přinejmenším právník. Pletou brambory s hruškami a ani se neohradila slečna, když jsem je označila za šmejdy. Já jsem to vyřešila tak, že si nechám poslat smlouvu-mají tam, že je na dobu neurčitou, s možností výpovědi ke konci kalendářního čtvrtletí. Návrh smlouvy je ale na dobu určitou-tři roky. Myslela jsem, že mám vyhráno, ale slečna mě ubezpečila, že v tomto případě smlouva zanikne, ale jim pokutu zaplatím - a to je napřesdržku. Teď jsem jim napsala ať se stydí, protože klamou lidi a já ještě zajdu za právníkem, protože já podepsala-jako asi většina z vás Objednávku a jestliže oni mluví o smlouvě, pak mě záměrně klamou.Je možné obrátit se na ČOI-www. coi a https://adr.coi.cz/cs jako na subjekt mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Já to udělám, protože JIM nedám ani deseťák.

Vodnářka1964
Nováček 4 příspěvky 11.06.18 12:36

Hlavně vydržet, pokud nabídka od nich nepřináší slíbenou úsporu, lze jejich chování označit za klamavé podle zákona o ochraně spotřebitelů. Tak dlouho jsem se dohadovala, až jsem vyhrála. Žádných 5 000,– jsem neplatila.

jaruna814
Nováček 4 příspěvky 14.06.18 19:24
Energetická kancelář

Pozor na ně, nic nepodepisovat, jsou to šmejdi

Miroslav-6
Nováček 1 příspěvek 05.07.18 12:47

včera byla u nas paní a ja v neznalosti podepsal.jak mužu vše zrušit bez následku?

Vodnářka1964
Nováček 4 příspěvky 06.07.18 12:25

Zkuste podle paragrafu 1829 občanského zákoníku 89/2012, kde se píše, že u smluv uzavřených mimo obchodní prostory podnikatele lze vypovědět do 14-ti dnů. Napřed nastudujte zákoník nebo si nechte poradit, nemám osobní zkušenost s touto cestou. Já jsem použila zákon o ochraně spotřebitele, kde jsem jejich chování označila za klamavé ( úspora byla v řádu desetikorun nebo žádná, a to navíc po dobu určitou, dokud dodavatel garantoval cenu )a po půl roce jejich nekomunikace, vymáhání pokuty 5000,–, které jsem odmítala zaplatit, to vzdali a oznámily, že tedy smlouvu ruší.

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 06.07.18 12:45

@Vodnářka1964 Obchodnik tusim ale nesni byt telefonicky pozvan nebo neco takoveho…

Vodnářka1964
Nováček 4 příspěvky 06.07.18 14:40

Já tam nic takového neviděla, ale nevím, nejsem odborník a tuto cestu, jak jsem psala, jsem nevyužila. § 1828 Zvláštní ustanovení o závazcích ze smluv uzavíraných mimo obchodní prostory
(1) Sjednává-li se smlouva mimo prostor obvyklý pro podnikatelovo podnikání, sdělí podnikatel spotřebiteli písemně údaje uvedené v § 1811 odst. 2 a § 1820 odst. 1; v jiné textové podobě jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil.
(2) Za smlouvu uzavřenou mimo prostor obvyklý pro podnikatelovo podnikání se považuje také smlouva uzavřená
a) v prostoru obvyklém pro podnikatelovo podnikání, pokud k jejímu uzavření došlo bezprostředně poté, co podnikatel oslovil spotřebitele mimo tyto prostory, a
b) během zájezdu organizovaného podnikatelem za účelem propagace a prodeje zboží či poskytování služeb.
Odstoupení od smlouvy § 1829
(1) Spotřebitel má právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů. Lhůta podle věty první běží ode dne uzavření smlouvy a jde-li o
a) kupní smlouvu, ode dne převzetí zboží,
b) smlouvu, jejímž předmětem je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, ode dne převzetí poslední dodávky zboží, nebo
c) smlouvu, jejímž předmětem je pravidelná opakovaná dodávka zboží, ode dne převzetí první dodávky zboží.
(2) Nebyl-li spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v souladu s § 1820 odst. 1 písm. f), může spotřebitel od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dnů ode dne počátku běhu lhůty pro odstoupení podle odstavce 1. Jestliže však byl spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v této lhůtě, běží čtrnáctidenní lhůta pro odstoupení ode dne, kdy spotřebitel poučení obdržel.

Ale asi by to chtělo prostudovat celé. Jen vím, že jsem na tuto možnost už někde narazila. V nějaké smlouvě to měli naprosto férově uvedeno, že ta možnost je.

jaruna814
Nováček 4 příspěvky 17.07.18 12:45

Dobrý den,vy jste novou smlouvu nepodepsala a pokutu nevyžadovali? Já už jsem byla rozhodnuta smlouvu podepsat,ale za podmínek,které si určím já(např.dobu trvání).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama